Media, informacja i komunikacja 4. – 10.1.2021

Zamieszczony przez dnia sty 3, 2021

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: w drodze do «nowego świata» / konfrontacja z realiami / media, informacja i komunikacja w centrum uwagi: zajrzeć za kulisy, zobaczyć, o co tak naprawdę chodzi; dopasować i na nowo zdefiniować zasady, prawa oraz reguły rządzące rzeczywistością

 

Teraz rozpocznie się proces przejścia do kolejnego etapu, który potrwa przez kilka najbliższych tygodni. Jego głównym celem będzie wcielenie w życie impulsów, jakie napłynęły w okresie przesilenia zimowego. Ogólnie zapanuje dość trzeźwa, rzeczowa atmosfera. To może być dobra wiadomość dla osób, które nie czuły się komfortowo z powodu dominujących od dłuższego czasu lęków, agresji i instynktownego aktywizmu.

Na znaczeniu zyskają pragmatyzm, ostrożność, bezpieczeństwo, stabilność i zrównoważony rozwój. Dzięki temu będziemy w stanie obiektywnie spojrzeć na trudne sytuacje i kierować się faktami.

 

Media, informacja i komunikacja


Czas sprzyja wszelkiego rodzaju dociekaniom i analizom. Zebrane teraz informacje pozwolą nam lepiej zrozumieć, co się wydarzyło. Prawdopodobnie zobaczymy też kulisy lub początek jakiejś sprawy, reakcji bądź zachowania, które do tej pory uznawaliśmy za irracjonalne. Zrozumiemy leżące u ich podstaw motywacje albo dotychczas niewidoczne czy nieświadome wzorce.
Osoby, które zadadzą sobie trud i zechcą dokładnie przyjrzeć się sytuacji lub uważnie nastawią uszu, mogą zyskać informacje, które okażą się ważne dla dalszego planowania i podjęcia kolejnych działań. Wykorzystajcie okazję, żeby dokonać podsumowania, ale z podjęciem istotnych decyzji i działań lepiej nieco poczekać. Nie wyciągajcie pochopnych wniosków, jeszcze nie wszystkie karty zostały wyłożone na stół.

Generalnie na pierwszy plan wysuną się komunikacja, wszelkie negocjacje i umowy. Zarówno na poziomie osobistym, jak i w relacjach gospodarczych, instytucjonalnych oraz państwowych chodzi o to, żeby przejść do rzeczy, dotrzeć do prawdziwego sedna problemu. Wszyscy, którzy zagrają w otwarte karty i będą gotowi głośno mówić nawet o najbardziej delikatnych kwestiach, lękach czy uprzedzeniach, mogą teraz osiągnąć owocne rezultaty i stworzyć podstawy pod przyszłą współpracę. W takim przypadku pomimo twardych negocjacji albo początkowo trudnej sytuacji, możecie ostatecznie liczyć na sukces.
Gorzej, jeśli jedna ze stron odmówi przystąpienia do rozmowy, spróbuje osiągnąć cel przy pomocy gróźb, szantażu, manipulacji czy wymuszeń. Wtedy ukryte do tej pory, lecz buzujące pod skórą konflikty eskalują. Unikajcie niejednoznacznych aluzji, krytycznych komentarzy i prowokacyjnych pytań. Lepiej mówcie prosto z mostu o tym, co Was zajmuje i porusza.

 

Media, manipulacje i tajemnice


Te dni przyniosą też ważne zmiany w sprawach dotyczących badań naukowych, oświaty, handlu, komunikacji oraz wszelkich mediów (oficjalnych i społecznościowych). W tym przypadku chodzi o podejście do informacji oraz ich wiarygodność. Niewykluczone, że dzięki wnikliwym dociekaniom na jaw wyjdą skrzętnie skrywane informacje lub próby manipulacji. Tutaj trzeba będzie również dokładnie przyjrzeć się istniejącym regułom i zasadom, w razie potrzeby zmienić je lub na nowo zdefiniować. Głównie w drugiej połowie tygodnia napłyną w tym zakresie ważne bodźce do działania.

