Nieznośna lekkość bytu 1. – 7.3.2021

Zamieszczony przez dnia Lut 28, 2021

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: lekkość bytu / zmiana scenerii / punkt zwrotny / reorientacja / świeży wiatr i otwarcie na nowe / ideały i ideologie/ kreatywne pomysły, ale też utrwalone wyobrażenia i nadmierne oczekiwania / kreatywność i elastyczność opłacą się

 

Nadchodzący tydzień ma przejściowy charakter. Skostnienie, blokady czy zdrętwienie powoli puszczają, do głosu dojdzie lekkość bytu. Wszystko będzie luźniejsze i lżejsze, zapanuje też ogólne poruszenie. Jednocześnie możemy mieć problem z orientacją oraz wyznaczeniem jednoznacznego kierunku.

Energetyczną sytuację tych dni najlepiej opisują dwa przykłady. Pierwszy to metafora delty dużej rzeki. Woda płynie bardzo powoli i chociaż ostatecznie cała wpływa do morza, to jednak wcześniej dzieli się na liczne rozgałęzienia i tworzy meandry na rozległym obszarze. Podobnie będzie w tym tygodniu kształtować się bieg zdarzeń. Z drugiej strony doskonale pasuje tu powiedzenie, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.

Zależnie od konfiguracji horoskopowej i zamierzeń najbliższe dni przyniosą sporo możliwości i korzyści albo pewne problemy i utrudnienia. Niewątpliwie będzie nam łatwiej trzymać się planu i zależnie od nastroju zająć się tym, co nas akurat interesuje. Ruchliwość i elastyczność pozwolą wypróbować nowe możliwości, pójść własną drogą albo znaleźć inspirację. Dlatego bez trudu zaangażujemy się w coś, damy się porwać czy poruszyć. Czas sprzyja również podjęciu rozmów, negocjacji i planów, które w lutym utknęły w martwym punkcie. Wykorzystajcie okazję, żeby wyjaśnić wszelkie otwarte kwestie albo przedyskutować pomysły.
Z pewnością to również dobra pora na wiosenne uczucia i wszelkiego rodzaju flirty. Z jakości czasu skorzystają też kreatywne, artystyczne projekty.

 

Pułapki i niebezpieczeństwa


Ciemna strona tego układu planetarnego polega na braku równowagi, oparcia i koncentracji. Byle błahostki mogą nas teraz rozkojarzyć, łatwiej damy się zwieźć albo oczarować wielkim ideom czy możliwościom.
To spore niebezpieczeństwo. Wprawdzie nie zabraknie pomysłów ani wizji, jednak możemy mieć problem ze znalezieniem motywacji do działania lub konkretną realizacją zamierzeń. Może nam też brakować dyscypliny i gotowości zaangażowania się w coś nowego. Przede wszystkim osoby, które lubią pracować w rzetelny sposób, iść do przodu i osiągać cele, mogą teraz czuć się sfrustrowane.
Jednocześnie to dobra pora, żeby nadać ostatnie szlify sprawom, nad którymi od dawna pracujemy, albo wprowadzić pewne zmiany w tym, co już istnieje, aby rzecz znalazła pomyślny finał.

 

Lekkość bytu


Czas sprzyja również otwartym dyskusjom dotyczącym różnych pomysłów i możliwości albo poszukiwaniu wizji. Nie jest jednak korzystny na konkretne inicjowanie czegoś nowego. Problemów może przysporzyć silna w tych dniach skłonność do nadmiernego optymizmu i ekscytacji albo ulegania fiksacjom.
Warto zrobić sobie chociaż chwilę przerwy i zakosztować lekkości bytu. Dajcie się zainspirować i cieszcie tym, co przyniesie Wam życie. Poza tym wykorzystajcie okazję, żeby pozamykać w swoim życiu otwarte rozdziały i przygotować się na to, co nadchodzi. Nie podejmujcie jednak pochopnych decyzji ani nadmiernego ryzyka i uważajcie, żeby nie zatonąć w nadmiarze wrażeń czy pomysłów.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK i WTOREK stoją pod znakiem rozmów, kontaktów oraz wymiany myśli. Prawdopodobnie wzrośnie teraz gotowość do wysłuchania innych, a w przypadku różnicy zdań znalezienia kompromisowych rozwiązań. Niewykluczone, że zostaną też przełamane jakieś tabu.
Przede wszystkim w poniedziałek wykorzystajcie okazję, żeby poruszyć otwarte kwestie, porozmawiać o swoich życzeniach i problemach. Jeśli zrobicie to bez uprzedzeń, w otwarty sposób, to istnieją spore szanse na owocne dyskusje i nieoczekiwany zwrot wydarzeń.

We wtorek stopniowo zacznie rosnąć napięcie. W ŚRODĘ da o sobie znać skłonność do stawiania oporu, prowokowania innych, manipulowania albo emocjonalnych, gwałtownych reakcji na (subiektywnie doznaną) niesprawiedliwość. Okiełznajcie tego rodzaju impulsy, ale też nie dostosowujcie się dla świętego spokoju. Problematyczne skutki pociągnie za sobą również unikanie rozmów i ostentacyjne milczenie. Jeśli będziecie jednoznaczni, uczciwi i szczerzy, to możecie znaleźć zaskakujące rozwiązanie swoich problemów.

W CZWARTEK nastroje ulegną pewnemu wyluzowaniu, wzrośnie gotowość do dyskusji i debat, a także ciętych ripost, uwag i zabawnych komentarzy.

W PIĄTEK i w SOBOTĘ poczujemy potrzebę jasnego ukierunkowania i nowych perspektyw. Przede wszystkim w kontaktach, komunikacji, nowych mediach, oświacie i transporcie mogą pojawić się ciekawe informacje i wizje, które dostarczą ważnych impulsów dla dalszego biegu wypadków. Jeśli zainteresowani przyjmą je z otwartym umysłem, bez uprzedzeń i będą gotowi poszukać nowych rozwiązań, to mogą zainicjować bardzo korzystną zmianę. Gorzej, jeżeli górę wezmą zawziętość, skostniałe, ideologiczne zasady czy przekonania albo nadmierne oczekiwania utrudnią wybadanie nowych możliwości. Wtedy może dojść do ideologicznej walki o jedyną «słuszną drogę».

W NIEDZIELĘ zrobi się bardziej poważnie i konkretnie. Teraz wzrośnie potrzeba klarowności, porządku i spokoju. Jednocześnie tego dnia z łatwością poświęcimy się wybranemu tematowi. Nie zabraknie nam dyscypliny ani koncentracji. Wykorzystajcie okazję, żeby zredukować bieg i poświęcić się projektowi, który jest dla Was ważny. Z jakości czasu skorzystają też prace porządkowe, organizacyjne i planowanie.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2021 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »