Pełnia w znaku Lwa – 04.02.2015 r.

Zamieszczony przez dnia Lut 3, 2015 | 0 komentarzy

Pełnia w znaku Lwa – 04.02.2015 r.

W nocy z wtorku na środę, o godzinie 00.09 nastąpi pełnia. Księżyc, który już przypomina wielką, czerwoną kulę, znajdzie się wtedy w 15° znaku Lwa, a Słońce w tym samym stopniu Wodnika. Jasna gwiazda widoczna w pobliżu tego pierwszego to Jowisz, skłonny do nadmiarów i przesady dobroczyńca. Jego obecność przy Księżycu sprawi, że napięcia, nerwowość, niepokój wewnętrzny i huśtawki nastrojów zwykle towarzyszące opozycji Świateł, teraz dodatkowo ulegną nasileniu. Zależnie od indywidualnych układów horoskopowych może nam więc dokuczać bezsenność albo pojawią się piękne, prorocze sny. Wewnętrzne rozchwianie oraz tendencja do popadania ze skrajności w skrajność będą też odczuwalne w ciągu dwóch kolejnych dni.
Pełnia oznacza kulminację cyklu zapoczątkowanego przez ostatni nów – teraz wyjdą na jaw efekty pracy wykonanej w ciągu minionych dwóch tygodni, a poczynione wysiłki zaczną nabierać kształtu.

Księżyc w Lwie w opozycji do Słońca w Wodniku wskazuje na konieczność osiągnięcia równowagi między indywidualnymi potrzebami ego (Lew), a uczestnictwem w życiu społecznym i celami wspólnoty (Wodnik).
Zapragniemy dać wyraz swoim uczuciom (może w nieco dramatyczny sposób), zasłużyć sobie na uznanie, być ważni i znaleźć się w centrum uwagi; najlepiej, żeby doceniono naszą osobowość, nasz zapał i to, co sobą reprezentujemy. Wyraźnie zobaczymy też, że za zdrowym ego i identyfikacją z własnymi dokonaniami, idzie radość z tworzenia, wspaniałomyślność i ekspansja serca, które są niesłychanie ważne dla Księżyca w Lwie.
Z kolei Słońce świadomie skłania teraz do działań na rzecz innych – grupy, przyjaciół, wspólnoty, partii – wznosi się ponad subiektywizm i przeciwstawia ego (opozycja do Lwa) w imię dobra ogółu (Wodnik). Cała sztuka polega więc na pogodzeniu i wyważeniu tych aspektów bez faworyzowania żadnego z nich (ego bądź społeczeństwa / przyjaciół) czy konieczności rezygnowania z któregoś.
Zadanie niekoniecznie należy do łatwych, ponieważ Księżyc z Jowiszem przebywają obecnie we władzy Słońca (regent znaku Lwa), Słońce w Wodniku, Uran w Baranie, a Mars wraz z Wenus, Neptunem i Chironem – w mistycznych, odrealnionych i duchowych Rybach, którymi właśnie włada Neptun (wszystko na nim się kończy).
Zatem to doskonały czas na tworzenie pod wpływem natchnienia i kreatywny chaos, pełnia przyniesie też moc pozytywnej energii, lepiej jednak unikać nadmiernej egzaltacji czy rewolucyjnych eksperymentów, które mogą zniszczyć wszystko to, co osiągnęliśmy sporym wysiłkiem (opozycja między znakami Powietrza i Ognia).
Słońce utworzy koniunkcję z retrogradującym Merkurym, dlatego pomysły, jakie nam przyjdą do głowy, rozwiązania czy deklaracje nie będą miały charakteru ostatecznego, zostaną jeszcze poddane weryfikacji, skorygowane i trzeba się liczyć z tym, że ulegną zmianom.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że omawiana pełnia Księżyca przypada w koniunkcji z gwiazdą Acubens, niebiańskim opiekunem astrologów, która sprzyja niespodziewanym sukcesom, wywyższeniom i wygranym, obdarza zdolnością widzenia i prorokowania, ale według Robson [1] jako Schronienie daje złośliwość, trucizny, ludzi kłamliwych i kryminalistów.
Poza tym Jowisz aktualnie porusza stopień zaćmienia Słońca z 11 sierpnia 1999 roku, a Słońce podczas pełni będzie w miejscu, które zajmował wówczas Uran (władca Wodnika). Ten Wielki Krzyż Kosmiczny nieodwracalnie zmienił losy świata i wielu ludzi, teraz w pewien sposób mogą przypomnieć o sobie procesy oraz wydarzenia z nim związane.

 

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

[1] Fixed Stars and Constellations in Astrology, str. 116, Vivian E. Robson, 1923.

Wyślij komentarz

Translate »