Koronawirus a astrologia

Zamieszczony przez dnia Mar 13, 2020

Koronawirus szaleje i rozpala emocje. A jak wygląda aktualna sytuacja
z punktu widzenia astrologii?
Jesteśmy tuż po pełni w Pannie. Zatem nic dziwnego, że górę biorą lęki, obawy i strach. Panna jest najbardziej strachliwym ze znaków, boi się tego, co nienazwane, nieuchwytne i niepojęte. Na giełdzie krach, w sklepach pustoszeją półki, ludzi ogarnia panika.

Słońce z Neptunem nakazuje rozbudzić wiarę, że będzie dobrze, że poprowadzi nas Siła Wyższa i dla nikogo nie zabraknie. Wszystko, o ile zachowamy zdrowy rozsądek – takie było przesłanie minionej pełni.
Szczególnie teraz – konieczna jest równowaga między emocjonalnością, zaspokojeniem własnych potrzeb, zdrowym rozsądkiem a wiarą i ufnością.
Stójmy obiema nogami na ziemi, dbajmy o higienę, troszczmy się o siebie i innych, przestrzegajmy zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia i nie dajmy się zwariować.

[Dygresja w tym miejscu: zdumiewa mnie logika polskiego rządu, który zdecydował o zamknięciu szkół, uczelni, kin muzeów, ale zaleca uczestnictwo we mszy świętej jako antidotum na pandemię. Dlaczego również biskupi narażają życie swoich wiernych? Czy w ten sposób ma się dokonać naturalna samoregulacja?]

 

Zaćmienie Księżyca


Ten rok zainicjowało zaćmienie Księżyca, któremu towarzyszył jeden z najtrudniejszych astrologicznych aspektów – koniunkcja Saturna z Plutonem. W efekcie – jak pisałam – „zaczęło się od trzęsienia ziemi, a dalej napięcie będzie rosnąć”. I rośnie.
Mamy pandemię choroby COVID-19, światem zawładnął koronawirus. Pandemia oznacza, że choroba rozprzestrzenia się w tym samym czasie na dużym obszarze, na różnych kontynentach. Słowo pandemia pochodzi od greckich wyrazów „pan”, czyli „wszyscy” oraz „demos”, czyli „lud”. Zatem na infekcję prawdopodobnie będzie narażona cała populacja świata, a część tej populacji zachoruje.
Zachoruje, ale nie każdy umrze!

 

Zagrożenie życia


Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i chorych – tych w astrologii symbolizuje Saturn. Przestrzegajmy zasad higieny i zdrowego życia – warto zrezygnować ze słodyczy i nabiału, jeść ciepłe, rozgrzewające potrawy. Zdrowy, silny człowiek poradzi sobie z każdym wyzwaniem.
Problem w tym, że STRACH osłabia, niszczy i kradnie energię, kradnie siłę życiową. A STRACH jest wszędzie, strach podsycają media, strach żeruje na plotce i dezinformacji.

 

Tradycyjna Medycyna Chińska


„Z pewnością zauważyłeś, że radość i szczęście sprawiają, że robimy się jaśniejsi, podczas gdy smutek, strach oraz ból fizyczny i psychiczny powodują coś przeciwnego. Istnieje związek między ignorancją a strachem. Strach nie jest emocją, ale stanem wibracji, który pojawia się, gdy nasze prawdziwe ja zatraca się we wspomnieniach i osobowości. (…) Wszechobecność strachu wyraża się przez nerwowość, niepewność, lęk, nieład, drżenie, niepokój, nietrzymanie moczu, bezsenność, ból pleców, ale jego częstotliwość energetyczna zawsze pozostaje taka sama. Jest to podstawowa siła, która pozwala przejawiać wszystkie choroby fizyczne i psychiczne. (…) Wszystkie lęki sprowadzają się do strachu przed śmiercią, przed utratą tego, czym wierzymy, że jesteśmy.” C. Diolosa

 

Śmierć i transformacja


W astrologii strach to Saturn, a ten obecnie jest w swoim królestwie, czyli wszechmocny.
Dodatkowo zarówno Saturn, jak i Pluton sygnifikują śmierć. Pierwszy to śmierć definitywna, drugi to śmierć pojmowana jako radykalna transformacja, przejście z jednego stanu w drugi. Połączenie tych dwóch planet daje też strach generowany przez potencjalne scenariusze zdarzeń – Pluton jako wyobrażenia, które dzieją się w naszej głowie; daje strach przed potężną, nieujarzmioną siłą – Pluton jako niewidzialne moce, które nami sterują i rządzą światem.


Jak widać na powyższej grafice Jupiter właśnie przeszedł przez pozycję Słońca w horoskopie zaćmienia (19°59) – koronawirus rozlał się po całym świecie, zamieniając epidemię w pandemię. To doskonale znana wszystkim, ekspansywna, pomnażająca i ekspandująca cecha tej planety – Jowisz jako archetyp pomnożenia i przyrostu, mnoży wszystko, nie tylko pieniądze, podlega mu również koronawirus.

Najprawdopodobniej tendencja przyrostowa choroby będzie panować do momentu, kiedy Jowisz poruszy punkt koniunkcji Saturn/Pluton. Wtedy dołączy do niego Mars, który najpewniej dodatkowo zaogni sytuację, ale jakość czasu – do początku kwietnia – sprzyja też powstaniu i wprowadzeniu szczepionki.

19 marca Mars z Jowiszem utworzą koniunkcję ze stopniem, w którym 12 stycznia Saturn połączył się z Plutonem, 23° Koziorożca
20 marca Słońce wejdzie do Barana – powitamy pierwszy dzień wiosny oraz początek cyklu rocznego
23 marca tranzytujący Mars dojdzie do tranzytującego Plutona, 25° Koziorożca
5 kwietnia tranzytujący Jowisz dojdzie do tranzytującego Plutona, 25° Koziorożca.
Potem istnieje spore prawdopodobieństwo stopniowego wygaszania zjawiska, ale ostateczne zamknięcie tematu zapewne nastąpi dopiero pod koniec roku. Zarówno Pluton, jak i Jowisz jeszcze wrócą do tego stopnia. Jowisz uczyni to na przełomie czerwca i lipca, Pluton we wrześniu, a wspólnie – w okolicach 11 listopada.

 

Okiełznać strach


W kontekście pandemii oraz procesów zachodzących w tym roku polecam wpis na facebookowym profilu Diolosa Polska poświęcony strachowi. Powtarzam za autorem: „Odważcie się na mistyczną terapię, wielki skok, w BOGA, którym jest Miłość, Współczucie i Spokój.”
Na naszych oczach dokonuje się wielka transformacja. Nastał czas, żeby coś zmienić w swoim życiu, może zmienić priorytety i zobaczyć, co tak naprawdę JEST WAŻNE. Pluton wskazuje na procesy eliminacji tego, co straciło rację bytu, nadmiernie skostniało, nie przystaje do współczesności – stare struktury muszą zostać zniszczone, żeby mogły powstać nowe, lepiej odpowiadające życiu, służące chwili obecnej.

22 marca Saturn opuści zatwardziałego Koziorożca i na trzy miesiące (do 2 lipca) wejdzie do Wodnika. Na stałe zawita w tym znaku w grudniu, a 21.12, połączy się tam z Jowiszem – wielu z nas w końcu będzie mogło otworzyć nowy rozdział w swoim życiu. Teraz życzę Wam zdrowia, odwagi i wiary.

Do uczestników mojego warsztatu: proszę, przyjrzyjcie się powyższemu horoskopowi pod kątem punktów lustrzanych. Zgodnie z harmonogramem następne spotkanie będzie poświęcone chorobom. Do zobaczenia!

Zdjęcie: Pixabay
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »