M jak miłość 4. – 11.5.2020

Zamieszczony przez dnia Maj 3, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: m jak miłość / miłość, związki i wartości wystawione na próbę: zrozumienie i więź, nadzieja i zaufanie albo iluzja, rozczarowanie, samotność, utrata / otwartość i elastyczność opłacą się

 

Zmiana perspektywy, która zarysowała się przed tygodniem, będzie kontynuowana. Naszą uwagę przykują głównie tematy dotyczące związków, partnerstwa, kontaktów oraz komunikacji. Na pierwszy plan wysuną się też wartości i wszelkie sprawy związane z gospodarką.

Zachodzące w tym tygodniu procesy, nasuwające się pytania, pozyskane informacje oraz konkretyzująca się realizacja wizji są częścią rozwoju, który do lata przejdzie przez różne fazy, w różnym stopniu absorbując każdego z nas. Niosą one ze sobą zarówno spełnienie nadziei i marzeń, jak i rozczarowanie związane z niezaspokojoną tęsknotą lub niezrealizowanym potencjałem.

 

Uwaga: iluzje!


W pierwszej fazie trwającego procesu dużą rolę odegra podejście do wartości i stanu posiadania. Chodzi o to, żeby zobaczyć, jak traktujemy zasoby – naturalne, materialne, finansowe. Z drugiej strony warto przyjrzeć się znaczeniu wartości ideowych i duchowych, wartości informacji czy wiedzy, konkretnemu wykorzystaniu kontaktów, sieci społecznościowych i followersów. Biorąc pod uwagę ogromne zróżnicowanie wariantów, możemy jednak mieć problem z odróżnieniem tego co realne, pewne, uzasadnione od iluzji, faktów od fake newsów, faktycznych możliwości od pobożnych chciejstw.

 

M jak miłość


Będzie z tym związany również temat związków. Na pierwszy plan wysuną się relacje miłosne, siostrzano-braterskie, przyjaźnie, kontakty z kolegami i współpracownikami oraz interakcje społeczne. Także w tym przypadku wytworzy się silne pole napięć.
Z jednej strony poczujemy pragnienie wymiany myśli i kontaktów, a także nadzieję na zrozumienie, współczucie oraz więź z drugim człowiekiem. Jednocześnie odmienne ideały, wartości i wyobrażenia wywołają nieporozumienia, niepewność, a nawet zamieszanie. W tym kontekście jest ważne, aby zobaczyć wielość pragnień i możliwości, a także związane z tym różne warianty zachowań i interpretacji.
Wybierzemy pragmatyczną, tradycyjną postawę wobec życia, która zasadza się na ochronie i zachowaniu istniejącego stanu rzeczy. Niektóre osoby spróbują osiągnąć cel przy pomocy małych krętactw i upiększeń, inne postawią na realizację idealistycznych wizji solidarności, więzi i współczucia bądź zechcą dzielić się wszystkim ze swoimi bliźnimi. Wenus w polu przyszłej retrogradacji rozpoczyna taniec z Neptunem – po prostu czas na miłość.

Niezależnie od tego, która z tych opcji stanie się naszym udziałem, trzeba zobaczyć i zaakceptować fakt, że nie sposób wszystkich zadowolić. Jeśli uda się uwzględnić różne warianty, dokonać wyboru, ale pozostać elastycznym i odnaleźć w każdej sytuacji, to istnieją szanse na pozytywny bieg zdarzeń.
Gorzej, jeżeli utrwalone wyobrażenia, zawiedzione nadzieje, lęki przed stratą bądź samotnością uniemożliwią nam otwartość i podjęcie rozmowy. Do celu nie doprowadzą również złożone objaśnienia, szukanie winnego czy teoretyczne analizy.

 

Ogólnie i jednostkowo


Na ogólnym poziomie na pierwszy plan wysuną się negocjacje, wymiana informacji, stosunki handlowe, modele (finansowo-) gospodarcze, transport, podróże, turystyka. Tutaj istotną rolę odegrają informacje rozpowszechniane przez media.

Na poziomie indywidualnym możliwe są romantyczne wzloty, poruszające spotkania oraz inspirujące kontakty. Dlatego bądźcie otwarci, ciekawi świata oraz neutralni wobec wszystkiego, co się teraz wydarzy. To najlepsza strategia na najbliższe dni. Poświęćcie też odpowiednio dużo czasu, aby wypracować własne stanowisko i zdanie. Cieszcie się życiem, nie wyciągajcie jednak pochopnych wniosków i nie podejmujcie ostatecznych decyzji. Wszystko, co teraz uznajecie za ważne, jest dopiero pierwszym rozdziałem dłuższej historii. Wiele uzyskanych informacji, poczynionych doświadczeń i dokonanych ocen, zostanie wkrótce skorygowanych, uzupełnionych lub zrewidowanych.

 

Tydzień w szczególe


Opisane powyżej tematy będą aktualne już na początku tygodnia. W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK wzrośnie potrzeba spotkań i związków. Teraz nie zabraknie również fantazji ani inspiracji. Wykorzystajcie oba dni, żeby omówić swoje wizje, marzenia, nadzieje oraz wybadać możliwości ich spełnienia. Jeśli będziecie gotowi porozmawiać z drugim człowiekiem jak równy z równym i wysłuchać jego racji, to możliwe są poruszające i bardzo inspirujące doświadczenia. Niewykluczone, że zdołamy wykonać pierwszy krok na drodze ku wspólnej przyszłości lub owocnej współpracy. W niektórych przypadkach wyraźnie wyjdzie jednak na jaw, że nie sposób wcielić w życie pielęgnowanej od dłuższego czasu wizji.
Dodatkowo początek tygodnia sprzyja romantycznym wzlotom i wszelkim działaniom artystycznym. Nie jest to jednak pora na konkretne, definitywne decyzje. Sytuacja zrobi się trudna wszędzie tam, gdzie górę wezmą hierarchiczność, potrzeba dominacji lub zbyt wzniosłe ideały.
W poniedziałek nastąpi pierwsza z trzech kwadratur Wenus z Neptunem (4.5., 21.5., 27.7). W efekcie najbliższe tygodnie zdominuje szeroko rozumiana M jak miłość. Dla przypomnienia: aktualny cykl tych planet został zainicjowany 27.1. Zainicjowane wtedy związki, podjęte decyzje, dokonane inwestycje zostaną teraz poddane testowi i weryfikacji.

 

Pełnia w Skorpionie


Panująca w poprzednich dniach dość luźna atmosfera w ŚRODĘ i CZWARTEK ustąpi miejsca potrzebie klarowności i integralności. Teraz pojawi się również tendencja do działania zgodnie z zasadą „wszystko albo nic”. Poza tym wzrośnie emocjonalna intensywność, upodobanie do dramatycznych gestów lub prowokacyjnych zachowań.
Przede wszystkim w środę możemy być skłonni do wymuszania decyzji lub wylewania dziecka z kąpielą. W czwartek (o 12:45) nastąpi pełnia. Nagromadzone napięcie uwolni ogromną dawkę energii. W optymalnym przypadku zdołamy teraz dotrzeć do ważnego punktu jakiejś kwestii lub prawdziwego sedna problemu i sporo zrozumieć. Jeśli przyjmiecie jednoznaczną postawę wobec tego, co jest dla Was istotne, a poza tym będziecie otwarci i elastyczni, to macie spore szanse na owocne spotkania i rezultaty. Niebezpiecznie zrobi się tam, gdzie będziemy zatwardziale walczyć o zasady, dominację lub zachowanie kontroli.

W PIĄTEK do głosu dojdzie potrzeba znalezienia nowych perspektyw, która wniesie w życie sporo ruchu. W efekcie tego i kolejnego dnia skierujemy nasz wzrok ku przyszłości i możliwościom, jakie ona oferuje. Powściągnijmy skłonność do pochopnych osądów czy przedwczesnych wniosków i spróbujmy pragmatycznie ocenić możliwości, jakie się teraz pojawią. Wtedy będziemy mogli zobaczyć dostępne zasoby, które ułatwią nam działanie. Szczególnie dotyczy to związków oraz wartości. Gorzej, jeśli górę wezmą zawiedzione nadzieje i oczekiwania, dogmatyczne światopoglądy lub skłonność do przeceniania własnych możliwości. Wtedy z całą siłą wybuchną ideologiczne konflikty.

 

Spowolnienie – otrzeźwienie


W NIEDZIELĘ czeka nas lądowanie na gruncie twardych realiów. Tego dnia zderzenie z granicami możliwości przyniesie spore otrzeźwienie. Niewykluczone, że da też o sobie znać zmęczenie dotychczasową sytuacją, do głosu dojdą lęki albo uprzedzenia. Saturn, patrząc z perspektywy Ziemi, zatrzyma się, a następnie przejdzie do ruchu wstecznego. Świadomie poświęćcie teraz nieco czasu na dokonanie oceny sytuacji i zadbajcie o wszystkie małe rzeczy, które są istotne dla Waszego dobrego samopoczucia.

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »