Nasza planeta 26.8. – 1.9.2019

Zamieszczony przez dnia Sie 25, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: nasza planeta, nasza codzienność / powrót do natury / nowe podejście do zasobów, technologii oraz ochrony środowiska / skromność jest cnotą

 

Energetyczna zmiana, która zarysowała się w ubiegłym tygodniu, zostanie teraz pogłębiona. Uwagę jeszcze bardziej przykują sprawy codzienne, warunki panujące w bliższym i dalszym otoczeniu oraz nasza planeta. Poza tym wyraźnie poczujemy potrzebę zaprowadzenia porządku. Raz po raz powracać będzie pytanie, czy dana rzecz (nadal) jest konieczna lub pożyteczna, czy nie. W efekcie na pierwszy plan wysuną się rzeczowość, uważność, powaga, a własne upodobania i chęci zejdą na dalszy. Również spontaniczne impulsy znajdą dla siebie mniej przestrzeni.

Problem z odnalezieniem się w tym zmienionym klimacie mogą mieć przede wszystkim osoby, które dotychczas zachwycały fantastycznymi pomysłami, porażały siłą przekonywania oraz talentem aktorskim i mogły wiele osiągnąć. Jednocześnie większe szanse na przebicie mają ci, którzy wcześniej pozostawali w tle, rzeczowo i obiektywnie przedstawiali swoje interesy oraz działali w sposób rozsądny. Takie podejście wyraźnie zyska teraz posłuch. Na uwagę zasłużą również ideologiczne argumenty lub teorie, o ile zostaną podparte solidnymi argumentami.

Wszyscy, którzy w minionych dniach i tygodniach odrobili zadanie domowe i są gotowi podjąć pragmatyczne działania, mogą teraz przystąpić do planowania i wprowadzania innowacji. Jakość czasu sprzyja wszelkim pracom porządkowym. Wykorzystajcie okazję, żeby oczyścić atmosferę i wyłożyć karty na stół.
Przyszły tydzień dostarczy nam istotnych, potężnych impulsów, które wywołają długofalowe efekty. Jeśli jesteście przygotowani, to możecie je wykorzystać, aby wystartować z ważnym dla siebie projektem.

W trudniejszej sytuacji znajdą się bohaterowie i gwiazdy minionych miesięcy, które czarowały nas swoją charyzmą, robiły wrażenie oraz wylansowały się dzięki autopromocji albo złożonym obietnicom. Otóż takie osoby mogą mieć problem, ponieważ bez czytelnych, rzeczowych argumentów i praktycznych propozycji rozwiązania problemu nikt teraz daleko nie zajdzie.

 

Czas na bilans


Ogólnie czas podsumować wizjonerskie pomysły i plany, które były zasadniczym tematem minionej zimy. Coraz wyraźniej zobaczymy ich przełożenie na konkret. W najlepszym razie zostaną zebrane owoce pracy wykonanej w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy. Jednak niektóre osoby z bólem stwierdzą, że nie sposób zrealizować zbyt wielkich oczekiwań lub wizji. Poza tym istnieje spore prawdopodobieństwo, że zareagują nie tylko rozczarowaniem, ale również rozgoryczone wszystkim, co nie funkcjonuje zgodnie z ich oczekiwaniami, zaczną szukać winnych i kozłów ofiarnych. Powstałe na skutek takiego zachowania napięcia mogą w trakcie tygodnia przybierać na sile, a ich skutki wyjdą na jaw za tydzień.

 

Nasza planeta, nasz dom


Oprócz kwestii związanych z pogodą, klimatem, przyrodą, środowiskiem naturalnym i zdrowiem znaczenia nabiorą wszelkie drobnostki, które w tym kontekście odgrywają istotną rolę w kształtowaniu dnia codziennego. Ogólnie większą uwagę skupią przedsięwzięcia pod hasłem „nasza planeta”. Istotnym tematem będzie również wykorzystanie nowoczesnych technologii w powiązaniu z przetwórstwem wtórnym i zrównoważonym rozwojem.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i WTOREK dadzą o sobie znać rozmaite uczucia. W tych dniach wzrośnie potrzeba przynależności, bezpieczeństwa i ojczyzny. Jednocześnie wzmocni się poczucie wspólnoty, będziemy wyczuleni na potrzeby i nastroje otoczenia. Dlatego to dobra pora, żeby omówić z innymi nowe pomysły, projekty i wspólną strategię działania. Jeśli zaangażujecie się w coś, nie pomijając rzeczowych argumentów, to możecie wykonać istotny krok naprzód.
Gorzej, gdy górę wezmą stare wyobrażenia albo historie z przeszłości. Jeżeli zareagujecie zbyt emocjonalnie i gwałtownie, to zastanówcie się, czy faktycznie odpowiada to aktualnej sytuacji. Powściągnijcie skłonność do tego, aby groźbą, uporem czy odmową nakłaniać innych do określonego zachowania.

ŚRODA i CZWARTEK zaserwują nam mieszany program. W tych dniach wzrośnie wiara we własne siły, nie zabraknie nam kreatywności ani inspiracji. W efekcie będziemy bardziej odważni i gotowi na eksperymenty.
Z drugiej strony wzrośnie też wrażliwość, dlatego nieprzemyślane gesty czy pozorne detale mogą bardzo nas dotknąć albo wywołać nadspodziewanie gwałtowne reakcje. Jeśli zachowacie należytą ostrożność, nie dacie się zwieść trudnościom, ale podejdziecie do nich w kreatywny, sportowy sposób, to możecie teraz zdumiewająco dużo osiągnąć. Postarajcie się nie krytykować nadmiernie błędów czy niepowodzeń innych ludzi.

 

Nów w znaku Panny – nasza planeta


W PIĄTEK i SOBOTĘ opisane na wstępie procesy osiągną swoje apogeum. W PIĄTEK o 12:37 nastąpi nów. Jeśli w poprzednich dniach uzyskaliście jasny ogląd sytuacji i zrobiliście porządek, to możecie wykorzystać ten czas, aby wykonać pierwszy krok w kierunku realizacji swojego projektu. Postępujcie rozważnie i ostrożnie. Warto potraktować daną wizję lub pomysł jak gwiazdę przewodnią, uwzględniając przy tym istniejące uwarunkowania. Wtedy będzie szansa na uruchomienie owocnego, długofalowego procesu rozwoju.

NIEDZIELA ma charakter przejściowy. Tego dna wzrośnie potrzeba kontaktów, rozmów oraz sprawiedliwości. Wykorzystajcie okazję, aby spotkać się z przyjaciółmi, porozmawiać o swoich planach i zamiarach. Tam, gdzie istnieje gotowość podjęcia uczciwych, szczerych negocjacji, zostaną zawarte nowe, silne sojusze. W innych przypadkach chodzi o to, aby zakończyć związki czy partnerstwa, które utraciły spójność. Poza tym czas sprzyja też wszelkim kreatywnym, artystycznym działaniom.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »