Mała miss. Tragedia JonBenét Ramsey

Zamieszczony przez dnia Maj 31, 2011

Miss Bimbo – gra internetowa, której odbiorcami docelowymi są dziewczęta w wieku od 9 do 16 lat, uczy, że kobiecy ideał powstaje dzięki wyniszczającym dietom oraz operacjom plastycznym. Za „bimbo dolary” można kupić seksowną bieliznę, pigułki odchudzające albo kuse bluzeczki „w sam raz” na wieczorne wyjście do klubu. Gra sugeruje dziewczynkom, aby opłacały swojej wirtualnej postaci operacje powiększania piersi i utrzymywały ją na ciągłej diecie przy pomocy specjalnych pigułek dla uzyskania ekstremalnego wychudzenia. Pogoń za ideałem i kult wiecznej młodości sprawiły, że fala szaleństwa zaczęła porywać coraz większe rzesze rodziców, a wszystko – rzecz jasna – dla dobra pociech. Poprawa wyglądu jest serwowana dzieciom w ramach prezentów i to no nie tylko na 18. urodziny. Obok quadów i laptopów operacje plastyczne należą już do najbardziej popularnych prezentów komunijnych. Miesięcznie w Polsce odbywa się kilkadziesiąt chirurgicznych zabiegów upiększających z udziałem dzieci. Dla wielu to szczyt marzeń oraz sposób na zaimponowanie kolegom, dla rodziców zaś (szybka) metoda uszczęśliwiania maluchów.
Moja córka kiedyś mi podziękuje – powiedziała mama ośmioletniej Britney w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji. – Gwarantuję, że zanim wstrzyknęłam jej botoks, przetestowałam go najpierw na sobie”.

Samotna matka marzy o sławie dla swojej małej córeczki. „Moje starania zagwarantują Britney karierę. Już niedługo zostanie modelką, piosenkarką albo aktorką, a botoks pomoże jej dłużej zachować młodość.” Jeszcze niedawno postawa Kelly czyniłaby z niej wyrodną matkę, ale w konkurencyjnym świecie współczesnej Ameryki, takie zachowania spotykają się ze zrozumieniem, a nawet z podziwem. Britney uważa, że matka działa dla jej dobra.
Czekam na kolejne zastrzyki i przypominam o nich mamie. Na początku bolało, ale potem przyzwyczaiłam się. Boję się zmarszczek. Moje koleżanki zazdroszczą mi i chcą być takie jak ja„.
Kelly nie jest wyjątkiem. Podobnie postępuje coraz więcej matek. Ten kult młodości skończy się tragicznie…
Po głośnym wywiadzie, jakiego matka Britney udzieliła w programie Good Morning America, opieka społeczna czasowo odebrała jej córkę. Kobieta z obawy przed utratą dziecka postanowiła przyznać się do kłamstwa. Ponoć wymyśliła historię na zlecenie tabloidu The Sun; za odegranie swojej roli miała zainkasować 200 dolarów. Redaktorzy gazety zaprzeczają temu. Niezależnie od tego, po czyjej stronie leży Prawda, utrzymujący się od pewnego czasu modowy trend pozostaje smutnym faktem, a cała sprawa tak czy owak odbije się na psychice dziecka. I innych jemu podobnych.

Temat przywodzi mi na myśl historię najsłynniejszej bodaj małej miss, JonBenét Ramsey (na zdjęciu). Sześcioletnia mieszkanka Kolorado dzięki staraniom i zabiegom matki wygrywała wszystkie konkursy dziecięcych piękności. 26 grudnia 1996 roku ciało dziewczynki znaleziono w piwnicy rodzinnego domu. Przez wiele lat oskarżonymi w sprawie byli najbliżsi JonBenét. Pomówienia, oficjalne przesłuchania oraz nagonka w mediach zamieniły życie rodziny Ramsey’ów w istne piekło. Rodziców oczyszczono z zarzutów dopiero 9 lipca 2008 roku, kiedy ogłoszone zostały wyniki nowych badań próbek DNA. Pani prokurator przesłała wówczas do Johna Ramsey’a list z przeprosinami za to, że mimo braku dowodów, on i jego żona byli uważani za mających związek z morderstwem. Patsy Ramsey nie doczekała tej chwili, zmarła w 2006 na raka (spoczywa obok JonBenét i drugiej córki, która w 1992 roku zginęła w wypadku).
Na tragiczne losy dziecka i uwikłanie rodziców w sprawę w horoskopie JonBenét wskazują:
• natywne zaćmienie Księżyca w znaku Wodnika, przypadające na osiach MC/IC;
• bardzo silna obsada gwiazd stałych, w tym m.in. kwadratura Antares/Aldebaran do Merkurego oraz Słońce w koniunkcji z Acubens;
• wielki krzyż w znakach stałych: Mars w Byku (12. dom) w opozycji do Plutona w Skorpionie (6. dom), w kwadraturze do wspomnianego zaćmienia.
Śmierć JonBenét Ramsey jest uznawana za jedną z najsłynniejszych niewyjaśnionych zbrodni w historii.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »