Ogólna prognoza astrologiczna: grudzień-luty (cz. II)

Zamieszczony przez dnia Gru 4, 2011

Wprawdzie kwadratura Uran-Pluton (pierwsza z siedmiu) uściśli się dopiero w czerwcu 2012 roku, do tego czasu będzie jednak wielokrotnie aktywizowana przez planety szybko poruszające się oraz Światła.

Już 22 grudnia Słońce, a 24 grudnia nów w 2°34 Koziorożca utworzą kwadraturę do Uranusa. Wigilia zapowiada się więc dość niespokojnie (zwłaszcza dla Baranów, Raków, Wag i Koziorożców z początku znaków).

29 grudnia Słońce utworzy koniunkcję z Plutonem, a od 9 do 11 stycznia ten sam obszar spenetruje Merkury. Na tapetę wrócą więc tematy przełomów, zrywów, rewolucji oraz szeroko pojmowanej restrukturyzacji. Przywódcy staną w obliczu poważnych wyzwań, pojawią się też nowe impulsy, które ostatecznie doprowadzą do transformacji struktur i zmiany kierunku działania.

Na poziomie jednostkowym także konieczna będzie reorientacja, przyjdzie nam zadać sobie pytanie o konkretne cele oraz zamiary. Trwające obecnie procesy mogą dodatkowo wydobyć na światło dzienne stare treści indywidualnej i zbiorowej psyche.

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy:

Uran przetranzytuje odcinek 0–2° Barana, podejmując tematy aktualne w marcu i w kwietniu 2011 roku (ostatnia faza reorientacji),

Chiron 1–4°50 Ryb, wrócą kwestie z marca i kwietnia 2011 roku związane z bólem, raną i uzdrowieniem,

Jowisz 0–4° Byka, poruszy zagadnienia z czerwca 2011 roku dotyczące nowych wartości, stanu posiadania, nadziei,

Neptun po raz ostatni przemierzy końcówkę znaku Wodnika, którą aktywizował w lutym i marcu 2011 roku – do głosu dojdą wizje i inspiracje albo iluzje i fałszywe wyobrażenia; jego definitywne wejście do znaku Ryb (3 lutego 2012 r.) oznacza zamknięcie trwającego od 1998 roku procesu związanego z humanistycznymi ideałami, nowym obrazem człowieka i wizjonerską nauką (Wodnik).

Rybach Neptun pozostanie przez następnych 14 lat. Jako niebiański władca tego znaku (ziemskim jest Jowisz) mocno podkreśli  znaczenie związanych z nim tematów takich jak: tęsknota za pełnią i poczuciem więzi z całym istnieniem oraz mocą stwórczą (Bogiem), religia i duchowość, ale również woda, morza, zatrucie środowiska naturalnego itp.

W związku z trwającą obecnie zmianą hierarchii wartości warto zwrócić uwagę na fakt, że 22 grudnia Saturn osiągnie 27°36 Wagi, czyli stopień, w którym 8 grudnia 1982 roku utworzył koniunkcję z Plutonem (ten moment wyznaczył początek aktualnego cyklu związanego z autorytetami i władzą oraz rozwojem gospodarczym). Zatem niewykluczone, że w połowie grudnia wiele wydarzeń i doświadczeń sprzed prawie 30 lat ukarze się nam w zupełnie innym świetle. Pora na wyciągniecie wniosków, wzięcie na siebie odpowiedzialności i wypracowanie nowego podejścia do poruszonych kwestii.

Lilith powoli zbliża się do Jowisza, 17 grudnia wejdzie do znaku Byka, a 21. nastąpi uściślenie koniunkcji (0°24 Byka). Tym samym trwający proces zmiany hierarchii wartości wkroczy (zrazu niepostrzeżenie) w nową fazę. Wydarzenia i doświadczenia tych dni skłonią nas do zmiany sposobu myślenia albo taką zmianę wymuszą, zwłaszcza w podejściu do wszelkiego rodzaju środków i zasobów (żywność, finanse, przyroda etc.). Poza tym okaże się, iż abstrakcyjne teorie i koncepcje nie są już w stanie sprostać wymaganiom konkretnej rzeczywistości. Niewykluczone, że przy okazji dojdzie do złamania jakiegoś tabu i zostaną ustanowione nowe mierniki wartości. Ten aspekt sprzyja również szukaniu kozłów ofiarnych.

W najbliższym czasie przypomną o sobie dodatkowo tematy związane z Chironem (Ryby) i Marsem (Panna) – czyli sygnifikatorami zaktywizowanymi przez zaćmienie Słońca w Strzelcu (2°37). Warto zwrócić uwagę na fakt, że w pobliżu stopnia zaćmienia (3°55) 14 grudnia Merkury przejdzie do ruchu prostego, natomiast stacja Marsa, który od 11 listopada przebywa w znaku Panny (pozostanie w nim do początku lipca 2012), przypadnie w dokładnej kwadraturze do wspomnianego punktu (3°41, 15 kwietnia 2012 r.).

Mars wejdzie w retrogradację 24 stycznia (23° Panny). W tej fazie czeka nas naprawianie pomyłek i przeoczeń dotyczących planowania oraz kwestii organizacyjnych, okaże się, które szczegóły zostały przeoczone albo odwrotnie – nadmierna koncentracja na detalach przesłoni nam obraz całości. Trzeba będzie zająć się naprawą konkretnych błędów, starymi ranami i nieprzepracowanymi konfliktami. W czasie stacji Mars utworzy opozycję do Chirona, toteż możemy oczekiwać wtedy (bolesnej) konfrontacji z tematami środowiska naturalnego, zdrowia (choroby), najbliższego otoczenia, kwestiami socjalnymi, religią i duchowością. Niewykluczone, że zobaczymy również granice rozwoju technologicznego oraz tego co realne i wykonalne, a osobliwe, tajemnicze zdarzenia spowodują dezorientację. Wątpliwości, rozpacz czy bolesne doświadczenia sprawią, że będziemy musieli stawić czoła nieubłaganej rzeczywistości.

Jednocześnie mogą zostać uruchomione głębokie procesy ozdrowieńcze i nieoczekiwanie otworzą sie przed nami nowe wymiary. Ważne, aby postępować wówczas ostrożnie i bardzo uważnie, zajmować się po prostu tym co jest i w żadnym wypadku nie wydawać pochopnych sądów. (Dopiero pod koniec kwietnia 2012 zobaczymy, o co tak naprawdę chodzi).

1 lutego Pluton osiągnie stopień czerwcowej kwadratury z Uranem (8°23 Koziorożca, pozycja Słońca dla urodzonych 29-30 grudnia, hasło: transformacja), a dwa dni później Neptun dokona ingresu do znaku Ryb. Warto zaznaczyć sobie te dni w kalendarzu.(na podstawie: alender, Astrologie Heute)

Grafika: Mural, Lightspace Gallery-Venice CA, by Luke Brown.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »