Od być do działać 16 – 22.3.2020

Zamieszczony przez dnia Mar 15, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: przejście do kolejnej fazy / retrospekcja i przygotowanie do rozpoczęcia czegoś nowego / stary przekaz – problem czy skarb? / od Być do Działać / ideologie w centrum uwagi

 

W najbliższych dniach nastąpi kilka istotnych, odczuwalnych przesileń. Po okresie, zdominowanym przez ostrożność, powściągliwość, niepewność oraz głęboko zakorzenione lęki, teraz zapanuje większa dynamika. Otworzymy się na to, co nowe i chętnie przystąpimy do działania. Ale to dopiero w drugiej połowie tygodnia.

Najpierw trzeba spojrzeć wstecz, zobaczyć, co wydarzyło się w ostatnich dniach, miesiącach, a nawet znacznie wcześniej. Zarówno w tym, jak i w przyszłym tygodniu chodzi o to, żeby zrozumieć, co się stało, czego doświadczyliśmy i jak na to zareagowaliśmy. W tym kontekście warto z jednej strony wyjaśnić wszelkie nieporozumienia, otwarte kwestie, ale również zawieszone sprawy.
Jednocześnie w centrum uwagi znajdą się rozmaite procesy decyzyjne. M.in. musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, kto i na jakich warunkach jest upoważniony do tego, żeby działać? Kto ma prawo albo obowiązek coś przeforsować? I jakimi środkami może się posłużyć?

Tutaj istotną rolę odegrają przekonania, opinie, dogmaty i uprzedzenia. Jeśli pokierujemy się nimi przy podejmowaniu decyzji, to możemy ulec znieczulicy i ostatecznie zabrnąć w ślepy zaułek. Jednak osobom, którym uda się je rozpoznać, które zareagują świadomie, rzeczowo i pragmatycznie na aktualną sytuację, podjęte teraz decyzje mogą posłużyć jako solidna podstawa do tego, żeby potem działać.
Na próbę zostaną również wystawione wszelkiego rodzaju autorytety. Kto zdoła połączyć kompetencję, konsekwencję i surowość ze zrozumieniem i współczuciem, ten wygra. Natomiast wszyscy, którzy zaczną rządzić w sposób okrutny, nieugięty, autorytarny i władczy, postawią swój sukces pod znakiem zapytania i w dalszej perspektywie ściągną na siebie dodatkowe problemy.

Od piątku chodzi o to, żeby otworzyć się na kreatywne, nowe pomysły i wizje. Warto też dostrzec istniejący potencjał i związane z nim możliwości. Dodatkowo, jeśli postawimy na równouprawnienie i poczucie wspólnoty, to sprawy przybiorą bardzo konstruktywny obrót. Zmianę energii wiodących odczujemy również na poziomie życia codziennego. Wykorzystajcie pierwszą połowę tygodnia na zrobienie porządków i załatwienie zaległości, warto też zaspokoić swoje fizyczne i duchowe potrzeby. W drugiej połowie tygodnia zadbajcie o odpowiednia dawkę ruchu.

 

Tydzień w szczególe


Pomimo dość dużej powściągliwości w PONIEDZIAŁEK poczujemy sporą potrzebę wyznaczenia dalszego kierunku działania. Jak bumerang powracać może pytanie, co nas rozwija, jest słuszne i sensowne. W tym kontekście istotną rolę odegrają panujące światopoglądy i przekonania. W najlepszym razie rozmowa z innymi pokaże Wam, że Wasze dotychczasowe założenia były zbyt jednostronne. Dzięki temu będziecie mogli poszerzyć swoją perspektywę i horyzonty. Nie kierujcie się uprzedzeniami, ani nie próbujcie przekonywać nikogo o słuszności własnych przekonań.

W poniedziałek wieczorem, ale również we WTOREK i ŚRODĘ do głosu dojdzie silna potrzeba klarowności i bezpieczeństwa. Jednocześnie dadzą o sobie znać stare lęki, urazy, złość i potrzeba kontroli. Nie dajcie się zwieść takim impulsom. Lepiej zatrzymać się na moment, dokonać rzeczowej, pragmatycznej oceny aktualnej sytuacji, bez reagowania czy popadania w aktywizm. Dzięki temu będziecie mogli odróżnić to, co ważne od rzeczy mało istotnych, to, co potrzebne od tego, co przeszkadza. Poza tym oba dni doskonale nadają się na wszelkiego rodzaju porządki.

W CZWARTEK rozpocznie się opisana na wstępie zmiana energetyczna. Poczujemy ogromną potrzebę rozmów i kontaktów, kreatywnego działania i poeksperymentowania z nowymi pomysłami. Jeśli podejdziecie do tego na luzie, w sposób otwarty, ale również ostrożny, to możecie podjąć pierwsze ważne kroki w nowym kierunku. Jakość czasu sprzyja również przyprowadzeniu burzy mózgów.

 

Od być do działać


W PIĄTEK Słońce w swojej pozornej wędrówce na północ dotrze do równika. Tego dnia rozpocznie się astronomiczna wiosna, wraz nią napłyną ciekawe impulsy, może nas rozpierać żądza czynu i ujrzymy nowe cele. Dajcie się zainspirować, ale jeszcze nie czas, żeby działać, z konkretną realizacją poczekajcie parę dni.

WEEKEND przyniesie nam dość mieszany program. Z jednej strony wzrośnie teraz potrzeba wspólnoty, więzi i zrozumienia, ale nie zabraknie też tęsknot, idealistycznych pomysłów i fantazji. Z drugiej strony coraz bardziej będzie nas rozpierać energia. Zadbajcie przynajmniej o minimum ruchu, porozmawiajcie z innymi albo spróbujcie po prostu być. Jeśli połączycie te wibracje w konstruktywny sposób, powstanie z nich zdrowa mieszanka, to możecie wykorzystać SOBOTĘ i NIEDZIELĘ, żeby przygotować się do ważnych działań, które wkrótce przyjdzie Wam podjąć.

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

2 komentarze

 1. Witam,
  W związku z ta Wielka koniunkcja Plutona Jowisza Saturna i Marsa zastanawia mnie jej działanie w solariuszu. Czy w pozytywnych aspektach np. Sekstylu do księżyca jej działanie moze byc zlowgrogie ? Czy raczej obecność Jowisza daje jej jakieś zalety ? Bo w kwadraturze np do księżyca to bedzie cieżko ? Pozdrawiam

  • Dzień dobry,
   każdy aspekt sprzyja określonym zachowaniom, a innym nie. Złowrogi staje się wtedy, kiedy próbujemy zrobić coś wbrew jego naturze. Saturn sprzyja dyscyplinie, koncentracji, wytyczaniu granic i ograniczeniom. To wszystko dzieje się teraz. Sekstyl jest aspektem harmonijnym i wskazuje, że osobie łatwiej przyjdzie zrozumienie oraz zaakceptowanie istniejącej sytuacji – ograniczeń – niż tej, która ma kwadraturę.
   W solariuszu trzeba odnieść się do posadowień radix.
   Życzę wszystkiego najlepszego, pozdrawiam, Monika

Wyślij komentarz

Translate »