Materializacja myśli 30.9. – 6.10.2019

Zamieszczony przez dnia Wrz 29, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: materializacja myśli / przygrywka do kolejnej fazy / pauza / zatankować energię / zadbać o relacje / potęga wizji / potęga natury

 

Ogólnie czeka nas intensywny, ale pod wieloma względami bardzo owocny tydzień. To dobry czas, żeby świadomie zadbać o własne relacje z innymi ludźmi albo je odświeżyć. Niewykluczona jest materializacja pragnień i lęków…
Ponieważ konfiguracje astrologiczne wspierają gotowość do rozmów, to najbliższe dni sprzyjają też rozładowaniu istniejących konfliktów i napięć, podjęciu negocjacji między dwoma nieugiętymi frontami i osiągnięciu ważnego przełomu.

Aby znaleźć trwałe, owocne rozwiązanie trzeba jednak spełnić kilka warunków. Sukces możliwy będzie tylko tam, gdzie obie strony potraktują się po partnersku, okażą sobie szacunek i zostanie zachowana zdrowa równowaga między dawaniem a braniem. Gorzej, jeśli jedna ze stron zacznie uprawiać ukrytą grę o władzę albo zechce nadawać ton. Sytuacja zrobi się także nieprzyjemna, jeżeli zainteresowani spróbują wymigać się od zajęcia jednoznacznego stanowiska albo – z błędnie pojmowanego dążenia do harmonii – zaakceptują roszczenia i warunki, które nie są słuszne. W takim przypadku nastąpi eskalacja konfliktu.

 

Kontynuacja tematów ub. tygodnia


Całkiem możliwe, że aktualne w minionym tygodniu tematy i procesy wkroczą teraz w decydującą fazę albo osiągną ważny punkt zwrotny. Tam, gdzie do tej pory odkładano decyzję na później albo blokowano konieczną konfrontację, nastąpi gwałtowne wyładowanie spiętrzonych energii lub poważny kryzys wymusi (brzemienną w skutki) decyzję.

Warto wyjść innym naprzeciw i porozmawiać o tym, co nas zajmuje. Otwarcie mówcie o swoim nastroju, swoich pragnieniach. W związkach nadarzy się okazja, żeby rozładować utrzymujące się od dawna napięcia związane z odmiennymi potrzebami. Określcie, co jest dla Was naprawdę ważne, a gdzie jesteście elastyczni i gotowi do dyskusji. Pierwszą rzecz trzeba otwarcie wyznać, w drugiej – wyjść partnerce/-rowi naprzeciw. Jeżeli zachowacie się w odpowiedni sposób, to istnieją szanse na długotrwałe, harmonijne porozumienie. Unikajcie manipulacji, kiepskich kompromisów i dopasowywania się „dla świętego spokoju”.

 

Zmiana pływów


Na głębszym poziomie jednocześnie będzie przebiegać proces przypominający subtelną zmianę pływów. Początkowo może on być niewidoczny i niewyczuwalny. Wszędzie tam, gdzie chodzi o temat władzy, kontroli, żądzę dominacji i lęki, pojawi się podskórne napięcie. Związane z tym uczucia zagęszczą się i zintensyfikują.

Ostatecznie trzeba jeszcze raz zająć się procesami i doświadczeniami, jakie przyniosło tutaj minione półrocze. Musimy dotrzeć do sedna sprawy i określić, co tak naprawdę kryje się za pewnymi wydarzeniami i reakcjami. W kolejnych dniach i tygodniach przyjdzie nam podjąć na tym polu decyzje i dokonać wyboru. Ten wybór będzie miał długofalowe, poważne konsekwencje. Dlatego trzeba odróżnić to, co prawdziwe i autentyczne od starych przyzwyczajeń czy wzorców. Najlepiej, jeśli pokierujecie się swoją wewnętrzną prawdą.

 

Materializacja myśli


Jeszcze inna konfiguracja astrologiczna zmusi nas do tego, abyśmy zajęli się niejasnymi tęsknotami, nieuchwytnymi lękami i innymi impulsami, które drzemią głęboko w nas. Prawdopodobnie aktywne teraz energie uruchomią procesy pozwalające na ich urzeczywistnienie. Przyjrzyjcie się swoim głęboko skrywanym pragnieniom oraz wizjom i skoncentrujcie na nich. Istnieją spore szanse, że w ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy nastąpi ich materializacja. Z drugiej strony istnieje niebezpieczeństwo, że konkretną postać przybiorą także nasze lęki i nieświadome założenia.

Na konkretnym poziomie – oprócz wszelkich związków i umów – ogromną uwagę przykują sprawy związane ze zmianami klimatycznymi, cyklicznością w życiu i gospodarce, prawem i sprawiedliwością, kwestie religijne, a także zjawiska przyrodnicze.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK, po stosunkowo spokojnym poranku od popołudnia zacznie się robić „gorąco”. Energie ulegną intensyfikacji, a doświadczenia i uczucia dadzą nam się we znaki. Podskórne, wewnętrzne napięcie i niepokój zmuszą nas do zastopowania i zadamy sobie pytanie, o co tak naprawdę chodzi. Niewykluczone, że poczynicie jakieś zaskakujące obserwacje, które okażą się ważne dla przyszłości.

We WTOREK zachodzące procesy osiągną pierwsze apogeum i punkt zwrotny. Czas na jasne deklaracje, czas przyznać się albo wyrazić własne zdanie! Jeśli jesteście wewnętrznie jednoznaczni, szczerzy względem siebie i gotowi bronić swoich przekonań, to możecie teraz osiągnąć decydujący przełom. To również dobra pora na partnerskie dyskusje dotyczące tego, co dalej. Jeśli sami nie podejmiecie decyzji odnośnie do dalszych działań, wtedy zadecyduje za Was los lub inni.
Dzień upłynie po znakiem skorpionowej intensywności. Teraz w ostatnią fazę wkroczy cykl Wenus i Plutona. Został on zapoczątkowany 23 lutego br. We wtorek planety utworzą kwadraturę (21° Wagi/Koziorożca). Pora na test i weryfikację zapoczątkowanych w lutym związków, układów oraz spraw.

ŚRODA przyniesie chwilę wytchnienia. Tego dnia wyraźnie ożywią się nasze siły witalne, wzrośnie ochota, żeby ruszyć do przodu, wiara we własne siły i możliwości wykorzystania posiadanego potencjału. Możecie spożytkować ten czas, żeby znaleźć stanowiska i cele związane ze wspólnymi wizjami. Gorzej, jeśli zainteresowani będą uparcie obstawać przy swoim subiektywnym światopoglądzie, swoich prawdach czy dogmatach i nie potraktują poważnie drugiej strony.
Bądźcie otwarci na inne opinie, unikajcie fanatyzmu, populizmu i fundamentalizmu.

 

Pluton w stacji


W CZWARTEK zachodzące procesy osiągną kolejne apogeum i punkt zwrotny. Tego dnia w centrum wydarzeń znajdą się prawo i sprawiedliwość oraz ideały i ideologie. Jeśli jesteście gotowi zaakceptować fakt, że mogą być różne punkty widzenia na dany temat, to poczynicie teraz ciekawe obserwacje, sporo zrozumiecie i odkryjecie nowe niuanse ważnej dla siebie sprawy.

Pluton „zatrzyma się”, aby wkrótce przejść do ruchu prostego, Księżyc połączy się z Jowiszem, a Merkury wejdzie do Skorpiona. Warto teraz zwrócić szczególną uwagę na swoje myśli – lęki i życzenia. Ich materializacja może nas zdumieć.

W PIĄTEK emocje opadną, a od popołudnia zrobi się bardziej rzeczowo. Prawdopodobnie już tego dnia, a na pewno w SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ będziemy musieli dokonać pragmatycznej oceny tego, co jest. Zadajcie sobie pytanie, w jakim punkcie życia jesteście, jakie macie podejście do historii i wzorców, które Was ukształtowały. Gdzie możecie wykorzystać pozyskane doświadczenie, zdobyte umiejętności i kompetencje, a gdzie działacie według przestarzałych przekonań i wzorców zachowań, które straciły swoją aktualność. Wykorzystajcie okazję, żeby zrobić porządki – dosłownie i w przenośni. W ten sposób stworzycie stabilne podstawy do decyzji i zmian, które przyniesie kolejny tydzień. W czasie WEEKENDU poświęćcie też więcej uwagi swojemu ciału i wypełnijcie obowiązki.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »