Pełnia i zaćmienie Księżyca w znaku Wagi – 15.4.2014 r.

Zamieszczony przez dnia Kwi 6, 2014

We wtorek, 15 kwietnia, o godzinie 9:42 nastąpi pełnia w znaku Wagi (25°16) i całkowite zaćmienie Księżyca (9:46). Zwykle takim zjawiskom towarzyszą głębokie, intensywne przeżycia emocjonalne, ewentualnie dziwne, na poły irracjonalne doświadczenia.

Połączenie Księżyca z Głową Smoka może tym razem dostarczyć impulsów, które podpowiedzą nam dyplomatyczne rozwiązanie jakiegoś konfliktu, zachęcą do kompromisów, ugody czy pertraktacji, tworzących podstawę przyszłej współpracy, wzbudzi też potrzebę związków, koalicji i układów (np. towarzyskich, partyjnych). Warto jednak pamiętać, że zaćmienia utrudniają prawidłową ocenę sytuacji, ukazują wypaczony (tu: przez emocje, psychikę) obraz rzeczywistości, a decyzje podjęte w takim czasie często są niefortunne, wręcz nabierają fatalistycznego charakteru. Niejako przypadkiem mogą teraz zostać ujawnione wcześniej skrywane tajemnice, które znacząco zmodyfikują bieg życia osób lub całych społeczności. Słońce w Baranie będzie zachęcać do śmiałych, impulsywnych, ale również nieprzemyślanych działań, spontanicznych zrywów, odgrzewania starych animozji i dawnych historii (Mars, władca Barana, w retrogradacji, Słońce w koniunkcji z Ogonem Smoka). W układzie Słońce-Baran opozycja Księżyc-Waga wola może wziąć górę nad elementem księżycowym, dlatego szczególnie ważne jest, aby jej nie forsować, nie wymuszać niczego, zwłaszcza na partnerkach czy innych, bliskich sercu kobietach (bo dojdzie do tragedii).
Samo zaćmienie Księżyca przyniesie silną huśtawkę uczuć, niezdecydowanie, pobudzenie emocjonalne, ogólnie konflikty wynikające z chęci zadziałania i postawienia na swoim a potrzeby partnerstwa, zrozumienia, akceptacji i harmonii. Jeśli głowa i serce nie dojdą ze sobą do porozumienia, to napięcie wyładuje się w postaci gwałtownych wydarzeń i rezultaty aktualnych działań, zwłaszcza tych podjętych pod wpływem emocji, mogą mieć trwałe, dramatyczne następstwa, ale swoje prawdziwe (Prze)znaczenie objawią nam znacznie później. Charakterystyczne dla zaćmień Księżyca jest to, że występujące w takim czasie małe, niepozorne incydenty, rzeczy powszednie i banalne sytuacje mają zwykle tzw. drugie dno i mogą być brzemienne w skutki – tym bardziej, że Światła są teraz w ścisłej koniunkcji z węzłami księżycowymi. Dlatego warto w tych dniach zachować szczególną ostrożność i nie bagatelizować nawet błahych spraw (urazów, skaleczeń, kłótni, konfrontacji itp.).

Zaćmienie utworzy koniunkcję z Ceres (25°41 Wagi). Wg darkstarastrology taki układ może zamanifestować się trojako:
1) jako ingerencja matki (teściowej) w związek swojego dziecka,15.4.2014 zaćmienie Księżyca
2) kompleks matka-dziwka, powodujący rozdarcie (żonatego mężczyzny) między matką swoich dzieci a kochanką,
3) ingerencja byłej żony i matki dzieci w nowy związek ex-małżonka.
Na pierwszy plan wysuną się przybrane rodziny oraz związki-trójkąty, a w kontekście pracy: zatrudnienie na posadzie (Księżyc/Ceres) kontra ryzyko związane z działalnością na własny rachunek i realizacją marzeń (Słońce/Eris). W tym zakresie pierwsze efekty podjętych działań i decyzji zamanifestują się w połowie lipca (14-18), kiedy Mars (już w ruchu prostym) utworzy koniunkcję z Ceres i Północnym Węzłem Księżycowym (zachęta do uniezależnienia się), ew. wtedy napłynie ostateczny impuls do zmiany.

Pełnia przypada dokładnie w stopniu ostatniego zaćmienia Księżyca z 19 października 2013 roku – wówczas Słońce przebywało w Wadze (zachęcając do pertraktacji, spotkań towarzyskich, nawiązywania korzystnych relacji), natomiast Księżyc w Baranie (wewnętrznie dynamizował, energetyzował, podkręcał obroty i sprawiał, że pierwsze skrzypce grały niezależne, dziarskie i wojownicze kobiety). Niewykluczone, że powrócą teraz tematy tamtych dni, ale cały układ planetarny (Wielki Krzyż) i obecność węzłów księżycowych nada zachodzącym procesom i wydarzeniom bardziej znaczącego, krytycznego charakteru.

Kluczem do rozwiązania trudnych sytuacji będą zrozumienie, empatia i miłosierdzie, a także sztuka, religia, duchowość, zaś dla niektórych pewnie spirytualia czy inne destrukcyjne sposoby ucieczki od rzeczywistości. Wenus, władczyni zaćmionego Księżyca, znajdzie się w koniunkcji z Neptunem w znaku Ryb (20 kwietnia koniunkcja z Chironem), w trygonie do Jowisza w Raku oraz (dalszym) do Saturna w Skorpionie (Wielki Trygon Wody) – taka konfiguracja sprzyja ogólnie sprawom duchowym czy inspiracjom artystycznym; na korzystne zbiegi okoliczności i pomyślne rozwiązania mogą liczyć te osoby, które mają w sobie wiarę, ufność i potrafią płynąć z prądem. Niewykluczone są również spektakularne wygrane, ale każdy, komu się zda, że wyciągnął teraz szczęśliwy Los na loterii, powinien zachować szczególną rozwagę i ostrożność – nie warto podejmować pochopnych działań, a niestety Baran bywa w gorącej wodzie kąpany (zaćmienie w pobliżu gwiazdy Arktur, 24°22 Wagi).

Merkury zaktywizuje Wielki Krzyż Kardynalny (Baran/Rak/Waga/Koziorożec) właśnie 15 kwietnia, tworząc koniunkcję z Uranem, w efekcie może pojawić się skłonność do werbalnych aktów agresji, wybuchów czy pyskówek, ale też genialnych pomysłów i odkryć. Dzień wcześniej Pluton z punktu widzenia Ziemi „zatrzyma się“, aby przejść do ruchu wstecznego i podczas zaćmienia będzie stacjonarny (w stopniu stacji Wenus z 1 lutego). Na jaw mogą wyjść jakieś głęboko skrywane sprawy lub podświadome treści, które od dawna w sposób niezauważalny, ale skuteczny drążą strukturę, podważając fundamenty jej istnienia. Pozostali uczestnicy Wielkiego Krzyża powoli zaczną uściślać układ, który będzie jednym z ważniejszych w tym roku (daty we wpisie: Krytyczne stopnie w krytycznych czasach – kwiecień 2014).

Omawiane zaćmienie Księżyca szczególnie odczują osoby urodzone w okolicy 15 kwietnia, 19 października oraz mające w swoich horoskopach urodzeniowych obsadę 25°-29° Barana i Wagi, a także 13°-17° znaków kardynalnych (Barana, Raka, Wagi i Koziorożca). Wszyscy wkraczamy jednak w ciekawy, wyjątkowy okres, który z jednej strony przyniesie sporo wyzwań, sytuacje patowe, prowadzące do dramatów (na większą i mniejszą skalę), z drugiej – przełomy i możliwość przestawienia życia na całkowicie nowe tory.

Rejonem konfliktowym może być Alaska i Kanada Brytyjska, gdzie Mars góruje w czasie zaćmienia (Comox, Courtneay, Kanada Brytyjska, Aberdeen, Fort St. James).

 

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »