Nowy Rok astrologicznie 30.12. – 5.1.2020

Zamieszczony przez dnia Gru 29, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: Nowy Rok astrologicznie / przejście do kolejnej fazy – 3. część / przekonania i poglądy wystawione na próbę / zakwestionować występek i cnotę / w poszukiwaniu działających reguł

 

W tym tygodniu zgodnie z obowiązującym kalendarzem rozpocznie się nowe dziesięciolecie – to ważny moment, aby spojrzeć wstecz i do przodu. Astrologiczne konfiguracje nie będą jeszcze zbyt spektakularne. Ogólnie najbliższe dni stanowią przygrywkę do tego, co za chwilę nastąpi. Dlatego – zależnie od horoskopu – czekają nas różne doświadczenia.

 

Przeszłość w centrum uwagi


Generalnie zapanuje spokojny, raczej refleksyjny nastrój. Prawdopodobnie największą uwagę nadal będą przykuwać wydarzenia z przeszłości. Nawet jeśli to, co zaszło w kończącym się roku odegra ogromną rolę, to jednak zainteresowanie sięgnie dalej wstecz, obejmując znacznie szerszy okres czasu. Na pierwszy plan wysuną się treści i obrazy, które zostały zapomniane i/lub wyparte, ale wciąż wpływają na nasze zachowanie i znacząco determinują reakcje na aktualne wydarzenia. Osoby, które będą gotowe wziąć je pod lupę, mogą teraz sporo zrozumieć.

Dużą uwagę przykują też media, informacje i kontakty. W tym przypadku chodzi o interpretację, ocenę oraz przyporządkowanie tego, co zostało powiedziane, napisane lub uczynione. Niewykluczone, że wyraźnie zobaczymy również jak często uprzedzenia lub utrwalone wyobrażenia jakiejś sprawy wypaczają obraz rzeczywistości. Prawdopodobnie – mimo dobrej woli – nieporozumienia czy nagłe zakłócenia utrudnią nam kontakt i porozumienie z innymi.
Osoby, które będą gotowe spojrzeć na to, co się dzieje, ze spokojem i bez uprzedzeń, mogą teraz uleczyć rany, które powstały w przeszłości na skutek nieporozumień bądź błędnych interpretacji. W ten sposób stworzymy podstawy pod nowy, konstruktywny początek.
Jednocześnie nowe informacje otworzą nam dostęp do wiedzy, którą uznaliśmy za utraconą, i pozwolą zrozumieć aktualną sytuację. Poza tym jakość czasu sprzyja wszelkim projektom badawczym lub porządkom.

 

Przyjaciele i znajomi


W tych dniach warto również zadbać o swoje przyjaźnie, a także o wspólne zaangażowanie w jakiś humanistyczny czy wizjonerski projekt. Możecie też wykorzystać nadchodzący czas, aby odpocząć od trudów i wyzwań minionego roku oraz zatankować paliwo na najbliższy okres. Świadomie poświęćcie uwagę potrzebom swojego ciała – będzie Wam za to wdzięczne.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK przyniesie dość mieszany program. Tego dnia wzrośnie potrzeba kontaktów i rozmów, ale także poziom wrażliwości. W efekcie poczujemy się szybko dotknięci tym, co zostało napisane lub powiedziane. Poza tym nagłe zakłócenia lub błędy w komunikacji zagrają nam mocno na nerwach albo wystawią na próbę naszą cierpliwość. Jeśli w takich momentach zachowamy zimną krew, to rzeczy, które początkowo wydawały się trudne, ostatecznie okażą się błogosławieństwem i pozwolą nam sporo zrozumieć.

 

Nowy Rok astrologicznie


Jeżeli należycie do osób, które w ostatnich dniach starego podejmują dobre postanowienia na nowy rok, to uważajcie, aby nie bazowały one na nieaktualnych przekonaniach dotyczących tego co słuszne, a co fałszywe, na poczuciu porażki lub braku. Bądźcie realistyczni i skromni, trzymajcie się tego, co możliwe i wykonalne. Późnym popołudniem nastrój zrobi się wyraźnie bardziej refleksyjny.

WTOREK cechuje ugodowe podejście do życia, tęsknota za wspólnotą i więzią. Wykorzystajcie okazję, aby wyjaśnić otwarte tematy i sprawy starego roku i/albo zawrzeć pokój z przeszłością. Również podczas nocy sylwestrowej i pierwszego dnia 2020 roku będzie pokojowo. Kto w minionych dniach zajął się przeszłością i zamknął wszelkie otwarte kwestie, może teraz liczyć na wizję nowych perspektyw, nabrać ufności we własną drogę oraz wewnętrzne przewodnictwo.

W CZWARTEK nasz wzrok wyraźnie skieruje się ku przyszłości. Poza tym poczujemy chęć aktywnego działania i zorganizowania czegoś. Ożywione dyskusje z przyjaciółmi i znajomymi mogą uskrzydlić naszego ducha i zainspirować nas do nowych pomysłów.

W PIĄTEK potrzeba aktywności, gotowość zachwycenia się czymś i zaangażowania wzrosną jeszcze bardziej. Spotkajcie się teraz z innymi, aby robić plany na przyszłość, uprawiać sport i – dosłownie lub w przenośni – poczuć powiew świeżego powietrza.
W nocy z piątku na sobotę przez moment wzrośnie wewnętrzne lub zewnętrzne napięcie, gotowość wysondowania własnych granic oraz zmierzenia się z innymi. Dlatego wystarczą byle błahostki, aby gwałtownie wyładować nagromadzone energie. Postarajcie się nikogo nie prowokować, świadomie poszukajcie wyzwań, które Was wzmocnią i pozwolą spożytkować siły w konstruktywny sposób.

W NIEDZIELĘ wróci spokój. Teraz żądza czynu ustąpi miejsca potrzebie rozkoszy, zmysłowości i stabilności. Wykorzystajcie ten dzień, aby wspólnie z przyjaciółmi zadbać o potrzeby swojego ciała oraz ducha.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »