Pełnia i częściowe zaćmienie Księżyca 25 kwietnia 2013 r.

Zamieszczony przez dnia Kwi 21, 2013 | 0 komentarzy

Pełnia i częściowe zaćmienie Księżyca 25 kwietnia 2013 r.

Najbliższa pełnia objawi efekty oraz owoce działań podjętych na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni. Ze względu na towarzyszące jej zaćmienie wydarzenia, które teraz nastąpią, mogą jednak mieć gwałtowny i przeznaczeniowy charakter.

Słońce i Mars pobudzą do działania, podgrzeją i zaognią atmosferę. To dwa męskie symbole sygnifikujące ego, impulsy oraz zwierzęce instynkty, oznaczające przywódców, wojskowych, ojców, mężów i kochanków; ich połączenie w Byku mówi, że na pierwszy plan wysunie się walka o lub działanie związane z:

zatrzymaniem/utrwaleniem posiadanych zasobów Zaćmienie Księżyca

gromadzeniem lub inwestowaniem

finansami, wartościami oraz przyjemnościami, uciechami zmysłowymi i zorientowaniem na ciało.

Z kolei połączenie Księżyca i Saturn w Skorpionie daje m.in.:

chłód emocjonalny, strach przed własnymi emocjami

intensywne, głębokie emocje np. chorobliwą zazdrość, zawiść, silne namiętności

izolację, poczucie odcięcia od innych

emocjonalizm, który nabiera charakteru paranoicznego

tragedie pogrążające w smutku i rozpaczy całe narody.

Znak Skorpiona jest także związany z Romami, Japonią, islamem, mafią i energią jądrową. Przykładowo 26 kwietnia 1986 roku, tuż po zaćmieniu Księżyca w Skorpionie (w koniunkcji z Plutonem) doszło do katastrofalnej w skutkach awarii elektrowni atomowej w Czarnobylu.

To bardzo intensywny czas, szczególnie dla związków. Niektóre z nich zostaną poddane próbie wytrzymałości, w efekcie ulegną wzmocnieniu i pogłębieniu albo rozpadowi. Gorzej, jeśli górę wezmą zazdrość, manipulacje, napady furii (przysłowiowa czerwona płachta na byka), wymuszenia, energetyczne gierki o władzę, pieniądze i seks. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że w tym ostatnim przypadku sprawy wymkną się spod kontroli i dojdzie do tragedii.

Na poziomie życia zbiorowego układ może przynieść:

zatrucia (od salmonelli po trutki i chemię)

skażenia na masową skalę

epidemie chorób zakaźnych

skandale związane z perwersjami seksualnymi, wymuszeniami, dewiacjami i „ciemnymi” interesami

przekręty związane z żywnością

ataki szaleńców, samotników oraz fanatyków broniących tzw. wartości (dowodzące, że pieniądze nie są kluczem, które wszędzie pasuje)

katastrofy naturalne. Willem Alexander

Wenus (władczyni Byka) utworzy korzystny kąt z Plutonem (władcą Skorpiona), a Księżyc i Saturn z idealistycznym, skłonnym do poświęceń Neptunem w Rybach, dlatego w pozytywnym wymiarze czwartkowe zaćmienie Księżyca może dostarczyć okazji rozpoznania wzorców emocjonalnych, wyrwania się i wyzwolenia z emocjonalnych okowów, ruszenia do przodu ze zdwojoną energią. Jeśli natomiast zrealizują się mniej optymistyczne scenariusze, wówczas Neptun wzbudzi ogromne współczucie dla dotkniętych tragedią, a Wenus pozwoli wspomóc ich materialnie.

Wpływ tego zaćmienia obserwujemy już od pewnego czasu, przykładem choćby zamach na maraton bostoński, masowe zatrucia, trzęsienia ziemi w Chinach i Iranie, zaostrzenie konfliktu między mieszkańcami Wrocławia a społecznością romską, załamanie kursu złota, dymisja ministra skarbu.

Pod szczególnym wpływem zaćmieniowej konstelacji znajdą się śpiewacy, gwiazdy baletu, artyści, a także osoby urodzone 24-27 kwietnia, 28-30 października oraz mające w swoich horoskopach urodzeniowych i solarnych podkreślone pasmo 4°-8° znaków stałych (Byka, Lwa, Skorpiona, Wodnika).

30 kwietnia, czyli w okresie pomiędzy zaćmieniami (Księżyca i Słońca) królowa Holandii Beatrycze abdykuje na rzecz swojego syna, Wilhelma Aleksandra. Obok horoskop urodzeniowy następcy tronu, urodzonego 27 kwietnia 1967 roku, o godz. 19:57 w Utrechcie NL (źródło: www.astro.com), wykreślony na moment zdarzenia (!).

Grafika: Following a dream, Dark Shepherd.

© 2012 AstroTranslatio. All rights reserved.

 

Wyślij komentarz

Translate »