Nów w znaku Strzelca – 22.11.2014

Zamieszczony przez dnia Lis 21, 2014

W sobotę, 22 listopada, o 13.32 nastąpi nów Księżyca w 00°07 Strzelca. W tym czasie Merkury z Saturnem znajdą się w końcówce Skorpiona, Mars i Pluton w Koziorożcu, Wenus dołączy do Świateł, natomiast Lilith zajmie ostatni stopień Lwa, w pobliżu królewskiej gwiazdy Regulus. Jowisz, władca znaku Strzelca, przebywa już w 23° Lwa, w którym 8 grudnia rozpocznie retrogradację; co ciekawe, nie opuści tego stopnia od 20 listopada do końca grudnia br. Pozorny ruch wsteczny względem Ziemi z astrologicznego punktu widzenia wskazuje na powrót do zainicjowanych wcześniej przedsięwzięć, możliwość ich zweryfikowania, skorygowania, uzupełnienia lub podjęcia na nowo pewnych wątków.

Nów zawsze sprzyja refleksji, opracowaniu planów oraz strategii działania na najbliższy miesiąc. O ile w Skorpionie dominowały działania zakulisowe i koncentracja na ciemnych stronach życia, o tyle w Strzelcu przeważać będą pytania o sens, zainteresowanie tym co odmienne, innymi krajami, kulturami, religiami, światopoglądami i próba ich zrozumienia, szczerość (niekiedy do bólu), optymizm, jowialność, entuzjazm, zapał i wiara. Takie tendencje wzmocni jeszcze wejście Merkurego do tego znaku (28 listopada).
Punkt ciężkości wyraźnie przesunie się teraz na tematy związane z ekspansją, sprawiedliwością, ambitnymi, szerokimi planami, dalekimi podróżami; na poziomie globalnym przeważać będą kwestie emigracji, kontaktów międzynarodowych, placówek dyplomatycznych, religii i kościołów, szkolnictwa wyższego, podboju kosmosu, spektakularnych wyczynów i hazardu; warto pamiętać, że działania podjęte w tych dziedzinach służą teraz głównie zamanifestowaniu posiadanej władzy, podtrzymaniu optymistycznych nastrojów i wrażenia dobrobytu [Jowisz w Lwie].
Okazji do rozwinięcia skrzydeł, korzystnych splotów zdarzeń i szans na realizację planów raczej nam nie zabraknie: od końca listopada do połowy grudnia Wenus, Słońce i Merkury będą kolejno uruchamiać Wielki Trygon Ognia z Uranem w Baranie i Jowiszem w Lwie.

Mniej przyjemna strona wspomnianego układu nasili skłonność do radykalnych postaw, fanatyzmów, chęć nawracania na „jedyną słuszną Prawdę”, dewocji, przesady podszytej nieuzasadnionym optymizmem, awanturnictwa i chamstwa [Jowisz w Lwie skaleczony przez Merkurego/Saturna w Skorpionie].
Dodatkowo zadziała (kolejny w ostatnich tygodniach) Palec Diabła, tym razem pomiędzy Saturnem, Lilith i Uranem. Taki układ wskazuje na sytuacje o charakterze potrzasku, z pozoru niezwykle atrakcyjne (tym bardziej, że uczestniczy w nim Lilith), wciągające, ale – w ostatecznym rozrachunku – zgubne, niszczące, od których trudno się uwolnić, często przynoszące dramaty najcięższego kalibru. W tym przypadku dotyczy to osób mających w swoich horoskopach jednocześnie obsadę 28°/29° Skorpiona, 30° Lwa i 13° Barana, zwłaszcza urodzonych 21-24 listopada.

Lilith w ostatnich stopniach znaku zapowiada też anomalie pogodowe i katastrofy naturalne, a kwadratura Urana i Plutona wskazuje na procesy transformacji i zmiany o charakterze globalnym. W pierwszych dniach grudnia, wraz z uściśleniem tego aspektu i ingresem Marsa do Wodnika, wrócą tematy ostatniego zaćmienia Słońca, m.in. nastąpi zaOgnienie sytuacji na Bliskim Wschodzie.
Oprócz napięć i konfliktów zbrojnych spore emocje (nadzieje i obawy) wzbudza zaplanowane w Szwajcarii na 30 listopada (pierwsza po nowiu kwadratura Księżyc/Słońce) referendum m.in. w sprawie zaprzestania sprzedaży złota i podniesienia wysokości rezerw kruszcu.

Warto zwrócić szczególną uwagę na to, co teraz nastąpi, ponieważ wydarzenia najbliższej soboty mogą stanowić zapowiedź zmian, jakie czekają w ciągu kolejnych trzech lat – 23 grudnia Saturn wejdzie do Strzelca i pozostanie w nim (z przerwami) niemal do końca 2017 roku, co oznacza, że związane z tym znakiem dziedziny życia zostaną poddane ograniczeniom, restrykcjom, regulacjom i przestanie w nich obowiązywać zasada „no limits”.
Na początku sierpnia 2015 roku Jowisz w Lwie utworzy jeszcze kwadraturę z Saturnem w Skorpionie, wtedy nastąpi ostateczna weryfikacja procesów związanych z aktualnym cyklem tych planet, tematów, projektów i sytuacji uruchomionych przez planety posadowione w 29° znaków stałych (w tym wspomniany Palec Diabła), a wszelkie przerosty, nadmiary i wypaczenia zostaną ostudzone, ograniczone, przyhamowane i ujęte w karby.

Grafika Iribel, źródło: deviantart

2 komentarze

  1. Witam serdecznie

    • Witam, Pani Ewo, w gronie Czytelników:)
      Pozdrawiam, Monika

Wyślij komentarz

Translate »