Na poziomie osobistym warto teraz sprawdzić, czy zasady, jakimi kierowaliśmy się w życiu, odpowiadają chwili obecnej. Bądźcie gotowi zobaczyć, które z nich nie przystają już do aktualnej sytuacji i poeksperymentujcie z nowymi rozwiązaniami. Nie działajcie pochopnie i uzbrójcie się w cierpliwość, ponieważ nadchodzące tygodnie przyniosą częściowo niespodziewane zwroty akcji. Dopiero one rzucą nieco światła na dalszą drogę.

 

Tydzień w szczególe


Już od PONIEDZIAŁKU będzie trzeźwo i rzeczowo. Tego dnia zapragniemy przeanalizować i zrozumieć powody oraz szerszy kontekst tego, co się wydarzyło. Teraz wzrośnie też potrzeba porządku i klarowności. Najlepiej na spokojnie zajmijcie wszystkimi ważnymi kwestiami dotyczącymi dnia codziennego. Z jakości czasu skorzystają też dociekania, zbieranie informacji i prace porządkowe. Powściągnijcie skłonność do perfekcjonizmu i krzywdzącej krytyki. Zwróćcie także uwagę na potrzeby swojego ciała i sygnały, jakie ono wysyła.
Dzień upłynie pod hasłem: media, informacja, komunikacja. Zwłaszcza urodzeni 14 stycznia (+/- 1 dzień) mogą teraz dowiedzieć się czegoś ciekawego, odkryć tajemnicę lub skorzystać z posiadanej wiedzy.

We WTOREK i w ŚRODĘ wzrośnie potrzeba kontaktów oraz rozmów. Wykorzystajcie okazję, żeby podyskutować z innymi na tematy, które Was zajmują. Mówcie otwarcie o swoim nastawieniu, swoich wartościach i pryncypiach, nie zamykajcie się również na drugiego człowieka, zwłaszcza na tych, których jeszcze nie znacie. Jeśli porozmawiacie z nim jak równy z równym i będziecie uczciwi, to możecie zdobyć nowe, ważne informacje. W związkach napłyną ciekawe pomysły. Unikajcie jednak prób manipulacji i nie próbujcie nikogo przekonać do własnej racji, bo sprawa wróci jak bumerang.

W CZWARTEK zrobi się poważnie i zasadniczo. Teraz wzrośnie potrzeba więzi, lojalności i wiarygodności. Raz po raz będzie powracać pytanie, kto lub co jest prawdziwe i godne zaufania.

 

Media – Merkury w Wodniku


W PIĄTEK te tendencje ulegną jeszcze większemu wzmocnieniu. Na znaczeniu zyskają rzeczowość, obiektywność, jasne reguły i zasady. W efekcie oba dni sprzyjają trudnym, poważnym sprawom. Nie obstawajcie jednak uparcie przy własnym zdaniu, nawet jeśli rzecz wydaje się Wam oczywista. Z innej perspektywy problem może wyglądać zupełnie inaczej.

WEEKEND zapowiada się dość dynamicznie. Przede wszystkim zapragniemy otworzyć się na nowe cele czy perspektywy, do głosu dojdzie potrzeba wolności i niezależności. Prawdopodobnie wzrośnie również skłonność do kierowania się uprzedzeniami i ideologiami oraz upartego trwania przy własnych poglądach, co jest słuszne, a co nie. Niewątpliwie SOBOTA i NIEDZIELA upłyną też pod znakiem konfrontacji z istniejącymi ograniczeniami czy regułami. W niektórych przypadkach może nawet dojść do niebezpiecznych napięć. Nie pouczajcie innych ani nie przekraczajcie istniejących granic. Warto zachować przynajmniej minimum rzeczowości i dystansu. Wtedy będziemy mogli sporo się nauczyć i zdobyć ważne informacje, które wkrótce będą przydatne przy podejmowaniu decyzji.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2021 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »