Największa katastrofa ekologiczna w dziejach ludzkości

Zamieszczony przez dnia Lis 10, 2015

Wydarzenia związane z wielkimi zmianami, jakie obecnie zachodzą w Polsce, w mediach zepchnęły na dalszy plan wszystko inne. Tymczasem niemal na naszych oczach rozgrywa się największa ekologiczna katastrofa XXI wieku. NASA określiła ją wręcz jako największą spowodowaną przez człowieka w dziejach ludzkości.
22 tysiące żołnierzy walczy obecnie z pożarami, jakie szaleją w Indonezji, ale to i tak kropla w morzu potrzeb.
Wiele osób zmarło z uduszenia na skutek braku tlenu. Indonezja – kraj różnorodności biologicznej – jest ostoją wielu ginących gatunków, w tym również nieznanych i niezbadanych, wszystkie one giną teraz w ogniu. Pożary rozprzestrzeniają się w zastraszającym tempie, rozciągają już na długości 5000 kilometrów, sięgając Malezji, Singapuru, Tajlandii, Wietnamu, Kambodży oraz Filipin i bynajmniej, nie są dziełem przypadku.
Odpowiedzialność za ten stan rzeczy ponosi człowiek! Przede wszystkim indonezyjski rząd i międzynarodowe korporacje, kupujące tani olej palmowy. Ludzka chciwość nie zna granic – karczuje się coraz większe połacie lasów, a ich wypalanie jest szybką i tanią metodą „czyszczenia” terenu pod uprawy palm olejowych. Uzyskiwany z nich tłuszcz jest wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym, do wyrobu smarów i świec, a przede wszystkim w do produkcji żywności.
W efekcie w ciągu kilku miesięcy Indonezja „awansowała” na 3 miejsce krajów odpowiedzialnych za najwyższą emisję gazów cieplarnianych. Teraz przez trzy tygodnie do powietrza dostaje się tam więcej szkodliwych pyłów niż wynosi ich roczna emisja w całej gospodarce Niemiec.

Indonezja była jednym z krajów, które wymieniłam wśród objętych wpływem ostatniego zaćmienia Księżyca. Poniżej horoskopy przedstawiające wpływ trzech tegorocznych zaćmień na horoskop państwa.

 

20.3. zaćmienie Słońca, Indonezja
13.9. zaćmienie Słońca, Indonezja
28.9. zaćmienie Księżyca, Indonezja

 

Pożary trwają od czerwca, ale ich końca nie widać. Wręcz przeciwnie, ogień rozprzestrzenia się coraz bardziej, czemu sprzyja El Niño, powodujący susze w tamtym regionie. Ponad połowa pożarów ma miejsce na osuszonych i pozbawionych drzew torfowiskach, które są jednymi z największych magazynów węgla na świecie (pierwiastka, a nie surowca). To prawdziwa „zbrodnia przeciw ludzkości”. 

 

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved
© Źródła: Greenpeace

Wyślij komentarz

Translate »