Opuścić strefę komfortu – odwagi!

Zamieszczony przez dnia Maj 23, 2019

Wydarzenia ostatnich dni i tygodni niewątpliwie skłaniają do refleksji. Otóż na astrologicznym niebie ukonstytuowała się obecnie jedna z najpotężniejszych konfiguracji mundalnych. Kilkakrotnie wspominałam o niej, zapowiadając istotne procesy. To najważniejszy aspekt bieżącego i przyszłego roku, który w dużym skrócie można określić mianem ROZPADU i/lub TRANSFORMACJI STRUKTUR. Rzecz dotyczy zarówno życia indywidualnego, jak i społecznego.

Wynika on z połączenia dwóch tzw. powolnych i do tego owianych złą sławą planet. Klasycznie ta koniunkcja jest interpretowana jako zapowiedź poważnych kryzysów, ograniczeń, trudnych czasów, a nawet wojen. Ogólnie Saturn i Pluton – bo o nich mowa – w ujęciu deterministycznym wskazują na sadyzm i zło w czystej postaci.

 

Potrzeba radykalnej transformacji


Jednak wspomniany układ może również stworzyć fundament systemu społecznego. Procesy z nim związane zachodzą już od dłuższego czasu, ale w ostatnich tygodniach – ze względu na uściślenie połączenia – przybrały na sile. Dodatkowo obecność zstępującego węzła księżycowego wysuwa na pierwszy plan stare sprawy, lęki, wzorce zachowań. Generalnie chodzi o aspekt przeszłości.

Dokładne połączenie Saturna z Plutonem nastąpi w styczniu 2020 roku (23° Koziorożca). Obecnie planety powoli „rozchodzą się”, aktualna pozostaje tylko koniunkcja Saturna z węzłem księżycowym. Aspektowi towarzyszą jednak długofalowe procesy wstępne, m.in. w postaci ostrego zwrotu w prawo, radykalizacji nastrojów, populizmu i neokonserwatyzmu. Saturn symbolizuje m.in. strukturę, kościec, trwałość i beton, Pluton – m.in. radykalizm, ideologie, obsesje, dogmatyzm, fiksacje, wyobrażenia i transformację.

W efekcie transformacja potrzebuje struktury, pojawia się strukturalna władza albo zachodzi radykalna transformacja struktur. Zwarta w tym aspekcie potężna energia musi się zamanifestować! Jak? Albo będziemy ją biernie znosić jako ofiary, albo przystąpimy do działania. Połączenie Saturna z Plutonem w Koziorożcu sprawia, że nie wystarczy zaciśnięta pięść, ale trzeba konkretnych czynów, które daleko wykraczają poza prywatę i osobistą strefę komfortu.

 

Tylko nie mów nikomu…


Kilka przykładów z ostatnich dni i tygodni, a nawet lat (pierwsza koniunkcja Saturn/Pluton w punkcie lustrzanym nastąpiła w 2016 r.):

Iwona Hartwich
Liderka protestu rodziców dzieci niepełnosprawnych, odważna i zdeterminowana. Protestujący żądają zrównania renty socjalnej z najniższą rentą ZUS i wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, także pełnoletnich.

Faszyzm stop!
Grupka odważnych kobiet podjęła 11 listopada 2017 roku próbę zablokowania Marszu Niepodległości. Władze postanowiły obarczyć winą za zajście pokrzywdzone zamiast agresywnych uczestników pochodu.

Greta Thunberg
„Fridays for Future“, ruch zainicjowany przez młodą szwedzką aktywistkę klimatyczną zmobilizował tysiące głównie młodych ludzi, którzy organizują demonstracje, domagając się większego zaangażowania władz na rzecz klimatu.

Matka Boska Równościowa: gdzie jest dobro, a gdzie niesprawiedliwość, ból i krzywda?
Elżbieta Podleśna, autorka tęczowych wizerunków Matki Boskiej Częstochowskiej, została zatrzymana w związku z podejrzeniem obrazy uczuć religijnych. Aktywistka twierdzi, że w miejscach niegodnych znalazła się tylko lista hierarchów kościelnych, którzy kryli kapłanów-pedofili, a nie święty wizerunek, o co została oskarżona. Akcja była odpowiedzią na wielkanocny Grób Pański w Płocku, który wymieniał „LGBT” wśród grzechów na równi z „pychą”, „agresją”, „nienawiścią”, „kradzieżą”.

bracia Sekielscy, którzy ujawnili aferę pedofilską w polskim Kościele katolickim
Film „Tylko nie mów nikomu” wywołał poruszenie i burzę, która przeszła chyba najśmielsze oczekiwania twórców. Ogólnie można domniemywać, że zainicjowany przez niego proces wymusi transformację (Pluton) struktur (Saturn) jednej z najważniejszych instytucji na świecie – instytucji kościoła. Jeszcze nie wiemy, jaki przybierze ona charakter i w którą podąży stronę, ale jedno jest pewne: będzie radykalna i dogłębna.

 

Nie trzeba „wierzyć” astrologię


To tylko kilka wybranych przykładów. Nie trzeba „wierzyć” w astrologię, żeby poczuć jakość czasu i przekonać się o jej oddziaływaniu! Wszyscy doświadczamy coraz większego nacisku, coraz większych ograniczeń, ale powoli przestaliśmy je zauważać. Rozmaite wypaczenia, nadużycia, ekstremizmy kupujemy jako cnotę, większość akceptuje jawne kłamstwa i gigantyczne niegodziwości.

Połączenie Saturna z Plutonem w doświadczeniu bezpośrednim zawsze daje poczucie bycia wydanym na pastwę losu – państwa, polityki, koncernów, hierarchów, przypadku itp. Tym losem jesteśmy jednak my sami, kiedy przymykamy oko, tolerując nieprawość. Jak bardzo jesteśmy podatni na manipulację, jak łatwo dajemy się uwieść – pięknym słowom i szumnym obietnicom? To ważne pytanie szczególnie w tej chwili, tuż przed wyborami. Przykładowo, czy wiemy, co o katastrofie klimatycznej mówią komitety startujące do Europarlamentu..?

 

Wyjść poza strefę komfortu


Zależnie od tego, jak bardzo w naszym horoskopie akcentowane jest poruszone pasmo Koziorożca (20°-24°), i na który dom ono przypada, odczuwamy opisane oddziaływanie w mniejszym lub większym stopniu. Najbardziej doświadczają go urodzeni pomiędzy 10 a 15 stycznia, ale również w trzeciej dekadzie Barana, Raka i Wagi. Ponieważ chodzi o planety nieosobiste, to pośrednio rzecz dotyczy nas wszystkich. To, czy będziemy sprawcą, czy ofiarą – w znacznej mierze zależy od nas samych…

Dlatego – odwagi! Głośno wyrażajmy swoje niezadowolenie z rzeczy, które nam się nie podobają, korzystajmy ze swoich praw, uczestniczmy w życiu społecznym, bierzmy udział w wyborach. W miarę możliwości występujmy w obronie swoich racji, nawet jeżeli oznacza to sankcje i koszty społeczne. ODWAGA CYWILNA jest chyba najlepszą konstruktywną formą manifestacji aspektu Saturna z Plutonem. Do zobaczenia w najbliższą niedzielę!

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved. Zdjęcie: Pixabay

Wyślij komentarz

Translate »