Nów w Raku 16.07.2015 r.

Zamieszczony przez dnia Lip 13, 2015 | 0 komentarzy

Nów w Raku 16.07.2015 r.

W najbliższy czwartek wczesnym rankiem (o godzinie 3:24) nastąpi nów Księżyca (24° Raka, grafika nr 1). Ten i poprzedzający go dzień mogą być pod wieloma względami wyjątkowe – nie tylko dostarczą nam inspiracji do dalszego działania i pozwolą złożyć zalążki pod coś nowego (taką możliwość stwarzają comiesięczne koniunkcje Księżyca ze Słońcem), ale będą wyraźnie nawiązywać do trwających obecnie długofalowych procesów zmian i transformacji.

W tym czasie Merkury i Mars uściślą ostatnią z trzech tegorocznych koniunkcji (23.4. w 17° Byka, 27.5. w 11° Bliźniąt, 16.7. w 15° Raka), tym razem w opozycji z Plutonem. Ten układ będzie z jednej strony sprzyjał debatom, ciętym ripostom, szybkiej orientacji i reklamie, z drugiej – agresji werbalnej, kłótniom, skandalom, niepokojącym sygnałom dotyczącym kwestii militarnych. Zostaną ujawnione kolejne informacje dotyczące podsłuchów, inwigilacji, szpiegowania, bezpardonowej walki o władzę, w centrum uwagi znajdą się działania służb specjalnych, wywiadów, wykorzystania nieczystych metod do osiągnięcia celu, np. presji, szantażu czy manipulacji. Może być trudno o dyplomację i zimną krew, zwłaszcza gdy rzecz będzie dotyczyć poczucia bezpieczeństwa, rodziny, ojczyzny, domu (rozumianego dosłownie i w przenośni), macierzyństwa (gorący temat in vitro) i zaspokojenia podstawowych potrzeb. W tym czasie szczególnie silnie dojdą do głosu także inne, typowe dla Raka cechy, zarówno romantyzm, marzycielskość, opiekuńczość i sentymentalizm, jak i przewrażliwienie, chwiejność emocjonalna czy skłonność do histerii.
Kwadratura Urana do nowiu sprzyja przerwaniu impasu (13.7. podczas kwadratury Słońca do Urana na szczycie w Brukseli został osiągnięty przełom w rozmowach z Grecją), ale także buntom, nagłym zrywom, dążeniom wolnościowym, niekonwencjonalnym zachowaniom, radykalnym posunięciom i operacjom oraz katastrofom naturalnym.

Dodatkowo Merkury i Mars zaktywizują teraz ostatnie zaćmienie Księżyca i sprawy z nim związane (4.4.2015, 15° Wagi, grafika nr 3). W związku z tym może nastąpić spektakularne wydarzenie o długofalowych skutkach, które obnaży fasadowość pewnych informacji, wpisze się w kontekst zachodzących obecnie globalnych procesów (uruchomienie kwadratury Uran – Pluton) i mocno wstrząśnie opinią publiczną.
Dla porównania, 17 lipca 2014 roku, podczas wyładowania zaćmienia Księżyca z 15 kwietnia (grafika nr 2) w obwodzie donieckim na Ukrainie, ok. 40 kilometrów od granicy rosyjskiej doszło do tragicznego wypadku lotniczego – lot Malaysia Airlines 17. Samolot został zestrzelony i spadł w rejonie trwającego od kilku miesięcy konfliktu ukraińskiego.

 

                           nów w Raku 2015
       wyładowanie zaćmienia Księżyca 4.2014
wyładowanie zaćmienia Księżyca 4.2015

 

Wenus, która znajdzie się teraz w ostatnim stopniu znaku Lwa, w koniunkcji z gwiazdą Regulus, utworzy (14.7.) kwadraturę z Saturnem – ten aspekt zaakcentuje kwestię związków, uczuć oraz posiadania i stanowi zapowiedź istotnych tematów, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć na początku sierpnia, podczas kwadratury Jowisza z Saturnem (3.8. kolejno w 29° Lwa i Skorpiona) – ta może przypominać walkę postu z karnawałem i wyraźnie podkreśli konflikt, jaki istnieje między koniecznością zaciskania pasa, ograniczeń, dyscypliny, kontroli i koncentracji na kwestiach zasadniczych, a pragnieniem większego rozwoju oraz samorealizacji, ale także chęcią folgowania sobie, skłonnością do luksusu, życia ponad stan, przesady czy zbytniego optymizmu (cechy Jowisza znowu zyskają wsparcie Wenus).
Wydarzenia i kryzysy, które nastąpią w tym czasie, będą głównie dotyczyć skrystalizowanych na przestrzeni ostatnich 15 lat struktur i wartości, a także procesów rozwojowych, jakie zaszły wtedy w polityce, gospodarce, sferze społecznej oraz w naszym indywidualnym życiu (aktualny cykl zapoczątkowała 28.5.2000 roku koniunkcja Jowisza z Saturnem w 23° Byka). Zasadność dalszego istnienia tego, co wówczas powstało, zostanie teraz zakwestionowana i jeśli dana rzecz, wartość, forma, związek itp. nie przejdzie pomyślnie testu na wytrzymałość, to ulegnie rozpadowi.
Co ciekawe, ostatnia opozycja Jowisza z Saturnem 28.3.2011 roku również miała miejsce w 15° znaków kardynalnych (kolejno Barana i Wagi). Warto więc sprawdzić, co odgrywało wtedy główną rolę w naszym życiu, ponieważ te zagadnienia mogą znowu zyskać na aktualności.

Czwartkowy układ szczególnie odczują osoby mające w swoich horoskopach obsadę 15° i 20°-24° Barana, Raka, Wagi i Koziorożca, a także 29°-30° Byka, Lwa, Skorpiona i Wodnika, z kolei urodzeni 15/16 lipca „zachowają” go w swoich w solariuszach przez cały rok.

 

źródło zdjęcia: vi.sualize.us/matheuspo_bed_sunset_pography_architecture_picture_2fm6.html
© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »