Nów w Strzelcu – 29.11.2016 r.

Zamieszczony przez dnia Lis 28, 2016 | 0 komentarzy

Nów w Strzelcu – 29.11.2016 r.

29 listopada o 13:18 nastąpi nów w pierwszym dekanacie znaku Strzelca (7°42). Słońce i Księżyc utworzą kwadraturę z węzłami księżycowymi (7°56) oraz Neptunem w Rybach (9°15). Cały układ będzie wyraźnie nawiązywał do ostatniego zaćmienia Słońca w Pannie (9°21) oraz koniunkcji Marsa i Saturna z 24 sierpnia br. (9°52 Strzelca). Na tapetę mogą wrócić omawiane wówczas sprawy, a w naszym życiu – pojawić się osoby, które odegrały wtedy istotną rolę.

Znak Strzelca jest związany z ekspansją, poszerzaniem horyzontów, dalekimi podróżami, prawem i sprawiedliwością, ogólnie poszukuje sensu życia i próbuje zrozumieć to, co inne. Właśnie ten duchowy i filozoficzny aspekt wysunie się teraz na pierwszy plan. Kwadratura z Neptunem dodatkowo zaakcentuje spirytualny wymiar nowiu. W tym czasie możemy zwrócić się ku własnemu wnętrzu, zbadać swoją motywację oraz pobudki, które skłaniają nas do określonego zachowania, a przede wszystkim odkryć własną wewnętrzną Prawdę.

Wenus w znaku Koziorożca utworzy koniunkcję z Plutonem, kwadraturę z Uranem w Baranie i Jowiszem w Wadze. W tych dniach możemy więc mieć skłonność do intensywnych uczuć, fiksacji, zazdrości i nadmiernych oczekiwań oraz problem z przestrzeganiem miłosnych reguł gry. W efekcie dojdzie do gwałtownych sytuacji, spięć, a nawet zerwań. Pojawi się tendencja do szukania nowych podniet i ekscytacji w związkach, choćby za cenę kłótni. Im mniej elastyczna i bardziej skostniała jest dana relacja, tym mocniej może doświadczyć gwałtownego wpływu tego układu.

Nów w Strzelcu, 29.11.2016
koniunkcja Mars/Saturn

 

Władca Strzelca, czyli Jowisz, poruszy teraz tematy działającej w ostatnich czterech latach kwadratury Uran-Pluton, tworząc opozycję z tym pierwszym (26.12.2016 r. 21°, 3.3.2017 r – 23°, 28.9.2017 r. 28°) oraz kwadraturę z drugim (25.11.2016 r. – 16°, 30.3.2017 – 20°, 4.8.2017 r. – 18°). Jupiter znajduje się w dyplomatycznej i skłonnej do kompromisów Wadze. Jego pobyt w tym znaku kładzie nacisk na temat związków, umów, działań kreatywnych i artystycznych, kwestie piękna i estetyki. Podczas nowiu utworzy on trygon, czyli harmonijny kąt, z Marsem w Wodniku, a także sekstyl z Saturnem w Strzelcu, nie zabraknie więc oryginalnych pomysłów, gotowości do negocjacji, bez trudu znajdziemy też konstruktywne, budujące rozwiązania.
Turbulencje nie ominą jednak spraw dotyczących wartości i finansów – grożą nagłe, nadmierne wydatki, a na rynkach finansowych – tąpnięcia czy załamania.Kwadratura Merkurego z Chironem sprzyja nieprzemyślanym wypowiedziom, dlatego łatwo, często niechcący poruszymy czyjeś czułe punkty albo rozjątrzymy stare rany. Poza tym nów zaktywizuje również stopień pierwszej w ostatnim cyklu kwadratury Saturn-Neptun (kolejno: 8° Strzelca – 8° Ryb). Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że w tym czasie zostaną uruchomione znaczące procesy o charakterze globalnym, dojdzie do poważnych sporów i konfrontacji, zwłaszcza w gospodarce i polityce.

Eksperymentujcie, otwórzcie się razem z ukochaną osobą na nowe możliwości, wizje i opcje. Takie podejście wniesie w Wasze życie powiew świeżego powietrza i ożywi erotyczną stronę relacji. Warto teraz przemyśleć i zrobić plany na nadchodzący miesiąc, wyciszyć się, pomedytować na łonie natury, a przynajmniej wyjść na spacer do parku albo do lasu, ponieważ Strzelec kocha otwarte przestrzenie, świeże powietrze i bliskość natury.

 

© 2016 AstroTranslatio. All rights reserved

 

 

Wyślij komentarz

Translate »