Pełnia i zaćmienie Księżyca 30.11. – 6.12.2020

Zamieszczony przez dnia Lis 29, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: pełnia i zaćmienie Księżyca / w drodze do nowego świata – ważne obserwacje i decyzje związane z dotychczasowym rozwojem wypadków, podjęcie dalszych działań / co zrobić, jeśli pragnienia, wizje, koncepcje czy przekonania nie odpowiadają rzeczywistości? / otwartość na nowe i gotowość podjęcia rozmów opłacą się

 

Ogólnie w tym tygodniu – za wyjątkiem poniedziałku, kiedy nastąpi pełnia i zaćmienie Księżyca – napięcie i presja nadal będą słabnąć. W efekcie powstanie przestrzeń dla osobistych tematów, działań oraz decyzji. Zaistniała sytuacja może jednak dopuścić do głosu wcześniej tłumione i zaniedbane emocje, życzenia oraz impulsy. Bieg zdarzeń zależy teraz głównie od horoskopu osobistego oraz gotowości stawienia czoła zachodzącym procesom.

Jeśli wiecie, czego chcecie i co tak naprawdę motywuje Was do działania oraz jesteście gotowi odpowiednio zareagować, to macie szansę wykonać zaplanowane kroki. Cel jest blisko. Również procesy i przedsięwzięcia, które są aktualne od dłuższego czasu, ale ostatnio nie posuwały się do przodu, mogą na nowo zostać podjęte, przyspieszone i sfinalizowane. Dzięki temu powstanie przestrzeń do zmiany, która już czeka za rogiem. Jeżeli dodatkowo powiecie o swoich zamiarach i zdradzicie innym własne plany, to możecie liczyć na wsparcie. Wykorzystajcie nadarzające się okazje.

Jeśli nie stoją przed Wami żadne ważne decyzje ani nie macie pilnych spraw do załatwienia, to po prostu zróbcie sobie przerwę i odpocznijcie albo podążajcie za impulsami, jakie napłyną. Warto jednak być uważnym i aktywnym. Dzięki temu zachowacie wpływ na bieg zdarzeń. Osoby, które tego nie zrobią, będą nieświadomie reagować na bodźce, potrzeby i pokusy. Zachowanie takich ludzi uznamy za nieobliczalne
i nieprzewidywalne, a o tym, co ich spotka, zadecydują inni.

Również na poziomie globalnym trudno określić jednoznaczny trend. W trwającym okresie przejściowym zapadną pierwsze decyzje, które wytyczą kierunek na przyszłość. Jednocześnie na nowo zostaną podjęte wątki spraw, które są aktualne od lata. Niewykluczone, że odżyją też stare roszczenia. Wielu aktorów, zwłaszcza gdy idzie o subiektywny odbiór własnego działania, będzie kierować się indywidualnymi pobudkami i poglądami, podczas gdy inni mogą uparcie trzymać się obowiązujących reguł i przepisów. Coraz więcej osób przejawia jednak pierwsze oznaki nowej postawy, bardziej elastycznej i otwartej na komunikację.

 

Pełnia i zaćmienie Księżyca


Wiele opisanych na wstępie tematów da o sobie znać już w PONIEDZIAŁEK i we WTOREK. W tych dniach wzrośnie potrzeba kontaktów i rozmów. W poniedziałek rano (o 10:29) nastąpi pełnia oraz zaćmienie Księżyca. Wyraźnie zaznaczy się rozziew między głosem serca a głosem rozsądku. Teraz przyjrzymy się wszystkiemu, co zaszło w ciągu ostatnich dwóch tygodni i będziemy musieli wyciągnąć stosowne wnioski. Jeśli świadomie poświęcicie temu trochę czasu, biorąc pod uwagę oba głosy, to możecie sporo zrozumieć. Postarajcie się potem porozmawiać na ten temat z innymi. Pozyskane informacje pozwolą Wam zaplanować dalszą strategię działania.

W ŚRODĘ i CZWARTEK do głosu dojdą uczucia, wzrośnie też potrzeba przynależności i bezpieczeństwa. Poza tym uwagę przykują tematy ojczyzny, mieszkania i rodziny. Wysoki poziom wrażliwości sprawi, że niewiele potrzeba, żeby kogoś poniosło. Dlatego byle błahostki mogą wywołać nadspodziewanie gwałtowne reakcje emocjonalne. Wykorzystajcie okazję, żeby poprawić sobie samopoczucie, spędźcie trochę czasu z ludźmi, których szczególnie lubicie. Z działających energii skorzystają zajęcia domowe, soul food, wellness, warto też poprzytulać się do siebie.

PIĄTEK będzie miał charakter przejściowy. Wielu osobom mogą teraz dokuczać rozmaite napięcia. Prawdopodobnie rano będziemy musieli stawić czoło wewnętrznym albo zewnętrznym ograniczeniom, nakazom i wymaganiom. Do głosu dojdą również wzorce z dzieciństwa. Po południu nastrój ulegnie zmianie, powoli zacznie nas rozpierać żądza czynu.

Takie same energie zdominują WEEKEND. Zaakcentują one potrzebę uwolnienia się od czegoś i będziemy chcieli robić tylko to, co nam odpowiada. Osoby, które w minionych dniach czuły się kontrolowane i pod presją, mogą teraz przesadnie zareagować. W efekcie łatwo wyleją dziecko z kąpielą, a ich postępowanie pociągnie za sobą nieprzyjemne konsekwencje. Jeśli Was to dotyczy, spróbujcie powściągnąć takie impulsy. Wykorzystajmy ten czas na kreatywne działania i na to, co sprawia nam frajdę.

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »