Lilith i Merkury zwiastują zaćmienia

Zamieszczony przez dnia Sie 25, 2015 | 0 komentarzy

Lilith i Merkury zwiastują zaćmienia

W czwartek (27 sierpnia) Merkury wejdzie do znaku Wagi i przed północą uściśli koniunkcję z Lilith. Na najbardziej uniwersalnym poziomie temu aspektowi mogą towarzyszyć informacje i wydarzenia związane ze zjawiskami naturalnymi, seksizmem, stereotypowym podziałem ról na żeńskie i męskie, potęgą kobiecości i prastarą wiedzą, która zostanie na nowo odkryta i przyczyni się do wytyczenia nowego kierunku rozwoju (Głowa Smoka).
Informacje, treści i sygnały, jakie teraz napłyną, zasługują na szczególną uwagę – z jednej strony mogą być opacznie zrozumiane i kłamliwe, z drugiej – niewygodne, trudne do zaakceptowania, a nawet bulwersujące, jednak wiele z nich okaże się dla nas ważnym drogowskazem.
To również czas istotnych spotkań i rozmów – pozornie błahe i przypadkowe, dopiero z perspektywy czasu odkryją swoje prawdziwe znaczenie (Wenus, władczyni Wagi, retrograduje w Lwie, gdzie 1 września utworzy koniunkcję z Marsem 15°).

Na pierwszy plan wysuną się sygnaliści zgłaszający nadużycia, wszelkiego rodzaju aktywiści, np. Greenpeace, osoby  mobbujące i mobbowane, wykluczone społecznie (poza prawem, czarne owce czy kozły ofiarne), te, które burzą istniejący porządek, nie przestrzegają reguł czy są politycznie niepoprawne, ekstremiści, rasiści i niewolnicy, w tym głównie silne, niezależne, nieprzystające do obowiązujących kanonów kobiety.

Wspomniany aspekt zamanifestuje się przede wszystkim w życiu właścicieli horoskopów z obsadą 1° Wagi i będzie dotyczył zagadnień sygnifikowanych przez ten znak, tzn. relacji międzyludzkich (wszelkiego rodzaju związków), umów, sztuki, prawa i sprawiedliwości, równouprawnienia, integracji oraz natury.

Nawet jeśli teraz nie nastąpi nic spektakularnego, to jednak warto zwrócić uwagę na informacje, jakie dotrą do nas pod koniec tygodnia, ponieważ znajdą one nieoczekiwany ciąg dalszy.
Otóż Merkury, wchodząc do znaku Wagi, wkroczy w pasmo swojej przyszłej retrogradacji – 17 września pozornie zatrzyma się względem Ziemi i w 15°53 Wagi, czyli w stopniu ostatniej kwadratury Urana z Plutonem z 17 marca bieżącego roku, rozpocznie pozorny ruch wsteczny, który zakończy 9 października właśnie w 1° Wagi, w koniunkcji z Głową Smoka. Do tego czasu nastąpią dwa zaćmienia: Słońca (13 września w Pannie) i Księżyca (28 września w Baranie) – Merkury będzie władcą pierwszego, a podczas drugiego utworzy koniunkcję ze Słońcem, Lilith i (dalszą) z węzłem księżycowym, który dotrze wtedy do 1° Wagi.

W takim kontekście aspekt Merkurego z Lilith może więc oznaczać małą zmianę, która przyniesie ogromne, trwałe skutki i jest porównywalny z przysłowiowym efektem motyla, gdy trzepot skrzydeł w jednej części świata po jakimś czasie wywołuje tsunami w innej.
Połączenie żeńskich, intuicyjnych wglądów (Lilith) z męskim, logiczno-analitycznym rozumieniem spraw (Merkury [1]) pozwoli nam teraz dokonać rewizji dotychczasowego kursu i ustawić się na właściwym torze (Głowa Smoka).

To, w jaki sposób (i czy w ogóle) aspekt zamanifestuje się w naszym życiu, zależy od horoskopu urodzeniowego – obsady 1° Wagi, domu i aspektacji tego punktu oraz posadowienia Lilith w horoskopie radix. Oczywiście „poziom i znaczenie relacji z Lilith zależne są od oczyszczenia, a co za tym idzie od przepustowości kanałów energetycznych. Zarówno tych zwanych w medycynie chińskiej meridianami, jak i tych subtelnych aurycznych. Na najgłębszym poziomie jest to PRZEPŁYW w strukturze energetyki tzw. CIAŁA PRZYCZYNOWEGO, w anatomii Jogi zwanych Nadis.” (cyt. L. Zawadzki, Lilith – z notesu astrologa)

Więcej o aspektach Lilith z Merkurym w książce Vereny Bachmann pt. „Potęga kobiecości”.

Zdjęcie: ©Quantum Fractal Energy, K.A. Kay
© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

[1] Merkury z natury jest androgyniczny, może reprezentować zarówno pierwiastek męski, jak i żeński.

Wyślij komentarz

Translate »