Oryginalne rozwiązania 14. – 20.9.2020

Zamieszczony przez dnia wrz 13, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: rozdarcie – rozmaite możliwości/ przełom z trudnościami / kreatywne pomysły i eksperymenty, ale również: postawienie pytań, zweryfikowanie wizji, wyobrażeń i oczekiwań, wdrożenie w życie wyników badań i pozyskanych informacji oraz podjęcie (wstępnych) decyzji związanych z przyszłością / stare przekonania, wyobrażenia i oczekiwania prowadzą w ślepą uliczkę / elastyczność / warto być otwartym na to, co nowe, niezwykłe, nieznane i pozornie banalne

 

Również ten tydzień przyniesie nam mieszankę rozmaitych, częściowo sprzecznych impulsów, trendów oraz doświadczeń. Przede wszystkim w związkach i różnych formach partnerstwa zapanuje duże podniecenie. Będzie nas rozpierać kreatywność i pomysłowość.

Związana z tymi konfiguracjami ochota na eksperymenty i przygody wniesie w związki sporo świeżego powietrza. Jednocześnie dążenie do zaznaczenia swojej indywidualności i niezależności może wywołać niepokój i zaskakujące zwroty akcji. Jeżeli zainteresowani wyjrzą poza czubek własnego nosa, spotkają
się z drugą osobą jak równy z równym i porozmawiają o swoich pragnieniach oraz oczekiwaniach, to ciekawe spotkania i dyskusje okażą się zaskakująco konstruktywne.

Mogą również wystąpić pewne przeszkody. Energie sprzyjają bowiem upartym, buntowniczym zachowaniom, przecenianiu własnych możliwości oraz uprzedzeniom wobec osób myślących inaczej. Taka postawa zaprowadzi nas jednak w ślepą uliczkę. Równie problematyczna będzie nadmierna skłonność do tego, żeby ze względów bezpieczeństwa trzymać się rzeczy znanych i pozornie wypróbowanych, tym samym stawiać opór wszelkim zmianom. W takim przypadku coś, co wygląda obiecująco, zakończy się porażką.

 

Oryginalne rozwiązania


Oprócz osobistych związków i umów dotyczy to również sprawiedliwości, gospodarki, finansów, polityki, dyplomacji, mody oraz sztuki. Dodatkowo może tutaj powracać pytanie, co jest dozwolone, sensowne, etyczne, «słuszne» i/albo «sprawiedliwe». Jeżeli zainteresowani będą postępować rzeczowo i kierować się zdrowym rozsądkiem, a jednocześnie wezmą pod uwagę oryginalne rozwiązania, to mają spore szanse, żeby osiągnąć trwałe, owocne rezultaty. Uwaga, sytuacja może szybko ulec zaostrzeniu.

Ogólnie nadciągające chmury burzowe i narastające napięcia wyładują się w ciągu tygodnia.
Wydarzenia i decyzje z połowy sierpnia i początku września buzują pod skórą, podgrzewając atmosferę. Jednocześnie rośnie poziom frustracji i agresji. Retrogradujący Mars powoduje, że nasze zachowanie przede wszystkim tam, gdzie chodzi o forsowanie własnej racji, postawienie na swoim albo osiągnięcie konkretnego celu, nie odpowiada chwili obecnej. Pozornie nieracjonalne lęki albo niewytłumaczalne wybuchy złości zwłaszcza w sytuacjach konfliktowych nie będą sprzyjały osiągnięciu celu. Jeśli zdołacie powściągnąć tego rodzaju impulsy i skonfrontowani z nieobliczalnym zachowaniem czy trudnymi do wyjaśnienia reakcjami, zachowacie zimną krew, to możecie wykorzystać okazję, żeby rozwiązać istniejące konflikty i stare, trudne sprawy.

W większości przypadków punkt zwrotny zostanie osiągnięty dopiero w przyszłym tygodniu, wtedy zapadną również konkretne decyzje. W życiu codziennym warto wykorzystać najbliższe dni na porządki, korekty, przepracowanie niepowodzeń albo urazów, jakie przyniosły minione tygodnie. Czas nie sprzyja rozpoczynaniu nowych projektów, zwłaszcza związanych ze sportem, transportem, rzemiosłem i pracami budowlanymi, a także wszystkiemu, co wymaga silnej woli.

 

Tydzień w szczególe


Dla większości osób tydzień rozpocznie się dość przyjemnie. PONIEDZIAŁEK i WTOREK stoją pod znakiem kreatywności i radości życia. Teraz poczujemy ochotę na eksperymenty i przygody. Warto wykorzystać działające energie, żeby uwolnić się od starych nawyków i znaleźć nowe, oryginalne rozwiązania. Kwadratura Wenus z Uranem jest pierwszą w aktualnym cyklu, który rozpoczął się 8 marca br. Zatem rewolucji w związkach cd. Spróbujcie stworzyć przestrzeń dla zabawy albo zróbcie coś, co uraduje Wasze serce i zmysły. Zachowajcie jednak zdrowy rozsądek i nie popadajcie w przesadę. Nadmierna samowola może wrócić jak bumerang. Z jakości czasu skorzystają również artystyczne i twórcze działania.

W ŚRODĘ zrobi się bardziej pragmatycznie. Teraz naszą uwagę przykuje konkretna rzeczywistość, związane z nią uwarunkowania i potrzeby. Warto zająć się szczegółami i banalnymi kwestiami, które w minionych dniach zostały pominięte. Poświęćcie również trochę uwagi własnemu ciału – będzie Wam wdzięczne.

 

Nów w Pannie – koniec i początek


CZWARTEK zaserwuje mieszany program. Po południu (13:00) nastąpi nów, który dostarczy nam silnych impulsów do działania i postawi przed koniecznością podjęcia ważnych decyzji. Teraz wzrosną również potrzeba porządku, klarowności, wrażliwość i podatność na zranienie. Mogą pojawić się też nadmierne oczekiwania wobec siebie i innych. Często będziemy mieli problem z odróżnieniem starych spraw, starego światopoglądu, pragnień i nadziei od obiektywnej rzeczywistości. W efekcie byle błahostki wywołają irytację, rozczarowania i wątpliwości.
Przede wszystkim zachowajcie spokój. Spróbujcie pragmatycznie ocenić sytuację, a potem poszukajcie kompromisowego rozwiązania, które zaakceptują wszyscy zainteresowani. Jeśli jedna ze stron będzie obstawać przy swoich racjach i swojej prawdzie, to nastąpi eskalacja konfliktu.

PIĄTEK i SOBOTA stoją pod znakiem związków, umów i negocjacji. Teraz wzrośnie potrzeba otwartych rozmów i sprawiedliwości, a także gotowość do konfrontowania innych z własnymi doświadczeniami, pragnieniami i potrzebami. W najlepszym razie zdołamy załagodzić konflikty i napięcia poprzez jasne przedstawienie własnego stanowiska i poszukanie wspólnych rozwiązań.
Gorzej, jeśli jedna ze stron zechce zdominować sytuację i narzucić swój punkt widzenia. Wtedy dojdzie do nieprzyjemnej, a nawet niszczącej walki o władzę.

W NIEDZIELĘ wzrośnie emocjonalna intensywność. Teraz zapragniemy dotrzeć do sedna problemu, a także znaleźć jasne, wiążące, kreatywne rozwiązanie dotyczące dalszej strategii działania. Bądźcie autentyczni, ale uszanujcie też racje i uczucia drugiej strony, wtedy zdołacie poruszyć nawet najbardziej drażliwe kwestie. Pokonajcie pokusę, żeby osiągnąć cel groźbą, szantażem czy ostentacyjnym milczeniem.
W takim przypadku nastąpi eskalacja konfliktu.

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »