Pełnia w znaku Panny – 16.3.2014 r.

Zamieszczony przez dnia Mar 11, 2014

W niedzielę, 16 marca o godzinie 18:08 nastąpi pełnia. Taki moment w cyklu księżycowym wyznacza kulminację wszystkich procesów i spraw zainicjowanych w czasie nowiu – złożone wówczas zalążki wydają owoce, a poczynione wysiłki przynoszą rezultaty. To pora konfrontacji, napięć, dużego pobudzenia, romansów i twórczego zapłodnienia.

Teraz Księżyc w Pannie utworzy opozycję do Słońca w Rybach. Zgodnie z astrologicznym znaczeniem tych znaków będziemy musieli znaleźć równowagę pomiędzy potrzebą ładu i porządku, zadbania o zdrowie, codzienne sprawy czy domowe zwierzątka a chęcią szukania inspiracji i wizji w światach subtelnych, religii, tym co nieskończone, chaotyczne, Tajemnicze, niezbadane. Panna zawiaduje przedmiotami codziennego użytku, twardymi realiami, natomiast Rybom przypisywane są światy wyższe, Rzeczywistość, oderwanie od prozy życia (stąd często problemy ze stopami); Panna to skrupulatność, rutyna, zdrowy rozsądek i sumienna służba (również wojskowa), Ryby – dystans wobec logicznego pojmowania świata, irracjonalność, skłonność do składania ofiary i męczeństwa.

Kryzysy, jakie teraz zaistnieją, mogą być związane z nadmiernym przywiązaniem do jednego z tych aspektów i zaniedbywaniem drugiego bądź rozdarciem pomiędzy jednym a drugim – konkretny sposób ich manifestacji zależy od tego, na które domy w horoskopie przypada oś pełni. Będziemy musieli znaleźć równowagę pomiędzy pracą i poświęceniem, tym co praktyczne i niepraktyczne, krytycznym podejściem do życia a jego akceptacją.

Zgodnie z zasadą jak na górze, tak na dole, możemy teraz doświadczyć swoistej iluminacji, wiele spraw zrozumieć i zobaczyć w pełnym świetle. Towarzyszące pełni napięcia szczególnie odczują zodiakalne Ryby, Panny, Bliźnięta i Strzelce z końca znaków oraz osoby, które mają w swoich horoskopach obsadę 27 stopnia tych znaków. Saturn, tworząc trygon do Słońca i sekstyl do Księżyca, pozwoli nam konstruktywnie wykorzystać jej energie.

Nadal utrzymuje się jednak napięciowy układ między Jowiszem w Raku, Uranem w Baranie oraz Plutonem w Koziorożcu. Dotyczy on zachodzącego procesu zmian i osiągnie swoje kolejne apogeum w kwietniu, wówczas do głosu dojdzie również wojowniczy Mars, czyli sytuacja może ulec zaostrzeniu. Zapowiada się nie tylko wczesna, ale również bardzo gorąca wiosna, zwłaszcza dla osób, które w swoich horoskopach mają obsadę pasma 10º-14º Barana, Raka, Wagi, Koziorożca. Ryby spowijają wszystko mgłą niejasności bądź niepewności, ale znak Barana rozwieje złudzenia, nie tylko rozbudzi przyrodę do życia, lecz zagrzeje też ludzi do walki – w efekcie zapałamy chęcią do działania, zwłaszcza rozwiązania starych i wcześniej ignorowanych konfliktów (Mars w retrogradacji).

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Słońce podczas najbliższej pełni znajdzie się w stopniu, który 29 kwietnia, czyli w dniu zaćmienia Słońca w Byku, zajmie Wenus, tymże zaćmieniem (tzn. Bykiem) władająca. Niewątpliwie nastąpi wówczas nawiązanie do tematów teraz podejmowanych, zwłaszcza dotyczących wartości, zasobów, pieniędzy, układów oraz związków – bezinteresownej miłości, poświęcenia, zatracenia się w pragnieniach, marzeń i/lub rozczarowań w tym zakresie.

 

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »