Kto wygra wybory? 22. – 28.6.2020

Zamieszczony przez dnia Cze 21, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: kto wygra wybory? / faza przejściowa – 2. część: ideały, miłość, związki, sztuka i moda / w poszukiwaniu tego, co «dobre» i «właściwe» / uprzedzenia i doświadczenia z przeszłości przeszkodą dla konstruktywnych rozmów

 

Również w najbliższych dniach pojawi się problem z ustaleniem wyraźnego kierunku. Wiele spraw nabierze niejasnego charakteru. Dlatego możemy mieć trudność ze znalezieniem motywacji do działania i realizacją zadań.

Pod koniec tygodnia wzrośnie niecierpliwość. Zabsorbuje nas pytanie: kto wygra wybory i zaczną nabrzmiewać wojny ideologiczne. Niecierpliwości będzie towarzyszyć potrzeba zainicjowania czegoś, ew. zaakcentowania swojego ja. W efekcie zobaczymy przesadne gesty i ostentacyjne zachowania albo padną wielkie słowa.

 

Ruch wsteczny


Ponieważ aż pięć planet znajduje się teraz w ruchu wstecznym, to podstawą takich działań mogą być nieaktualne informacje, «stary» światopogląd, nieświadome treści i oczekiwania albo założenia, które nie odpowiadają już chwili obecnej i dlatego nie mogą przynieść satysfakcjonujących rezultatów. Jeżeli uda się okiełznać takie impulsy i skoncentrować na tym, co faktycznie jest do zrobienia, będzie można osiągnąć wprawdzie małe, lecz trwałe efekty. To samo dotyczy skali globalnej.

Naszą uwagę przykują głównie dwie grupy tematyczne. Pierwszą z nich są związki oraz kontakty.
Znacząco wzrośnie potrzeba miłości, przynależności i więzi, ale również rozmów i zrozumienia.
Możemy jednak mieć problem z odróżnieniem i nazwaniem rozmaitych pragnień, tęsknot lub oczekiwań oraz znalezieniem dla nich wspólnego mianownika. Dodatkowo, stare sprawy, urazy, ideały czy ideologie często nie pozwolą zainteresowanym zobaczyć tego, co naprawdę jest ważne. Dojdzie do niejasnych sytuacji i napięć.

Osoby, które w takich momentach spróbują wyciągnąć pochopne wnioski i znaleźć PRAWDĘ albo wysłać jednoznaczne «słuszne» sygnały, mogą zagmatwać się, zatracić albo jeszcze bardziej namieszać.
Jeśli jednak zdołamy najpierw zebrać różne wrażenia i informacje, a w chaotycznych lub niejasnych sytuacjach odczekać, aż opadną kurz i mgła, wtedy mamy szansę na znalezienie konstruktywnych rozwiązań. W związkach to dobra pora na wyjaśnienie nieporozumień i zamknięcie starych rozdziałów. Dzięki temu stworzymy podstawy do wypracowania otwartego, neutralnego stanowiska.
Mówmy i słuchajmy bez oceniania drugiej strony.

 

Rasizm, LGBT, klimat – kwestie wartości


Dużą rolę odegrają też wszelkie wartości. Tu również zobaczymy, jak bardzo ideologiczne przekonania utrudniają nam właściwą ocenę sensu i znaczenia danego procesu, determinują zachowanie, decydują o uznaniu czegoś za «słuszne» lub «błędne», «dobre» lub «złe», «istotne» lub «nieważne».
Również w tym kontekście różne perspektywy i postawy wywołają zamieszanie, niejasności i chaos. Dlatego tutaj także warto odczekać. Nie dajmy się wciągnąć w chaotyczny wir i nie ulegajmy pochopnym wnioskom. W wielu kwestiach dopiero nadchodzące tygodnie rzucą większe światło na sprawy.
Gorzej, jeśli, patrząc przez swoje ideologiczne okulary zaczniemy osądzać innych i wydawać radykalne opinie. W tym kontekście na pierwszy plan wysuną się kwestie dotyczące rasizmu, LGBT, klimatu, związane z aktualną sytuacją gospodarczą oraz polityczną.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK pojawi się spore napięcie. W tych dniach wzrośnie wrażliwość, a także potrzeba przynależności, więzi i bezpieczeństwa. Spotkajcie się z osobami, które są Wam bliskie albo zajmijcie tematem, który porusza Wasze serce i Waszą duszę. Niewykluczone, że teraz odżyją stare sprawy, związane z nimi rany, lęki, urazy czy agresywne zachowania.
Jednocześnie możemy mieć problem z orientacją i wyznaczeniem własnych granic. Przede wszystkim tam, gdzie o zachowaniu decydują niepewność, strach, złość lub wdrukowania z dzieciństwa, pozorne błahostki wywołają gwałtowne reakcje. Jeżeli nie stracicie równowagi, to możecie poznać własne wzorce zachowań, a także zamknąć stare sprawy. Nie dajcie się sprowokować i powściągnijcie skłonność do radykalnych rozwiązań. Czas sprzyja porządkom. Zróbcie też coś dobrego dla swojej psyche i duszy. Natomiast nie jest to korzystna pora na działania wymagające rzeczowości oraz dokładności.

We wtorek wieczorem pojawią się ożywienie, dynamika, potrzeba zabawy oraz żądza przygód. W efekcie ŚRODA i CZWARTEK stoją pod znakiem piękna, kreatywności i radości z odkrywania nowych rzeczy.
Zróbcie coś, co Was inspiruje i uskrzydla. Z jakości czasu najbardziej skorzystają twórcze, kreatywne działania. W czwartek rano Wenus – patrząc z perspektywy Ziemi – przejdzie do ruchu prostego. Dlatego można też wykorzystać ten czas, żeby zająć się własnym związkiem i swoimi wartościami. Zadajcie sobie pytanie, czym jest dla Was miłość, co w relacji z drugim człowiekiem uważacie za najważniejsze. Bądźcie otwarci na wszystko, czego teraz doświadczycie.

W PIĄTEK i w SOBOTĘ będzie bardziej poważnie. Naszą uwagę przykują sprawy dnia codziennego oraz kwestie dotyczące zdrowia. Nadróbcie zaległości, zadbajcie o to, co zaniedbaliście w minionych dniach. Czas sprzyja działaniom związanym z przyrodą i aktywności na łonie natury.

 

Kto wygra wybory?


W nocy z SOBOTY na NIEDZIELĘ nastąpi istotna zmiana energii wiodących. Po okresie, w którym mogło nam brakować woli i siły (Mars w Rybach), teraz napłynie potężny impuls do działania (Mars w Baranie). Jednocześnie wzrośnie potrzeba kontaktów. Najlepiej zorganizujcie coś wspólnie z innymi. Warto też poruszyć otwarte kwestie lub niewyjaśnione sprawy z przeszłości. Jeśli zrobicie to ostrożnie, podchodząc do tematu w możliwie najbardziej neutralny sposób, to zdołacie sporo wyjaśnić. Postarajcie się jednak nie walić prosto z mostu ani nie upierać przy własnych racjach. Wysoki poziom wrażliwości sprawi, że nawet banalne albo rzeczowe wypowiedzi czy wskazówki mogą wywołać nadspodziewanie gwałtowne reakcje.
Kto wygra wybory? Merkury wciąż w ruchu wstecznym, zatem w pierwszej turze raczej nie poznamy ostatecznego zwycięzcy. A jeśli tak się stanie, to wynik zostanie zakwestionowany i czeka nas powtórka.
Poza tym tego dnia Mars, który wejdzie do Barana, poruszy stopień ubiegłotygodniowego zaćmienia Słońca. Tak więc będzie agresywnie, wojowniczo, gorąco i nieprzewidywalnie. Niewątpliwie zadzieją się rzeczy ważne.

 

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »