Krytyczne stopnie w krytycznych czasach – kwiecień 2014

Zamieszczony przez dnia Mar 19, 2014

Kwiecień przyniesie kumulację nieharmonijnych układów astrologicznych związanych z zachodzącym obecnie procesem zmian. W drugiej połowie miesiąca uściśli się piąta z siedmiu kwadratur Uran-Pluton, której towarzyszą głębokie, radykalne i nieodwracalne transformacje zarówno na poziomie globalnym, jak również jednostkowym. Ich pełen wymiar i skutki de facto zobaczymy dopiero po 2015 roku, tymczasem – zanurzeni w nurcie zdarzeń – możemy obserwować pojedyncze puzzle układanki. Zapewne wszyscy odczujemy kwietniowe napięcia, jednak szczególnie mocno będą one doskwierały Baranom, Rakom, Wagom i Koziorożcom urodzonym 2-4 kwietnia, 4-6 lipca, 6-8 października, 3-5 stycznia  oraz wszystkim osobom mającym w swoich horoskopach urodzeniowych obsadę 13/14 stopnia wymienionych znaków.

 

Główne kwietniowe wydarzenia:

•  15 kwietnia całkowite zaćmienie Księżyca w Wadze

•  20 kwietnia  kwadratura Jowisz w Raku / Uran 13°29 Barana

•  21 kwietnia Jowisz w opozycji, a Uran w kwadraturze do Plutona 13°33 + Księżyc w Koziorożcu, który „pociągnie” za spust

•  22 kwietnia  kwadratura Mars w Wadze / Jowisz w Raku 13°48

•  23 kwietnia kwadratura Mars w Wadze /  Pluton 13°33 i opozycja Mars / Uran 13°39

•  29 kwietnia obrączkowe zaćmienie Słońca.

 

Ogólna charakterystyka 13-14 stopnia Barana, Wagi i Koziorożca (dotyczy także pozostałych znaków kardynalnych)

Chęć decydowania o wszystkim. Ponoszenie odpowiedzialności za innych. Skłonność do nadmiernego eksploatowania siebie. Siła pierwotna – wszystko dzieje się jednocześnie. Wiele punktów zwrotnych w życiu. Walka z losem. Bardzo ścisłe, ambiwalentne związki. Władza tak jak narkotyk, władza to wielka siła. Nauczyć się »puszczać« (pozwolić czemuś/komuś odejść). »Ojciec chrzestny«. Zza kulis pociąga za sznurki albo daje się wykorzystać w imię pozornie szlachetnych celów. Wersja przejaskrawiona: autokrata lub »pożyteczny« idiota. (str. 35)

Charakterystyka 13-14 stopień Raka

Jak wyżej i dodatkowo: Wszelkiego rodzaju stany słabości; wzmożona reakcja na medykamenty; nietolerancja środków konserwujących; astma; choroby alergiczne jelit; niedotlenienie płodu; w ekstremalnym przypadku: sinica u noworodka; »emocjonalny kameleon«: zdolność doskonałego ukrywania własnych uczuć; potrafi nieświadomie tak oddziaływać na innych, jak sam chciałby być przez nich postrzegany. (str. 68)

M. Roscher, Kritische Grade im Horoskop, Chiron Verlag 2005, tłum. Monika J. Dykier.

 

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »