OPTYMIZM I ZDERZENIE Z PRZESZKODĄ

Zamieszczony przez dnia czerwiec 27, 2021

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: optymizm i zderzenie z przeszkodą / kryzys / próba sił / kreatywne, twórcze działania / reformy i rewolucja; przełom, spontaniczny zryw czy zerwanie? / decyzje i działania wystawione na próbę / dostrzec ograniczenia / uwolnić się od starych wzorców / uważność i dyscyplina gwarantem sukcesu

 

Nadchodzący tydzień zaserwuje nam ciekawy program, pełen energii, ale również napięć i sprzeczności. Tematem przewodnim tych dni będą siła woli oraz kreatywność, optymizm i zderzenie z przeszkodą. Jak bumerang powracać mogą dwa pytania. Po pierwsze, czy i jak warto, trzeba oraz należy wykorzystać swoje siły do osiągnięcia celu? Po drugie, gdzie zaakceptować własne ograniczenia bądź słabości i pogodzić się z (pozornym) niepowodzeniem?

Osoby, które poradzą sobie z tymi wyzwaniami, mogą teraz naprawdę dużo osiągnąć. Ogólnie rzecz biorąc, nastroje będą ulegać ciągłym wahaniom. Prawdopodobnie po frustracjach pojawią się powody do entuzjazmu, po blokadach – z zapałem ruszymy do przodu. Hasło tych dni brzmi: optymizm i zderzenie z przeszkodą.
Generalnie będziemy chcieli usunąć wszelkie przeżytki i – najchętniej wspólnie z innymi – przeżyć przygodę oraz uwolnić się od ograniczeń. Nie zabraknie nam również nowych pomysłów, twórczych impulsów i chęci eksperymentowania. Przede wszystkim z jakości czasu skorzystają kreatywne działania oraz aktywność sportowa. To także dobra pora na niezwykłe, wręcz ryzykowne przedsięwzięcia z przyjaciółmi, party czy imprezy.

 

OPTYMIZM I ZDERZENIE Z PRZESZKODĄ


Jednak w wielu przypadkach rozmaite ograniczenia, utrudnienia czy komplikacje mogą skutecznie zahamować nasz zapał i przynajmniej częściowo stłumić odczuwaną radość. Wtedy warto przystanąć na moment, rozważyć istniejące opcje i ich konsekwencje, a dopiero potem podejmować decyzję, co dalej.
W niektórych przypadkach chodzi o to, żeby pokonać przeszkodę, wykorzystując siłę woli i/albo zręczność, żeby przełamać stare wzorce i nawyki oraz wejść na nowe terytorium. W innych trzeba będzie uszanować istniejące ograniczenia albo granice innych ludzi. Ewentualnie przyjdzie nam świadomie z czegoś zrezygnować i wykorzystać sytuację w możliwie najlepszy sposób.
Zanim dokonacie wyboru i przystąpicie do działania, zadajcie sobie pytanie, o co chodzi w danym momencie i jaką macie pozycję. Wtedy, niezależnie, co postanowicie, zyskacie doskonałe szanse na poprawę ostatecznego rezultatu. Niewykluczone, że znajdziecie też nieoczekiwane wsparcie albo sytuacja niespodziewanie zmieni się na Waszą korzyść. Pochopne reakcje i impulsywne decyzje będą z reguły bazować na starych wzorcach zachowań. W efekcie istnieje ryzyko, że jeśli spróbujecie działać wg zasady «za wszelką cenę» czy «teraz albo nigdy», ale również, gdy pochopnie zrezygnujecie z walki, później będziecie tego żałować.

 

NAGŁY PROGRES ALBO ROZPAD


Przede wszystkim na szczególną uwagę zasługują projekty i przedsięwzięcia, które są aktualne już od kilku miesięcy – wystartowały w styczniu/lutym (20.1. Mars/Uran 7° Byka) albo kwietniu/maju, – i które są ukierunkowane na unowocześnienie, reformy, zmiany. Tutaj trzeba będzie zadeklarować się, określić kierunek na przyszłość i podjąć ważne decyzje. W najlepszym przypadku zdołamy dokonać znaczącego przełomu. Może się jednak zdarzyć, że coś zostanie przerwane i trzeba będzie szukać innych rozwiązań. Głównie przywódcy zostaną skonfrontowani z własnymi słabościami albo poczuciem klęski, które wywoła zwątpienie (w samego siebie) czy niepewność. Niewykluczone, że niesprzyjające okoliczności nie pozwolą zrealizować jakiegoś projektu zgodnie z planem czy osiągnąć celu, do którego z wielkim zaangażowaniem zmierzano. Jeśli w takim przypadku uda się zachować chociaż minimum spokoju i najpierw zostanie zrobione to, co naprawdę konieczne, to później może nastąpić niespodziewany zwrot sytuacji – pojawią się nowe rozwiązania. Gorzej, jeżeli zainteresowani zareagują nadmierną (samo)krytyką i zaczną szukać winnego.
Zgodnie z innym astrologicznym odpowiednikiem takie krytyczne albo tragiczne sytuacje mogą też dać światu uzdrowicieli i nowych bohaterów albo ujawnić dotychczas niewidoczne talenty.

 

TYDZIEŃ W SZCZEGÓLE


Początek tygodnia zapowiada się dość pogodnie. Otwartość i towarzyskość stworzą w PONIEDZIAŁEK luźną, ożywioną atmosferę. Jakość czasu sprzyja spotkaniom z przyjaciółmi, rozmowom o nowych pomysłach i możliwościach oraz uprawianiu swojego hobby. W poniedziałek wieczorem punkt ciężkości przesunie się bardziej w kierunku tego co irracjonalne i nieuchwytne.

W efekcie we WTOREK oraz w ŚRODĘ wzrosną wrażliwość, a także podatność na zranienie. Teraz do głosu dojdą rozmaite pragnienia i tęsknoty związane z marzeniami, fantazjami czy wizjami lepszego, piękniejszego świata. Dlatego warto poświęcić więcej czasu i przestrzeni tematom, które nas inspirują, zachwycają, uskrzydlają. Działającym energiom najbardziej odpowiadają przedsięwzięcia o charakterze muzycznym i artystycznym. To również doskonała pora na romantyczne spotkania we dwoje. Ewentualnie – jak ryba – dajmy ponieść się fali i płyńmy z prądem zdarzeń. Czas nie sprzyja zadaniom wymagającym koncentracji, dyscypliny precyzji, logiki i klarownej struktury.

 

OPTYMIZM I ZDERZENIE Z PRZESZKODĄ – 1.7.


W CZWARTEK atmosfera ulegnie wyraźnej zmianie. Teraz zacznie nas rozpierać żądza czynu, poczujemy potrzebę «za-działania», zostaną też zaktywizowane opisane na wstępie tematy.
Dlatego czwartek i PIĄTEK sprzyjają aktywności i walce o osiągniecie zamierzonego celu. Przede wszystkim w czwartek rozmaite przeszkody, utrudnienia i blokady mogą nas frustrować i deprymować, zmuszając do zatrzymania się. Astrologiczne konfiguracje wskazują na optymizm i zderzenie ze ścianą. Szczególnie dotyczy to urodzonych na początku lutego (1.2.) i sierpnia (5.8.), a także wszystkich, którzy w swoich horoskopach mają obsadę 13° Byka, Lwa, Skorpiona i Wodnika. W takiej chwili zadajcie sobie pytanie, co tak naprawdę jest dla Was ważne, czego pragniecie, czy jesteście gotowi wziąć na siebie odpowiedzialność za podjęte decyzje oraz ich konsekwencje. Powściągnijcie potężne instynkty i postarajcie się nie podążać na ślepo za swoimi popędami. Zadbajcie też o odpowiednią dawkę ruchu na świeżym powietrzu.
W PIĄTEK zapali się zielone światło! Jeśli zachowacie uważność, to możecie teraz sporo osiągnąć. Warto skorzystać ze sprzyjających okazji i wziąć byka za rogi.

 

SZYBCY I WŚCIEKLI


WEEKEND przyniesie mieszany program. Wyraźnie wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa, pewności oraz stabilności. Jednocześnie wewnętrzny niepokój i chęć wypróbowania czegoś nowego lub niespodziewane zdarzenia losowe wywołają irytację czy napięcia. Duże przeczulenie na własnym punkcie, potrzeba przynależności do grupy, a zarazem bycia uznanym, ważnym i dostrzeżonym – stworzą dość trudną mieszankę. W efekcie trzeba liczyć się z możliwością zupełnie nieoczekiwanych reakcji.
W optymalnym przypadku, dysponując stabilną podstawą oraz zdrowym poczuciem własnej wartości, zachowany spokój w obliczu przytyków albo krytyki. Będziemy też gotowi zareagować na nagłe sytuacje czy zwroty akcji oraz wypróbować ciekawe pomysły, nawet za cenę konieczności opuszczenia utartych ścieżek i zmiany nawyków. Jeśli zareagujecie w ten sposób na wydarzenia tych dni, to w Waszym życiu może nastąpić znaczący przełom. Gorzej, jeżeli spróbujemy za wszelką cenę zachować status quo i stawimy opór nowościom, reagując na wszystko, co przychodzi z zewnątrz uporem czy buntem. Nieprzyjemnie zrobi się również wtedy, jeżeli – nie patrząc na siebie i innych – samowolnie uruchomimy jakąś rewolucję.
Uwaga, w tych dniach istnieje większe niż zazwyczaj ryzyko wypadków.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2021 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »