Nie wolno wznosić się za wysoko 14. – 20.12.2020

Zamieszczony przez dnia gru 13, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: nie wolno wznosić się za wysoko / na drodze ku nowym czasom / faza przejściowa i przełom / retrospekcja: stare przekonania, doświadczenia i fantazje o wielkości / podejście do kryzysu, niepewność, ból, zwątpienie; ale również pierwsze zwiastuny nadchodzącej ZMIANY: różne perspektywy, nowe opcje działania i zachowania / wybór oraz jego konsekwencje

 

W tym i w kolejnym tygodniu zachodzący obecnie proces zmian osiągnie swoje apogeum i punkt zwrotny. Dlatego wydarzenia następnych czternastu dni należy rozpatrywać jako jedną, nierozdzielną całość. Wyznaczą one kierunek na dalszą przyszłość i określą bieg zdarzeń.

W tym kontekście warto wiedzieć, że oprócz «dużych», spektakularnych przetasowań, również pozornie małe i banalne sprawy, którym na początku nie poświęcimy wielkiej uwagi, dostarczą wskazówek zapowiadających nadchodzące procesy. Jak uczy historia, czasy wielkiego przełomu – a z takim mamy obecnie do czynienia – są chaotyczne i nieprzewidywalne. Dodatkowo często towarzyszą im kryzysy, niepewność oraz wątpliwości. Paradoksalnie jednak w takim niestabilnym okresie wpływ jednostek na dalszy bieg zdarzeń jest szczególnie silny. Dotyczy to nie tylko osób kształtujących opinię publiczną czy autorytetów, ale każdego człowieka. Dlatego bądźmy uważni i dokonujmy świadomych wyborów.
Ponownie zadajcie sobie pytanie, co jest dla Was ważne, w co jesteście gotowi się zaangażować, jakie będą konsekwencje Waszego zachowania dla Was samych, ale również dla innych. Spróbujcie w swoich decyzjach i działaniach uwzględnić te aspekty.

 

Zaćmienie i przełom


Jeśli idzie o tematy i procesy nadchodzącego tygodnia, to widać dość jasny harmonogram. Do środy włącznie główną rolę odgrywają tematy całkowitego zaćmienia Słońca. Zjawisko nastąpi w poniedziałek (17.16 MET) i będzie widoczne w Ameryce Południowej. W tym kontekście na pierwszy plan wysuną się postaci, wydarzenia i doświadczenia z przeszłości, związane z nimi przekonania i poglądy. Przy okazji jak bumerang może powracać kwestia subiektywnego poczucia niesprawiedliwości, rozmaite roszczenia, a także dążenie do wolności. Zobaczymy też, że nie wolno wznosić się za wysoko…
Na ogólnym poziomie w centrum uwagi znajdą się polityczne, kulturowe i religijne przekonania oraz związani z nimi przywódcy. Ogromnego znaczenia nabiorą kwestie dotyczące etyki, moralności, praworządności, rola prawa. Ważne będą też procesy zachodzące od końca lat 80., które dotyczą wzrostu, globalizacji, stosunków międzynarodowych, handlu i gospodarki. W tych dziedzinach chodzi o to, żeby rozpoznać wszelkie wypaczenia czy skrajności i w razie potrzeby – dokonać korekty. Jednocześnie nasileniu ulegną siły zachowawcze i konserwatywne, które próbują cofnąć czas.

 

Stare musi odejść


Na poziomie indywidualnym jeszcze raz do głosu dojdą urazy, upokorzenie, zraniona duma, zawiedzione oczekiwania, ale też uprzedzenia, frustracje nagromadzona nienawiść i złość. Zadecydują one o zachowaniu niektórych osób i utrudnią obiektywną ocenę realnie istniejących możliwości.
W najlepszym razie zdołamy zobaczyć, co tak naprawdę się dzieje, przezwyciężymy, pokonamy albo uzdrowimy stare wzorce zachowań, aby utorować drogę do nowych doświadczeń.
Gorzej, jeśli ktoś nie zechce opuścić swojego (starego) świata i pozostanie w nim uwięziony. Jeżeli sami znajdziecie się w takiej sytuacji, to poprzez kontakt z innymi ludźmi spróbujcie zbadać albo wypróbować inne perspektywy i zachowania. Im prostsze i bardziej zwyczajne będą, tym lepiej. Postarajcie się zrobić to
w sposób otwarty i bez klapek na oczach.

 

Przestrzeń dla Wodnika


W drugiej połowie tygodnia zaznaczy się wyraźna zmiana energii wiodących. W niektórych sferach życia zobaczymy pierwsze światełko na horyzoncie. Dotychczas nieugięte postawy – rozmiękną, a zablokowane sytuacje ulegną rozszczelnieniu, ukazując ciekawe możliwości. Niewykluczone, że nowe spostrzeżenia albo całkiem banalne informacje będą pierwszą zapowiedzią nowej drogi i nowych opcji. Równocześnie wzrosną żądza czynu i entuzjazm. Możemy mieć problem z okiełznaniem ich i skanalizowaniem w konstruktywny sposób. Nie zachowujcie się jak zbuntowany nastolatek, który kwestionuje wszystko i prowokuje innych, nie bacząc na konsekwencje. Spróbujcie spożytkować potężne, prące do przodu energie w sporcie albo oddajcie się swojemu hobby. Kolejny tydzień pokaże nam, dokąd to wszystko zmierza.

 

Tydzień w szczególe


Nastroje oraz wydarzenia PONIEDZIAŁKU zdeterminuje wspomniane zaćmienie Słońca. Dostarczy ono ważnych impulsów do działania, wzmocni oczekiwania i nadzieje na nową, lepszą przyszłość, ale uruchomi też stare sprawy i doświadczenia. Dużą rolę odegrają wzloty i upadki, gorliwe szerzenie własnych przekonań, roszczenia, doznana lub wyrządzona komuś niesprawiedliwość. Niejedna osoba zobaczy, że nie wolno wznosić się za wysoko.
Wykorzystajcie okazję, żeby przyjrzeć się własnym prawdom i przekonaniom, a także swoim moralnym i etycznym zasadom. Niewykluczone, że natraficie na własne uprzedzenia albo przekonania, które nie przystają już do chwili obecnej. Jeśli otwarcie wyjdziecie innym naprzeciw, to możecie teraz dużo zrozumieć.

We WTOREK i ŚRODĘ może nam doskwierać pewien ciężar. Realia i rozmaite ograniczenia wprawią nas w melancholijny, depresyjny nastrój, wywołają poczucie bezradności, niepewności, rozpaczy i smutku z powodu tego co JEST i co nie jest możliwe. Jeśli jednak zdołacie zobaczyć rzeczywistość i swoją sytuację takimi, jakie są, uszanować je i zaakceptować, bez popadania w rezygnację, to zrozumiecie, co jest wykonalne i możliwe. Wtedy znajdziecie wewnętrzną siłę i odporność. Niewykluczone, że nagle ukażą się również nowe możliwości. Warto uzbroić się w cierpliwość, nie próbujcie niczego wymuszać. Bycie tu i teraz może stwarzać znacznie większe szanse niż sądzicie. Poza tym jakość czasu sprzyja działaniom na rzecz zdrowia oraz pracom porządkowym.

 

Nie wolno wznosić się za wysoko


W CZWARTEK nastąpi zmiana energii wiodących. Wczesnym rankiem (6:01) Saturn wejdzie do znaku Wodnika. W efekcie nastroje poprawią się, wzrośnie potrzeba kontaktów i chętnie porozmawiamy o nowych pomysłach. Dlatego czwartek i PIĄTEK sprzyjają spotkaniom z przyjaciółmi oraz szukaniu kreatywnych sposobów kształtowania własnego życia. Poszukajcie inspiracji! Saturn w Wodniku będzie jak obciążnik do balonów, który przypomina, że nie wolno wznosić się za wysoko.

 

Jowisz w Wodniku


W SOBOTĘ czeka nas kolejne energetyczne przetasowanie – od 14:06 Jowisz w Wodniku. Teraz powróci wiara we własne siły oraz w przyszłość, będzie nam łatwiej zobaczyć i wybadać nowe opcje.
Jednocześnie w czasie WEEKENDU do głosu dojdą rozmaite tęsknoty, fantazje i wizje. W efekcie możemy mieć problem z koncentracją na rzeczach konkretnych. Najlepiej wykorzystajcie ten czas, żeby oddać się własnym wizjom, porozmyślać albo pomarzyć. Z działających energii skorzystają aktywność na łonie przyrody, słuchanie muzyki oraz medytacje.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »