O frustracjach piłkarza i podpaleniu domu

Zamieszczony przez dnia Paź 11, 2011

20 września, krótko po północy, w domu Breno Borgesa, brazylijskiego piłkarza, który obecnie gra na pozycji środkowego obrońcy w drużynie Bayernu Monachium, wybuchł pożar. Mężczyźnie nic się nie stało. W domu przebywał sam – jego żona, syn i dzieci kobiety z wcześniejszego związku wyjechały wcześniej poza miasto. Breno został odwieziony do szpitala z objawami lekkiego zaczadzenia.

1,5-milionowy majątek piłkarza niemal w jednej chwili poszedł z dymem; śledztwo wykazało, że najprawdopodobniej nie był to przypadek, ponieważ ogień podłożono w domu w kilku miejscach. 24 września policja aresztowała Borgesa pod zarzutem umyślnego podpalenia. 6 października został zwolniony z aresztu po wpłaceniu kaucji (500 000 euro).

W jednym z udzielonych przed tragedią wywiadów piłkarz wyznał:

W Brazylii miałem mniej pieniędzy i mniej luksusowe życie, ale byłem szczęśliwszym człowiekiem. Dziś pieniędzy mi nie brakuje, lecz nie mam wszystkiego innego.

Prokuratorzy podejrzewają, że Breno podpalił swoją luksusową willę, ponieważ nie mógł poradzić sobie z samym sobą, z własnymi ambicjami hamowanymi przez ciągłe kontuzje oraz z małżeństwem, które przechodziło kryzys…

W Niemczech historia budzi ogromne kontrowersje. Brazylijczyk jest postrzegany jako sfrustrowany, gotowy na wszystko gracz, z drugiej strony przytacza się również opinie psychologów podkreślających, że piłkarze poddawani są coraz większej presji.

W futbolu istnieją nie tylko kontuzje mięśni czy kolana. Są też urazy umysłu, problemy psychiczne – stwierdził szef placówki leczącej piłkarza. (źródła: FAZ, Welt Online)


Breno urodził się 13 października 1989 roku, wprawdzie godzina jego urodzenia nie jest znana, jeśli jednak przyjąć standardową 12:00 (która zawsze pokazuje ogólny cel wcielenia), to otrzymamy bardzo ciekawe i (astro)logiczne wytłumaczenie powyższego zdarzenia.

Księżyc przebywa tutaj w 2°42 Barana, tworząc:

dokładną opozycję do Merkurego,

kwadraturę z Uranem (Neptunem, Saturnem) w znaku Koziorożca,

kwadraturę z Jowiszem w Raku.

Tak mocno zbulwersowana Luna wskazuje na dziwactwa, kaprysy, histeryczność, problemy z psychiką, skłonność do zaburzeń układu nerwowego i depresji.

Dodatkowo uszkodzenie Księżyca i Merkurego przez Urana daje maniakalność, a znaczące posadowienie Saturna (podkreśla) skłonność do melancholii.

Tranzytom Urana do planet osobistych oraz Świateł towarzyszą nagłe, nieoczekiwane zdarzenia, radykalne zmiany i wypadki. Jego przejście przez Księżyc zapowiada duże zmiany w sferze psychiki, okres emocjonalnego niepokoju, nagłe zdarzenia związane z kobietami, zaburzenia emocjonalne, zrywy i działania pod wpływem emocji, często nieprzewidywalne i psychotyczne; nagłe zmiany nastroju, rewolucje w domu i ogólnie życiu osobistym.

W tym przypadku Księżyc włada Jowiszem, który jest umiejscowiony w stopniu ostatniego zaćmienia Słońca (1 lipca 2011 roku).

Wiemy, że do zdarzenia doszło „krótko po północy”, niewykluczone, że w chwili, kiedy ascendent przeszedł przez pozycję Jowisza w horoskopie Breno i zaktywizował działanie zaćmienia (zamieszczony obok horoskop pokazuje tranzyt na ten moment, w celu powiększenia, proszę kliknąć na obrazek). Zaćmieniowy charakter tego incydentu dodatkowo podkreśla koniunkcja tranzytowego Księżyca z Ogonem Smoka (!) w Bliźniętach.
Kiedy tranzytujący Uran uruchomił ww. półkrzyż (Uran – Merkury – Księżyc) właściciel horoskopu pod wpływem emocji mógł zadziałać w sposób „niekonwencjonalny”, irracjonalny, pod wpływem nagłego impulsu (piszę „mógł”, ponieważ nie zebrano dostatecznych dowodów potwierdzających jego winę).

Nastąpiło wyładowanie lipcowego zaćmienia na Jowiszu radix – piłkarz stracił dom warty fortunę, niewykluczone, że pod znakiem zapytania stoi również przyszłość jego rodziny oraz małżeństwa (Jowisz symbolizuje m.in. szczęście, bogactwo, wzrost, prosperitę i obfitość, a znak Raka – dom i bezpieczeństwo, zatem Jowisz w Raku to bogactwo, wielkie szczęście w domu, bogaty dom).

W tym przypadku sformułowanie, którego używam w odniesieniu do działań podejmowanych pod wpływem zaćmień – tzn. padło komuś na mózg albo dana osoba miała zaćmienie mózgu, nabiera jeszcze większej mocy i dosłowności, ponieważ Księżyc w horoskopie natywnym Breno przebywa w znaku Barana (znak żywiołu ognia!), któremu tradycja przypisuje głowę, a będący w opozycji Merkury włada procesami mentalnymi.
Dodatkowo do Immum Coeli zbliża się tranzytująca Lilith, która wodzi na pokuszenie (w sprawach domu, rodziny, bezpieczeństwa itd.), wciąga w sytuacje złudne i zwodnicze, aby następnie w sposób bezwzględny obnażyć wszystkie słabości właściciela horoskopu.

Ten radix doskonale wpisuje się w aktualną jakość czasu (tematyka wielkiego krzyża w znakach kardynalnych oraz jutrzejsza pełnia w znaku Barana) i dość obrazowo pokazuje powiązania pomiędzy wymienionymi sygnifikatorami, tranzytem i zaćmieniem oraz ich przełożenie na konkret (potwierdzają to dyrekcje oraz progresje – zachęcam do sprawdzenia).


Księżyc w znaku Barana mają również m.in.:

Steve Jobs – 24 sierpnia 2011 roku zrezygnował z funkcji CEO Apple. Zmarł 5 października na raka trzustki.

Dominique Strauss-Kahn – skandal, aresztowany w związku z zarzutem napaści seksualnej na pokojówkę, po zwolnieniu z aresztu i oczyszczeniu z zarzutów sprzedał swój dom w NY i wrócił do Francji.

Nergal (Adam Darski) – jego obecność w muzycznym show TVP 2 „The Voice Of Poland” oraz prowokacyjne zachowania podczas koncertów wywołują ostatnio liczne kontrowersje.

Jeorios Andreas Papandreu – obecny premier Grecji.

FOTO: MICHAELA-REHLE-REUTERS.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »