Kryzys i zmiana 23. – 29.3.2020

Zamieszczony przez dnia mar 22, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: kryzys i zmiana – kolejny rozdział: zasadnicze decyzje i nowe impulsy / być czy działać? / jednoznaczna, zdecydowana postawa i akceptacja tego, co jest – opłacą się / uzdrowienie, uzdrowiciele i święci / ofiary i kozły ofiarne

 

W tym tygodniu trwający proces zmian wkroczy w kolejną fazę. Na pierwszy plan wysuną się wydarzenia, których nie sposób racjonalnie wytłumaczyć i którymi trudno kierować. Dadzą o sobie znać niepewność i bezradność. Jakieś drzwi zostaną definitywnie zamknięte, ale jednocześnie nagle otworzą się inne albo nastąpią istne „cuda”.

 

Kryzys i zmiana


Aktualne wydarzenia będą nawiązywać do tego, co zaszło między lutym a początkiem marca bieżącego roku. Dzięki temu zrozumiemy głębszy sens i znaczenie jakiejś sprawy, a informacje i kontakty z tamtego czasu ujrzymy w zupełnie nowym świetle. Poza tym najbliższe dni dostarczą nam nowych, silnych impulsów do działania i wprowadzą trwający proces zmian w kolejną fazę. Sytuacja może ulec silnemu zaognieniu i pogorszeniu, ale w wielu przypadkach możliwy będzie gwałtowny przełom i zwrot na lepsze. Głęboko poruszające doświadczenia wskażą zupełnie nowe rozwiązania.

Oprócz widocznych, oczywistych i dramatycznych zwrotów akcji, uwagę przykują również procesy subtelne
i początkowo nieuchwytne. W szerszej perspektywie doprowadzą one do zasadniczej zmiany kierunku albo odnowy.
W tym kontekście szczególnym wyzwaniem będzie konieczność pogodzenia dwóch rożnych oddziaływań.
Z jednej strony trzeba najpierw zastopować, zaakceptować to, co jest, a potem zobaczyć istniejące możliwości, z drugiej – może nas rozpierać silna żądza czynu. Dynamiczne energie zaczną popychać do działania, do „walki” o coś i osiągnięcia czegoś. Zarówno całkowita pasywność i rezygnacja, jak również nadmierny aktywizm i rozbudzony duch walki mogą być teraz problemem. Szczególnie dotyczy to horoskopów z obsadą pierwszej dekady Barana, Raka, Wagi i Koziorożca, czyli m.in. Polski, Niemiec, Szwajcarii i USA.
Spróbujcie pragmatycznie ocenić aktualną sytuację. Zadajcie sobie pytanie: W jaki sposób mogę najlepiej wykorzystać panujące okoliczności, na które nie mam żadnego wpływu i których nie mogę zmienić? Gdzie trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i wykazać się odpowiedzialnością?

 

Kryzys i przewartościowanie


Kryzys wymusza dokonanie przewartościowań i znalezienie odpowiedzi na zasadnicze pytania. W końcu zrozumiemy, co jest ważne, zatrzymamy się i skoncentrujemy na codziennych czynnościach. Od dawna było wiadome, że coś MUSI się zmienić, teraz ta konieczność staje się faktem. Zostaliśmy przyparci do ściany. Wykorzystajmy dobrze ten czas. Bądźmy dla siebie wyrozumiali.

Zadbajcie teraz o odpowiednią porcję ruchu, to szczególnie istotne. Z jakości czasu skorzystają świadomie wybrane, uważne i skoncentrowane formy aktywności. Warto też przeprowadzić wiosenne porządki i rozmaite akcje oczyszczania.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK do głosu dojdą dość zróżnicowane wibracje. Z jednej strony zapanuje chaos i pomieszanie. Wzrosną otwartość i wrażliwość, tęsknota za pięknem, miłością i harmonią. Będziemy podatni na rozproszenie i łatwo ulegniemy dekoncentracji.
Jednocześnie napłyną silne impulsy do działania, zapragniemy zrobić lub poruszyć coś konkretnego. Odpowiedzcie sobie na pytanie, co w głębi serca jest dla Was ważne, w co chcecie zaangażować swoją energię, do czego warto dążyć? Nie działajcie pochopnie, nie róbcie nic ze złości, lęku czy frustracji, bo potem będziecie tego żałować.
Cała sztuka polega teraz na tym, żeby stworzyć przestrzeń dla dwóch różnych energii. Pójdźcie do lasu na spacer i po prostu bądźcie. Zadbajcie też o odpowiednią dawkę ruchu lub wyzwania intelektualne.

 

Nów w Baranie


Od WTORKU energie ulegną wyraźnej zmianie. Nów (10:28) dostarczy silnych impulsów dla nadchodzących dni i tygodni. Jednocześnie we wtorek i w ŚRODĘ znacząco wzrośnie potrzeba czynu oraz skłonność do spontanicznych działań. Jednak nadal będzie nas trapić niepewność. Możemy mieć problem ze sprecyzowaniem, co jest wykonalne, sensowne i możliwe. Dodatkowo, zważywszy wysoki poziom wrażliwości, wystarczy byle błahostka, żeby wywołać gwałtowne reakcje. Osoby, które dobrze wiedzą, czego chcą, i będą działać uważnie, mogą zrobić pierwszy krok w nowym kierunku.
Na konkretnym poziomie ujawnią się bohaterowie i pomocnicy. Niewykluczone, że jakiś pozornie banalny gest czy sprawa przyniosą nieprzewidziane skutki.

W CZWARTEK napłyną kolejne ważne impulsy, ale w powietrzu zawiśnie napięcie. Oprócz opisanych już procesów w centrum uwagi znajdą się kwestie dotyczące światopoglądu i społecznych wzorców ról. Sytuacja zrobi się nieciekawa wszędzie tam, gdzie – jeśli sprawy nie będą przebiegać po naszej myśli – zaczniemy szukać kozłów ofiarnych, atakować ich i prześladować.
Prawdopodobnie nastąpi przełamanie tabu albo powszechne zainteresowanie wzbudzi kwestia walki płci, gender i równouprawnienia. W najlepszym razie zostanie osiągnięty ważny przełom, a ludzie (rządy), których wiele dzieli, zaczną ze sobą współpracować i zjednoczą się we wspólnym działaniu.

Od czwartku wieczorem emocje ostygną, a punkt uwagi przesunie się na kwestie wartości, bezpieczeństwa i stabilności. W PIĄTEK i w SOBOTĘ będziemy gotowi spojrzeć na sprawy z większym dystansem i spokojem. Zobaczymy też nowe możliwości! Wykorzystajcie okazję, żeby się zreorganizować.

W NIEDZIELĘ wzrośnie potrzeba kontaktów oraz zainteresowanie nowymi pomysłami. Jeśli nie możecie wychodzić z domu i udzielać się towarzysko, to zadzwońcie do przyjaciół albo przynajmniej zadbajcie o wirtualnych znajomych.

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »