Odnaleźć siebie – droga ku szczęściu!

Zamieszczony przez dnia Kwi 29, 2019

Każdy z nas pragnie szczęśliwego, spełnionego życia. Często nie wiemy jednak, co tak naprawdę daje nam szczęście i satysfakcję.

W czasach, kiedy opinie większości kształtuje telewizja, kiedy większość kupuje spodnie w H&M, meble w IKEA i pije kawę ze Starbucksa, indywidualizm poszedł w odstawkę.

Owszem, dobre zarobki – gwarantują życie bez problemów finansowych, sława – łechce własne ego, uroda – poprawia samopoczucie i podnosi prestiż, ale czy w głębi duszy właśnie one są dla nas najważniejsze, czy dają nam prawdziwe zadowolenie?

Horoskop stanowi wyznacznik naszej wyjątkowości – określa drogę właściwą dla swojego właściciela, dla konkretnego człowieka. Dlatego do jego sporządzenia potrzebne są nie tylko data i miejsce, ale również godzina urodzenia. Właśnie ta ostatnia definiuje nasze życiowe zadanie, wskazuje, w jaki sposób powinniśmy odróżniać się od innych, precyzuje cechy, które stanowią o naszej sile, naszych talentach, o naszej niezwykłości, tematy, na których należy się skoncentrować.

Cały horoskop mówi, co jest dobre dla nas, co jest dobre dla naszej duszy. Spełnione, szczęśliwe życie ma miejsce tylko wtedy, kiedy realizujemy jego potencjały, kiedy realizujemy wyznaczone przez niego zadanie.
Z punktu widzenia astrologii każdy ma do wypełnienia jakąś misję. Problem pojawia się wtedy, jeśli – powodowani lękiem, modą, presją społeczną, treściami wpojonymi przez rodziców lub szkołę – od osiągnięcia tego celu odstąpimy. Wówczas dochodzą do głosu tzw. regulatory, które mają nas nakłonić do opamiętania się i wejścia na właściwy tor. Do takich regulatorów należą choroby, wypadki, incydenty losowe, itp.

Pamiętajmy, że każda z planet jest konkretnym zasobem, każda coś nam daje. Dlatego warto korzystać z konstruktywnych wpływów Saturna, Urana czy Neptuna i spożytkować je jako siłę, a nie czekać aż pierwsza planeta wymusi ograniczenia, druga spadnie jak grom z jasnego nieba, a trzecia rozpuści wszystko, pogrążając w niebycie.

 

 

„Szczęście ma być zadowoleniem z całości życia. Jest to wymaganie ogromne. Jednakże ciesząc się szczegółami życia, możemy ogólnikowo przenosić zadowolenie na jego całość. Choć w centrum świadomości znajduje się jedynie fragment życia, zadowolenie z jego powodu rozszerza się na całość. Ciesząc się swym powodzeniem czy miłością, w pewnym sensie, pośrednio, człowiek cieszy się życiem.

Życie nawet najpomyślniejsze ma swoje braki. A braki te nie tylko są w życiu nieuniknione, ale są nawet potrzebne, by podnieść jego wartość: cierpienia potrzebne są nieraz dla doznania potem przyjemności, bez głodu nie doznawałoby się równie silnie przyjemności jedzenia, a bez walki przyjemności zwycięstwa. Są też braki, które mało dokuczają, są inne, o których się zapomina — i ostatecznie zadowolenie z części życia przeżywa się niekiedy jako zadowolenie z jego całości.” Władysław Tatarkiewicz, O szczęściu (PWN)

Odważnie podążajmy własną drogą, wbrew panującym modom i obowiązującym przekonaniom, idąc za głosem serca, za głosem tego, co nam w duszy gra!

 

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »