Lagarde – kobieta z pejczem

Zamieszczony przez dnia Cze 24, 2011

Na ścianie gabinetu Christine Lagarde – dziś jeszcze minister ekonomii, finansów i przemysłu francuskiego rządu – wisi karykatura: na niej widzimy ją w stroju dominy, która okłada batem krnąbrnych bankierów. [radix: Saturn/Mars 7. dom Skorpion = bankierzy! Pluton/Księżyc 5. dom Lew = lubi takie zabawy]

Za kilkanaście dni rysunek zyska dodatkowe znaczenie: wszystko wskazuje na to, że 30 czerwca 2011 roku pani Lagarde zostanie nowym szefem Międzynarodowego Funduszu Walutowego, numerem jeden w świecie finansów. I najpotężniejszym człowiekiem globu zaraz po Baracku Obamie.

W Europie poparcie pani minister jest już praktycznie przesądzone. Jej droga zawodowa nie była jednak typowa dla francuskich elit – większość tamtejszych polityków, którzy zrobili karierę, ukończyła prestiżową Ècole Nationale d’Administration. Lagarde oblała egzamin na ENA i na szczyt dostała się bocznymi drzwiami [Wenus/Chiron 10. dom Wodnik, Słońce/Lilith 9. dom]

Nigdy nie ukrywała rozdrażnienia francuskim stylem życia, w jednym z wywiadów wyznała: „Kiedy wróciłam z USA, zaszokowała mnie tutejsza skłonność do mówienia wyłącznie o czasie wolnym, błogosławieństwach krótszego czasu pracy, weekendach, długich weekendach i wakacjach. Francuzów nie interesuje praca, ale jedynie to, co robią po pracy”. [Słońce/Lilith/Merkury/MC w Koziorożcu, znaku ambicji, metodyczności działania i pracoholizmu]

55-letnia Francuzka przeszła do historii jako pierwsza kobieta, która stanęła ma czele wielkiej międzynarodowej kancelarii prawniczej (Baker & McKenzie). Gdyby została wybrana na szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, byłaby też pierwszą kobietą na tym stanowisku. [Wenus w Wodniku 10. domu]

Jednak ewentualny wybór na szefa MFW, a potem szefowanie tej instytucji nie są jedynym problemem pani Lagarde. Otóż trwa jeszcze dochodzenie, które ma rozstrzygnąć, czy nie nadużyła swojej pozycji, aby pomóc biznesmenowi Bernardowi Tapiemu w sporze z byłym państwowym bankiem. Zmusiła wtedy strony do arbitrażu, który zakończył się przyznaniem biznesmenowi 385 mln euro. (źródła: GW, Newsweek)

W horoskopie pani Lagarde (aby powiększyć, proszę kliknąć na grafikę) duże trudności zapowiada kwadratura Urana i Plutona, która uściśli się kilkakrotnie w ciągu najbliższych czterech lat i aspektować będzie Słońce radix (a potem już oddzielnie, kolejno Uran i Pluton – osie MC/IC). W 2013 roku Saturn dodatkowo utworzy kwadraturę do natywnej Wenus [władczyni AC i współwładczyni 6. domu w domu 10].

Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę, że:

Słońce Lagarde znajduje się w tym samym stopniu co Słońce w horoskopie euro (grafika poniżej),

a Wenus Lagarde jest w koniunkcji z Uranem w horoskopie euro,

to zobaczymy, że ewentualny wybór właśnie TEJ osoby na stanowisko szefa MFW (i wybawcy europejskiej waluty) w świetle astrologii nie jest przypadkiem (Strauss-Kahn najwyraźniej „musiał” zrobić jej miejsce). Taka nominacja będzie oznaczała bardzo mocne powiązanie dalszych losów euro z panią Lagarde oraz to, że nadchodzące KRYZYSY, RADYKALNE PRZEMIANY i TRANSFORMACJE o charakterze globalnym będą rzutowały na życie jednej i drugiej:

Pluton utworzy koniunkcję,

Uran kwadraturę ze Słońcem w obu horoskopach

•  Saturn kwadraturę z Wenus w natywniku Lagarde, a tym samym z Uranem w horoskopie euro (uściślenie ww. aspektów w 2013 roku).

Na uwagę zasługuje również fakt, że decyzja o wyborze przyszłego szefa MFW ma zapaść 30 czerwca, czyli w przededniu zaćmienia Słońca, które przypada:

w kwadraturze do Słońca w radixie Lagarde/euro,

w ścisłej koniunkcji z dyrekcyjnym ascendentem Lagarde.

Przypomnijmy, że nominacja Lagarde byłaby równoznaczna ze złamaniem obietnicy, jaką dwa lata temu Zachód dał reszcie świata. W roku 2009 na szczycie G20 w Londynie ogłoszono, że „szefowie międzynarodowych instytucji będą wybierani w otwartej, przejrzystej [zaćmienie!] debacie, a jedynym kryterium będą kompetencje kandydatów”. Europa rezygnowała z przywileju, zgodnie z którym od kilkudziesięciu lat szefem MFW zostawał jej przedstawiciel. Dziś o tamtych słowach już zapomniała. Obecnie najważniejszym zadaniem MFW jest ratowanie konającego euro. (źródło: jw.)

Poparcie dla Carstensa, rywala Lagarde, zadeklarowały przede wszystkim kraje Ameryki Łacińskiej, m.in. Boliwia, Kolumbia, Honduras, Gwatemala, Nikaragua, Peru i Wenezuela oraz Chiny i Indie. Na pewno nie będzie on tak jak francuska minister całym sercem (Słońce) oddany sprawie europejskiej waluty.

Wszystkim zainteresowanym tematem kryzysu, działania instytucji bankowych i funkcjonowania rynków finansowych polecam oscarowy Inside job, w którym wystąpiła również pani Lagarde (jako jedna z nielicznych odważyła się na szczerą wypowiedź dotyczącą przyczyn kryzysu w roku 2008; stosowny fragment zostanie wywołany po kliknięciu na tytuł filmu).

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »