Miłość francuska

Zamieszczony przez dnia Sty 22, 2014 | 0 komentarzy

Miłość francuska

W związku z ostatnim zaćmieniem Słońca w znaku Skorpiona (3.11.2013 r.) w jednym z wpisów podałam przykłady wydarzeń, które towarzyszyły podobnym zjawiskom kolejno w 1994 i 1975 roku. Pierwszy z nich dotyczył afery, jaka wstrząsnęła Francją po opublikowaniu zdjąć nieślubnej (ukrywanej przed światem) córki François’a Mitterranda, Mazarine Pingeot.

 Życie potrafi pisać  bardzo ciekawe scenariusze… „Ech, Marianna zrzuciła suknie”! Francja znowu żyje skandalem – prezydent Hollande został przyłapany na zdradzie własnej kochanki, z której wcześniej zdradził  Ségolène Royal, czyli matkę swoich dzieci. Nie byłoby w tym nic specjalnie ekscytującego, gdyby  nie fakt, że demaskatorem (czyli autorem zdjęć z potajemnej schadzki) jest Sébastien Valiela, ten sam, dzięki któremu… w 1994 roku Francuzi dowiedzieli się, że prezydent Mitterrand ma córkę z nieformalnego związku i od wielu lat prowadzi podwójne życie. Temat zaćmienia na pewno powróci 30 stycznia, kiedy nów w 11° Wodnika utworzy ścisłą kwadraturę do 11° Skorpiona i Byka oraz opozycję do Lwa.

Valérie Trierweiler (descendent radix 11° Wodnika), dotychczasowa partnerka Hollande’a, dowiedziała się o wszystkim ostatnia. Ponoć od kilku miesięcy do jej uszu docierały pogłoski o niewierności ukochanego, ale nie dawała im wiary. Teraz została publicznie upokorzona, stając się pośmiewiskiem Francuzów. Po załamaniu nerwowym trafiła do szpitala. Ta historia niewątpliwie mocno odbije się na życiu / zdrowiu (eks-) Pierwszej Damy. W kolejnym solariuszu (grafika wykreślona na Paryż) wszystkie cztery osie są obsadzone przez sygnifikatory, w tym MC przez Chirona, który, wracając na pozycję natywną, przypomina o ranie „przyniesionej na ten świat”. Jeśli planetoida nie ma w horoskopie radix znaczących (dużych) aspektów, to jej tematyka bardzo długo pozostaje nieuświadomiona, jest skutecznie wypierana i daje o sobie znać dopiero w chwili zamknięcia cyklu, czyli około 50. roku życia.

Rzecz dotyczy wszystkich osób urodzonych w latach 60., ponieważ Chiron wraca teraz na pozycję urodzeniową w ich horoskopach (aktualnie aktywizuje obszar, w którym przebywał w 1962 roku), natomiast Uran i Pluton, które połączyły się wówczas w koniunkcji, tworzą dziś napięciowy układ (kwadraturę), wymuszając radykalne zmiany i transformacje. 

Szczegółowe omówienie tematu Chirona i problemów z nim związanych w książce Vereny Bachmann, Chiron-Przewodnik, z kolei o aferach miłosnych i skandalach (również z udziałem polityków) przeczytacie w Diagnostyce astrologicznej Jana Kefera.

 

  Chiron Diagnostyka

Chiron-Przewodnik, V. Bachmann 27,00 PLN Diagnostyka astrologiczna, J. Kefer 27,00 PLN

 

Wysyłka za pośrednictwem Poczty Polskiej. Warunki przesyłki w kraju: 1 książka – 10,00 PLN, 2-3 książki: 12,00 PLN, 4 książki i więcej: 18,00 PLN

Przesyłka zagraniczna: 25,00 PLN (1 lub 2 książki), 3 książki: 38,00 PLN. Większa ilość – po uzgodnieniu z wydawcą.

Dane: Wydawnictwo Mintaka, nr konta 60 1050 1575 1000 0090 9534 5188 (bank ING), BIC: INGBPLPW, adres: 55-120 Oborniki Śl., ul. Orkana 1/9.

Wyślij komentarz

Translate »