Nów i zaćmienie Słońca w Byku – 29.4.2014 r.

Zamieszczony przez dnia kw. 23, 2014

We wtorek, 29 kwietnia o 8:14 (CET) nastąpi nów, a chwilę wcześniej obrączkowe zaćmienie Słońca w znaku Byka (8°51), widoczne na Antarktydzie. Nów utworzy koniunkcję z południowym węzłem księżycowym (28°00 Barana), kwadraturę z Lilith (6°11 Lwa), trygon z Plutonem (13°31 Koziorożca) i sekstyl z Jowiszem (14°43 Raka). Na pierwszy plan wysuwają się teraz kwestie dotyczące posiadania, wszelkiego rodzaju zasobów, wartości, gromadzenia, sprawy konkretne i materialne, praktycyzm życiowy i świat zmysłów, tradycja; poza tym: piękno, erotyka, komfort i żywność.

W tych dziedzinach przyjdzie nam oddzielić stare od nowego, sprawdzić, które zasoby i środki zasługują na większą uwagę i wykorzystanie, nawet jeśli dotychczas były pomijane lub niezauważane, a z którymi czas się pożegnać, ponieważ straciły rację bytu i/albo przestały odpowiadać wymogom aktualnej sytuacji; co jest solidne, zdrowe i korzystne, faktycznie daje nam poczucie bezpieczeństwa, wygody, a co już nie. Niewykluczone, że zachodzące zdarzenia zmuszą nas do zweryfikowania dotychczasowej, roszczeniowej postawy wobec życia, która na pierwszym planie stawia mieć zamiast być, sprawią, że zwolnimy tempo, zaczniemy szukać równowagi między braniem i dawaniem, posesywnością i hojnością, między ja i my, interesem jednostki i zbiorowości.

Ponieważ nowiu towarzyszyć będzie zaćmienie Słońca, to możemy spodziewać się, że poruszane w tym czasie kwestie, zwłaszcza w zakresie wymienionych zagadnień, mają drugie dno, a za fasadą kuszących propozycji kryje się głębsze, inne znaczenie sytuacji, ewentualnie cena, której nie bierzemy pod uwagę. Warto teraz pamiętać, że nie wszystko złoto, co się świeci.

Na poziomie ogólnym możemy spodziewać się:
 wybuchu afer związanych z ujawnieniem stanu posiadania, majątku, zasobów, kosztowności
 skandali z pieniądzem w roli głównej: będzie on powodem nieporozumień i kłótni, spektakularnych strat (np. głośne rozwody z batalią o „kasę”)
 skandali seksualnych, w tym również afer pedofilskich (cd.; zaćmienie w kwadraturze do Lilith w Lwie)
 nowych bohaterów malwersacji oraz ujawnienia nieznanych faktów w starych przekrętach finansowych
problemów z żywnością (embarga, zniknięcia, straty), które prowadzą do tragedii; problemy dużych producentów żywności, gospodarstw wiejskich
histo/-erii z kobietami w rolach głównych, czyli  matki – żony – kochanki
 wzmożonego zainteresowania modą i jej twórcami (np. Jeanem Paulem Gaultier i Georgio Armanim), uatrakcyjnieniem własnego ciała (nowe cud-diety, obsesje na punkcie odchudzania się i tycia)
 większego zainteresowania wykorzystaniem przyrody, ale też ochroną środowiska naturalnego; niewykluczone są katastrofy ekologiczne będące wynikiem ludzkich zaniedbań, jak również „odpowiedzią” Matki Natury na rolnictwo intensywne oraz bezrozumną gospodarkę człowieka
 astrologicznie znakowi Byka przyporządkowana są: Polska, północna Szwecja, Rosja, Irlandia, Szwajcaria, północne Włochy, Cypr oraz Iran; horoskopowo zaćmienie dotyczyć będzie też Japonii.

W czasie zaćmień nie zaleca się podejmowania decyzji, teraz zwłaszcza w zakresie finansowym, a także dotyczących związków, piękna i urody (np. przeprowadzenia operacji plastycznych, zabiegów kosmetycznych i upiększających), natomiast przez cały rok szczególną ostrożność w tej materii powinny zachować osoby urodzone w okolicy 29 kwietnia lub mające w swoich horoskopach obsadę 8-10 stopnia Byka (w przeciwnym razie grożą powikłania i poważne konsekwencje zdrowotne).

Zgodnie z tradycyjnym przekazem zaćmienia zwiastują problemy, nieszczęścia i fatum w zakresie tematów związanych ze swoim znakiem, a także planet i gwiazd stałych, które w nich współuczestniczą. W horoskopie indywidualnym istotną rolę odgrywają aspekty zaćmienia do sygnifikatorów oraz wierzchołków domów radix, w horoskopie mundalnym – widoczność zaćmienia, a także posadowienie jego i malefików na osiach (głównie Marsa w MC).

Szczególnej uwagi wymagają teraz narządy związane ze znakiem Byka: krtań, gardło, tarczyca i piersi; mogą pojawić się problemy zdrowotne związane z układem hormonalnym i moczowo-płciowym, tkanką tłuszczową, nerkami, poziomem cukru we krwi.

Warto pamiętać, że osoby, które głównie biorą, wchłaniają i „wiążą” (Byk), ryzykują nie tylko nadwagę, ale też blokady materialne (np. syllogomanię czyli patologiczne zbieractwo), a byczy upór i posesywność mogą prowadzić do dramatów. Byk jest znakiem żeńskim, rządzonym przez Wenus i Księżyc, a tym samym podporządkowanym cyklom i rytmom: branie-dawanie, zasysanie-wypuszczenie. Tylko ich przestrzeganie gwarantuje zdrowy rozwój i osiągnięcie pełni w zmysłowym świecie.

 

 

 

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

2 komentarze

  1. Jak długo Nów i zaćmienie Słońca w Byku będzie ten układ miał wpływ? tj jak długo będzie oddziaływał na nas?

    • Istnieją różne teorie na ten temat. Mundalnie zaćmienia działają od kilku miesięcy do pół roku (następne zaćmienie), ale jednostkowo – moim zdaniem – znacznie dłużej. Od paru lat badam zagadnienie i potwierdza to spory materiał (kilkaset horoskopów). Oczywiście, jak zwykle wszystko zależy od natywnika.
      Pozdrawiam, Monika

Wyślij komentarz

Translate »