Pełnia w znaku Wodnika

Zamieszczony przez dnia Sie 13, 2011

Dzisiejsza pełnia przypada o godzinie 20:57 w 20°41 Wodnika. Słońce tworzy koniunkcję z Wenus w znaku Lwa, co sprzyja zabawie, rozrywkom, flirtom i wszelkiego rodzaju twórczości. To dobry czas dla reklamy, wstąpień, wszystkiego, co może zwrócić uwagę szerszej publiczności i służy autopromocji. Księżyc w znaku Wodnika preferuje bogate życie towarzyskie, otwarty dom i dużo gości. Napięcie powstaje jednak na osi ego – wspólnota, moje interesy kontra interesy grupy/przyjaciół.Pełnia jest w korzystnym aspekcie z węzłami księżycowymi, co pozwala nam bezboleśnie skonfrontować się z tematami przeszłości i stworzyć konstruktywne podstawy pod przyszłość. To dobry czas na podsumowanie działań ostatnich dwóch tygodni: teraz możemy ujrzeć w pełnym świetle, co zdołaliśmy osiągnąć, a co jeszcze mamy do zrobienia. Pełnia wyznacza kulminację trwającego cyklu lunarnego, podsumowanie, zebranie owoców pracy.
Uwagę zwraca aktywny palec diabła tworzony przez kwadraturę Uran/Pluton oraz koniunkcję Wenus/Słońce. Ten układ może wyładować się w postaci tragicznego splotu wydarzeń zwłaszcza w przypadku mocnego podkreślenia w solariuszach dzisiejszych solenizantów.
Zwykle przy pełni zwiększa się liczba morderstw, podpaleń i samobójstw, jest też więcej wypadków drogowych, incydentów przemocy domowej, chuligańskich wybryków na stadionach i buntów w więzieniach, szpitale odnotowują więcej zgłoszeń zatruć, a kliniki psychiatryczne przyjmują więcej pacjentów.
Opozycja Księżyca do Słońca przynosi nerwowość, niezadowolenie, napięcia psychiczne, niepokój wewnętrzny, towarzyszy jej skłonność do podwyższonego ciśnienia, a procesy w organizmie osiągają swoje apogeum. Dowiedziono, że podczas pełni wzrasta liczba ataków artretyzmu i astmy, nasilają się objawy schizofrenii, a także rośnie liczba porodów. Powody tego zjawiska (jeszcze) nie są znane. Obalono teorię, jakoby Księżyc powodował przypływy i odpływy wód płodowych. Dziś naukowcy twierdzą, że wpływa on na gospodarkę neurohormonalną, zaburzając rytm dobowy i regulując płodność.

Dopisek: w niedzielę, 14.8.2011 r. (kilka godzin po pełni), doszło do brutalnego morderstwa w St. Helier, stolicy brytyjskiej wyspy Jersey na Kanale La Manche. Ofiary zostały wielokrotnie ugodzone nożem. Napastnik zabił swoją żonę, dwójkę dzieci, teścia, a także kobietę oraz dziewczynkę z zaprzyjaźnionej rodziny, następnie próbował popełnić samobójstwo. W toku śledztwa ustalono, że miał kłopoty psychiczne: cierpiał na depresję, był w przeszłości hospitalizowany.
Na wyspie odbywał się Polski Festiwal [Lew – zabawa, rozrywka!], mający pokazać, jak dobrze polska społeczność wrasta w krajobraz wyspy

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »