Nowy ład 6.– 12.1.2020

Zamieszczony przez dnia Sty 5, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: nowy ład / przejście do kolejnej fazy – 4. część: zamknięcie, przełom i nowy początek / śmierć i (ponowne) narodziny / struktury władzy i autorytetu w fazie zmian / potęga wiedzy, słowa, informacji / wybór z konsekwencjami

 

Podobnie jak fala, dochodząc do brzegu, powoli zwiększa wysokość, aby tuż przed dotarciem do plaży ulec załamaniu, tak samo odczuwalne i rosnące od kilku tygodni napięcie, osiągnie teraz swoje apogeum i punkt zwrotny. Na astrologicznym niebie utworzy się ważna konfiguracja – połączenie Saturna z Plutonem, – która dostarczy potężnego impulsu do dalszego rozwoju. Symbolizuje ona nowy ład społeczny.

 

Na poziomie globalnym


W tym czasie niemal wszystko może się zdarzyć. Na dalszy bieg wydarzeń wpłyną zarówno poruszające wydarzenia i bohaterskie czyny, jak i pozorne błahostki. Na pierwszy plan wysuną się polityczne oraz gospodarcze struktury władzy.
Chodzi o podejście do kwestii autorytetu i odpowiedzialności, konfrontację z lękami lub poczuciem zagrożenia, a także dążenie do zyskania dominacji i przejęcia kontroli. W tym kontekście powrócą wątki dotyczące zdarzeń, która nastąpiły latem 2018 roku albo od marca do czerwca 2019.

Jednak obok nastrojów apokaliptycznych pojawią się również przeczucia dotyczące potencjału i mocy odnowy. Niewykluczone, że ujrzymy też pierwsze zalążki struktur czy instytucji, które lepiej odpowiadają duchowi czasu.

Swoiste apogeum oraz punkt zwroty osiągnie także trwający od około roku konflikt między ugrupowaniami rewolucyjnymi i reakcyjnymi. Dodatkowo ważne decyzje zapadną w sprawach związanych ze zdobyczami techniki lub technologicznymi możliwościami w zakresie wiedzy i badań. Generalnie chodzi o to, aby wybrać między tym, co służy dobru większej całości, planecie, społeczeństwu, wspólnocie a interesom jednostki.

Poza tym wydarzenia i informacje, które napłyną w tym i w kolejnym tygodniu, wyznaczą początek jakiegoś zupełnie nowego ruchu, który doprowadzi do upadku aktualnych przywódców oraz wykreuje nowe osobowości. W tym kontekście szczególną rolę odegrają media i platformy społecznościowe.
Na jaw wyjdą dotychczas strzeżone tajemnice, nieoficjalne ustalenia lub intrygi, a w negocjacjach poprzedzających zawarcie umowy nastąpi decydujący przełom.

 

W życiu każdego z nas


Również na poziomie indywidualnym musimy stawić czoło wyżej opisanym tematom. Chociaż nasze doświadczenia będą różne i mogą dotyczyć rozmaitych sfer życia, to ostatecznie chodzi o to, aby przyjrzeć się temu, czego chce od nas życie, roli, jaką odgrywamy, jakie miejsce zajmujemy w instytucjach, wspólnotach, rodzinie, społeczeństwie.

Prawdopodobnie przy okazji stwierdzicie, że „prawdy”, które dotychczas reprezentowaliście, nie odpowiadają już współczesnym wartościom, są przeszkodą do podjęcia dalszych działań, a nawet Wam zagrażają. Jeśli w takim momencie, zamiast pochopnych, automatycznych reakcji na chwilę przystaniecie i skoncentrujecie się na tym, co jest w życiu najważniejsze, to znajdziecie istotne informacje. Te ostatnie będą potrzebne, aby niebawem podjąć zasadniczą decyzję, a także znaleźć siłę do podjęcia stosownych działań.

Na bardziej konkretnym, codziennym poziomie warto przyjrzeć się wszelkim procedurom, nawykom i rytuałom. Wykorzystajcie okazję, aby rozpoznać bezcelowe zachowania i pożegnać się z nimi oraz usunąć bądź zutylizować to, co niepotrzebne. Niewykluczone, że przyjdzie nam też zweryfikować noworoczne postanowienia pod kątem ich spójności i praktyczności. W razie potrzeby warto je odpowiednio skorygować. Bądźcie gotowi wziąć odpowiedzialność za realizację swoich decyzji oraz zamiarów.
Niezależnie od tego, co teraz przeżyjemy i zdecydujemy, nie wyciągajmy pochopnych wniosków. Przyszły tydzień dostarczy kolejnych ważnych impulsów. Dopiero następne miesiące pokażą, dokąd to wszystko prowadzi.

 

Tydzień w szczególe


Tydzień rozpocznie się dość spokojnie. W PONIEDZIAŁEK na pierwszy plan wysunie się potrzeba stabilności i bezpieczeństwa. Raczej nie będziemy chcieli podejmować stanowczych działań ani tym bardziej trwonić energii. Jakość czasu najbardziej sprzyja umocnieniu noworocznych postanowień, a także załatwieniu wszelkich koniecznych spraw. To również odpowiednia pora na realizację projektów związanych z przyrodą i środowiskiem naturalnym, z domem oraz pożywieniem.

We WTOREK i ŚRODĘ do głosu dojdzie duża potrzeba rozmów i kontaktów. Teraz wzrosną ciekawość świata i dociekliwość. Chętnie porozmawiamy z innymi o sprawach, które nas absorbują, inspirują albo niepokoją. Wykorzystajcie okazję, aby zebrać informacje na jakiś ważny dla siebie temat lub wyjaśnić otwarte kwestie. Możecie też potraktować te dni na luzie i zająć się codziennymi sprawami, które Was interesują czy zajmują, ewentualnie spotkać się z przyjaciółmi.

 

Zaćmienie Księżyca


Od CZWARTKU zaczniemy odczuwać opisane na wstępie tematy. W CZWARTEK i w PIĄTEK da o sobie znać potrzeba wspólnoty i przynależności. Teraz do głosu dojdą też wszelkiego rodzaju uczucia. Wzrosną nadzieje i oczekiwania dotyczące spraw, które są dla nas emocjonalnie ważne.
Najlepiej, gdybyście spędzili te dni z bliskimi sobie ludźmi. Z jakości czasu skorzystają przedsięwzięcia związane z domem, rodziną oraz dobrym samopoczuciem.
W PIĄTEK wieczorem (o 20:09) nastąpi pełnia oraz półcieniowe zaćmienie Księżyca. Przy sprzyjającej pogodzie będzie ono widoczne w Polsce. Wykorzystajcie okazję, aby na chwilę przystanąć i otworzyć się na uczucia oraz myśli dotyczące tematów, które są dla Was ważne. Niewykluczone, że coś zobaczycie i zrozumiecie.

 

Nowy ład


W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ w powietrzu pojawi się napięcie. Zachodzące procesy osiągną teraz swoje apogeum, wzrośnie emocjonalna intensywność i niewiele będzie potrzeba, aby wyzwolić nadspodziewanie gwałtowne reakcje oraz emocje. Czas na rozpad i nowy ład.
W sobotę po południu zechcemy zabrać się do działania, zająć tematami, które nas interesują i poruszają.
W NIEDZIELĘ do głosu dojdzie potrzeba zgłębienia jakiejś kwestii i dotarcia do sedna problemu. Poświęćcie się tematowi, który Was intensywnie zajmuje, wykorzystajcie potężne energie na badania dotyczące Waszych projektów. Jednak liczcie się z możliwością wystąpienia nagłych zdarzeń i gwałtownych reakcji. Uważajcie, żeby nie stracić panowania nad sobą i nie dajcie się sprowokować do zachowań, których potem pożałujecie.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »