Patriotyzm i ojczyzna 15. – 21.6.2020

Zamieszczony przez dnia Cze 11, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: patriotyzm i ojczyzna / przejście do kolejne fazy / zmiana rytmu / zatrzymać się i dokonać ponownej oceny sytuacji

 

W tym tygodniu rozpocznie się faza przejściowa, która potrwa do połowy lipca. Przyniesie ona istotne zmiany na kilku poziomach – czeka nas zmiana energii wiodących, zmiana kierunku oraz zmiana impulsów. Ogólnie możemy mieć problem z wytyczeniem konkretnego kierunku działania.
Podobnie jak w przypadku zmiany pływów (przypływ – odpływ) odniesiemy wrażenie, że na moment cały świat przystanął. Ruch, który mimo to nastąpi, będzie rozproszony i niejasny oraz może odbywać się w różnych kierunkach. Dopiero, patrząc wstecz, kiedy faza zostanie zamknięta, zobaczymy, co się zmienia.

W efekcie, zależnie od horoskopu i tematu, możemy oczekiwać różnych scenariuszy zdarzeń. Na wszystko, co się teraz stanie, warto spojrzeć jak na stop-klatkę, mając świadomość, że za chwilę nastąpi zwrot sytuacji. Ogólna niejasność i mglistość przyniesie jednak pewne korzyści.
Po pierwsze niezdefiniowany przebieg zdarzeń pozwoli nam po części współdecydować o dalszym rozwoju wypadków. Stanie się tak zwłaszcza wtedy, jeśli wiemy, co jest dla nas ważne i mamy jasno określone priorytety. Jakość czasu sprzyja zatrzymaniu się, skorygowaniu własnego stanowiska, odebraniu subtelnych impulsów oraz sprawdzeniu, jakie rozwiązania będą możliwe w przyszłości. Kto chce, może spróbować różnych wariantów zachowań. Jeśli podejdziecie do tego na luzie, to sporo nauczycie się i dowiecie.

Nie pora na podejmowanie zasadniczych decyzji i wiążących zobowiązań. Kolejne tygodnie przyniosą ważne zmiany, dlatego wyciąganie jakichkolwiek wniosków byłoby przedwczesne. Planując, bądźcie elastyczni!
Pod koniec tygodnia na znaczeniu zyskają patriotyzm, ojczyzna i wspólnota. Dla przywódców nadchodzi czas próby.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK i WTOREK przyniosą nam spory zastrzyk energii. W efekcie na początku tygodnia ogarnie nas żądza czynu i potrzeba ruchu, ale trzeba też liczyć się ze skłonnością do impulsywnych zachowań i gwałtownych reakcji. Spróbujcie wykorzystać dostępny teraz power do realizacji projektów, które są dla Was ważne. Z jakości czasu skorzysta też aktywność fizyczna przede wszystkim na łonie natury oraz wszelkie formy rywalizacji związane ze zręcznością, sprytem czy elastycznością. Powściągnijcie jednak skłonność do prowokowania innych, nie wchodźcie też w gierki o władzę i liczcie się z nagłymi zwrotami akcji.

We WTOREK po południu dynamika i żądza czynu znikną. Teraz zapragniemy zakosztować przyjemnych stron życia. W ŚRODĘ rano pojawi się krótki moment wewnętrznego niepokoju. To czas na nagłe impulsy
i wydarzenia. Jednak generalnie środa i CZWARTEK stoją pod znakiem bierności. Możemy mieć problem ze znalezieniem motywacji do działania i rozpoczęciem czegoś. Czas sprzyja podjęciu dalszych kroków w zakresie już trwających projektów. To również pora na refleksję i odpoczynek od problemów dnia codziennego.

 

Merkury w ruchu wstecznym – spowolnienie


W CZWARTEK rano, patrząc z perspektywy Ziemi, Merkury zatrzyma się, a następnie przejdzie do ruchu wstecznego, który potrwa do 12 lipca. Prawdopodobnie procesy myślowe ulegną tego dnia spowolnieniu, możemy też mieć problem z koncentracją. Jednocześnie wzrośnie wrażliwość oraz otwartość na wszelkie subtelne wibracje.
Najlepiej gdybyście mogli spokojnie, bez przymusu i konkretnych wytycznych poświęcić się jakiemuś tematowi, poczuć go i zebrać wrażenia. Niewykluczone, że przy okazji uda Wam się sporo zrozumieć.
Czas nie sprzyja działaniom wymagającym mentalnej czujności i elastyczności. Mogą wystąpić błędy czy nieporozumienia.

W fazie retrogradacji Merkurego, która potrwa do 12 lipca, chodzi o to, żeby wnikliwie zająć się informacjami, znajomościami i ustaleniami, które miały miejsce w pierwszej połowie czerwca.
W tym czasie mogą też powrócić stare nierozwiązane sprawy. Generalnie trzeba będzie dokonać ponownej oceny zebranych informacji, uzupełnić je, poprawić błędy i skorygować to, co było niedokładne.
Czas sprzyja również omówieniu tego, co wcześniej było nieokreślone, nazwaniu potrzeb i rzeczy po imieniu. Jeśli idzie o nowe tematy i działania, zwłaszcza związane z mediami, handlem, podróżami, komunikacją, nauczaniem, to istnieje spore prawdopodobieństwo błędów, pomyłek, niedopatrzeń.
Podpisane teraz umowy i ustalenia będą zapewne wymagały korekty. Ostateczne rezultaty podjętych działań, wydarzeń, badań, wypowiedzi i negocjacji wyjdą na jaw najwcześniej w drugiej połowie lipca. Dopiero wtedy ujrzymy jasny obraz sytuacji i zdołamy ruszyć do przodu.

W PIĄTEK i SOBOTĘ poczujemy dużą potrzebę rozmów i kontaktów. Spotkajcie się ze znajomymi i przyjaciółmi. Jakości czasu odpowiadają flirty i lekkie rozmowy. Uwaga, istnieje duża skłonność do nieporozumień. Dlatego upewnijcie się, że Wasze słowa zostały właściwie zrozumiane. Pora wyjaśnić otwarte kwestie. Jeśli nie przepadacie za życiem towarzyskim, to możecie wykorzystać ten czas, aby zająć się doświadczeniami minionego miesiąca.

 

Patriotyzm i ojczyzna – zaćmienie Słońca


W nocy z SOBOTY i NIEDZIELĘ Słońce w swojej pozornej wędrówce po ekliptyce osiągnie punkt wysunięty najdalej na północ, czyli dotrze do zwrotnika Raka. Rozpocznie się lato. Tylko dziewięć godzin później nastąpi nów (dokładnie o 8:40) oraz właściwie niewidoczne u nas zaćmienie Słońca. Jakość czasu dostarczy ważnych impulsów do działania, a naszą uwagę przykują zupełnie nowe tematy.

Mundalnie na pierwszy plan wysuną się patriotyzm, kwestie wspólnoty, rodziny, ojczyzny, narodowości, przynależności. Skoncentrujemy się również na tym wszystkim, co zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz pozwala na porozumienie. W efekcie wydarzenia i doświadczenia tego dnia odegrają wielką rolę w życiu wielu spośród nas. Niewykluczone, że teraz uwagę skupią też na sobie rozmaici przywódcy, głównie kobiety, a także mężczyźni rządzący państwami, w których rodzina i wspólnota odgrywają wielką rolę – w ten obraz wpisują się kraje islamskie, ale też Polska.

Na poziomie indywidualnym warto poświęcić chwilę, aby wejrzeć w siebie i zobaczyć, w jakim punkcie życia jesteśmy. Zastanówcie się, co w głębi serca jest dla Was ważne i czego chcecie bronić. Jeśli będziecie otwarci i szczerzy wobec samych siebie, gotowi odrzucić kulturowe ramy, wzorce oraz przekonania narzucone przez społeczeństwo, jeśli zobaczycie, kim tak naprawdę jesteście, to uzyskacie teraz ważne impulsy do działania, podejmiecie kluczowe decyzje i wyznaczycie kierunek na przyszłość.

 

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »