Mroczny przedmiot pożądania (cz. I)

Zamieszczony przez dnia Wrz 12, 2013 | 0 komentarzy

Mroczny przedmiot pożądania (cz. I)

Nakręcony w 1977 roku Mroczny przedmiot pożądania był ostatnim filmem Luisa Buñuela. W wielkim skrócie opowiada on historię żarliwej namiętności (Skorpion) starszego pana (Saturn) do młodej kobiety (Wenus). Główna bohaterka, Conchita, sprowadzona w tytule do roli przedmiotu, opiera się urokowi mężczyzny i próbuje prowadzić z nim zwodniczą grę (Wenus w Skorpionie)…

W najbliższych dniach przebywająca w znaku Skorpiona Wenus uściśli koniunkcję z Saturnem i Głową Smoka (18.9.). Istniejące związki mogą ulec zacieśnieniu i pogłębieniu (Wenus/Saturn), nabrać bardziej poważnego i wiążącego charakteru oraz wkroczyć na nowe tory (Głowa Smoka), do głosu dojdą namiętności (Skorpion), ale również ograniczenia i blokady uczuciowe (Wenus/Saturn), grożą wymuszenia, szantaże, manipulacje, niebagatelną rolę odegrają przy tym władza, pieniądze i seks (Skorpion). Kwadratura wspomnianego układu do Marsa w Lwie wskazuje na możliwość osiągnięcia przełomu w ważnej sprawie (po trudach), ale też niebezpieczeństwo teatralnych gestów, gwałtownych, hałaśliwych zachowań, które przy wsparciu rozpalonych zmysłów doprowadzą do tragedii.

W pierwszym rzędzie dotyczy to osób, które mają w swoich horoskopach urodzeniowych obsadę stosownych stopni (9° i 14 ° Skorpiona/Lwa/Byka/Wodnika), i/lub obchodzą w tych dniach urodziny (w tym ostatnim przypadku wyładowanie nastąpi w przeciągu najbliższego roku).

 

Wenus koniunkcja Saturn

 

 

© 2013 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »