Miłość francuska

Zamieszczony przez dnia Sty 22, 2014

W związku z ostatnim zaćmieniem Słońca w znaku Skorpiona (3.11.2013 r.) w jednym z wpisów podałam przykłady wydarzeń, które towarzyszyły podobnym zjawiskom kolejno w 1994 i 1975 roku. Pierwszy z nich dotyczył afery, jaka wstrząsnęła Francją po opublikowaniu zdjąć nieślubnej (ukrywanej przed światem) córki François’a Mitterranda, Mazarine Pingeot.

 Życie potrafi pisać  bardzo ciekawe scenariusze… „Ech, Marianna zrzuciła suknie”! Francja znowu żyje skandalem! Prezydent Hollande został przyłapany na zdradzie własnej kochanki, z którą wcześniej zdradził Ségolène Royal, czyli matkę swoich dzieci. Nie byłoby w tym nic specjalnie ekscytującego, gdyby nie fakt, że demaskatorem (autorem zdjęć z potajemnej schadzki) jest Sébastien Valiela… Ten sam, dzięki któremu w 1994 roku Francuzi dowiedzieli się, że prezydent Mitterrand ma córkę z nieformalnego związku i od wielu lat prowadzi podwójne życie. Temat zaćmienia na pewno powróci 30 stycznia, kiedy nów w 11° Wodnika utworzy ścisłą kwadraturę do 11° Skorpiona i Byka oraz opozycję do Lwa.

 

Ech, Valérie…

Valérie Trierweiler (descendent radix 11° Wodnika), dotychczasowa partnerka Hollande’a, dowiedziała się o wszystkim ostatnia. Ponoć od kilku miesięcy do jej uszu docierały pogłoski o niewierności ukochanego, ale nie dawała im wiary. Teraz została publicznie upokorzona, stając się pośmiewiskiem Francuzów. Po załamaniu nerwowym trafiła do szpitala. Ta historia niewątpliwie mocno odbije się na życiu / zdrowiu (eks-) Pierwszej Damy. W kolejnym solariuszu (grafika wykreślona na Paryż) wszystkie cztery osie są obsadzone przez sygnifikatory, w tym MC przez Chirona, który, wracając na pozycję natywną, przypomina o ranie „przyniesionej na ten świat”. Jeśli planetoida nie ma w horoskopie radix znaczących (dużych) aspektów, to jej tematyka bardzo długo pozostaje nieuświadomiona, jest skutecznie wypierana i daje o sobie znać dopiero w chwili zamknięcia cyklu, czyli około 50. roku życia.

 

Chiron

Rzecz dotyczy wszystkich osób urodzonych w latach 60., ponieważ Chiron wraca teraz na pozycję urodzeniową w ich horoskopach (aktualnie aktywizuje obszar, w którym przebywał w 1962 roku), natomiast Uran i Pluton, które połączyły się wówczas w koniunkcji, tworzą dziś napięciowy układ (kwadraturę), wymuszając radykalne zmiany i transformacje.

Szczegółowe omówienie tematu Chirona i problemów z nim związanych w książce Vereny Bachmann, „Chiron-Przewodnik”, z kolei o aferach miłosnych i skandalach (również z udziałem polityków) przeczytacie w Diagnostyce astrologicznej” Jana Kefera.

 

Chiron Diagnostyka

   „Chiron-Przewodnik”, V. Bachmann 27,00 PLN                  „Diagnostyka astrologiczna”, J. Kefer 27,00 PLN

 

 

Wyślij komentarz

Translate »