Nów w Byku i Algol – 18 maja 2015 r.

Zamieszczony przez dnia Maj 9, 2015 | 0 komentarzy

Nów w Byku i Algol – 18 maja 2015 r.

Wponiedziałek, 18 maja o godzinie 6:13 nastąpi nów w Byku – Słońce i Księżyc (26°55) utworzą koniunkcję z gwiazdą Algol (26°22).
Wenus, zodiakalna władczyni Byka, znajdzie się w 12° Raka, w trygonie z Neptunem w 10° Ryb. Taki układ rozbudzi idealizm, kreatywność, romantyczne tęsknoty, potrzebę dobrego samopoczucia, doświadczania piękna i bycia pięknym (dzięki rozmaitym zabiegom, wellness, spa itp.) oraz doznań zmysłowych, ale nie sprzyja konkretnym działaniom, decyzjom i deklaracjom, zwłaszcza związanym z finansami, ponieważ mogą im towarzyszyć fatalne pomyłki, nieporozumienia i oszustwa (Mars i Merkury w Bliźniętach, Merkury w paśmie przyszłej retrogradacji, w kwadraturze do Neptuna), a także utrudnienia, straty spowodowane przez nierozważne wypowiedzi, utrudnienia, ograniczenia, kłótnie, ostre konfrontacje i wypadki (opozycja Marsa do Saturna).

Łatwo teraz o utratę głowy i ścisk w gardle – gwiazda Algol uchodzi za jedną z najbardziej złoczynnych, jest kojarzona m.in. z uwiedzeniem oraz urazami szyi. Najlepiej, jeśli powodem wzruszeń będzie jakaś filmowa scena, utwór muzyczny albo dzieło sztuki (Wenus w trygonie z Neptunem), gorzej, gdy ścisną nas za gardło chybione inwestycje uczuciowe bądź finansowe (nów w kwadraturze z Jowiszem w Lwie, a Wenus – z osią węzłów księżycowych, jej aplikacyjna opozycja z Plutonem uściśli się 22 maja, a kwadratura z Uranem – 25 maja).

W okolicach nowiu na znaczeniu zyskają sprawy dotyczące związków, wartości oraz wszelkiego rodzaju zasobów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że kilka dni wcześniej, 15 maja Mars utworzy opozycję z Saturnem w 3° stopniu Bliźniąt. Dla przypomnienia: 15 stycznia w 3° Ryb, które podobnie jak Bliźnięta, Panny i Strzelce należą do znaków zmiennych, tworzył z nim kwadraturę – wtedy Bank Szwajcarii poinformował o uwolnieniu kursu franka. Zatem niewykluczone, że teraz nastąpią kolejne posunięcia w tym zakresie i/lub wyjdą na jaw dalsze skutki tamtej decyzji, które spowodują nie tylko ścisk w gardle, ale i w kieszeni (Wenus w horoskopie Szwajcarskiego Banku Narodowego przebywa w 5 Bliźniąt, a solarna w 25° Byka, czyli będzie w koniunkcji z nowiem).

 

Co ciekawe, omawiany nów przypada w VIII domu horoskopu Polski (31.12.1989, Warszawa) i na wierzchołku VIII domu solarnego, który jest związany z międzynarodowymi finansami i sektorem bankowym (opozycja do domu II), a także z pogrzebami państwowymi, śmiercią i śmiertelnością jako taką (np. może mu towarzyszyć informacja o śmierci znanej osoby ze świata sztuki lub finansjery).

W życiu osobistym z ważnymi decyzjami lepiej jeszcze poczekać, zwłaszcza że 26 –27 maja Mars utworzy koniunkcję z Merkurym w retrogradzie i kwadraturę z Neptunem – te aspekty nie sprzyjają rozwadze ani mądrym posunięciom, raczej przyniosą kłamliwe obietnice, dużo gadania, z którego niewiele wynika, zamieszanie, konieczność wprowadzania korekt i poprawek.

Nadchodzący nów w Byku będzie szczególnie ważny dla osób, które w swoich horoskopach urodzeniowych mają obsadę 27° znaków stałych (Byka, Lwa, Skorpiona i Wodnika) i 2°-3° zmiennych, w tym również wszystkich świętujących tego dnia urodziny.

 

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »