Richard Ramirez – wcielenie zła

Nocny Łowca to nie to tytuł filmu, ale określenie seryjnego mordercy, który w latach 80. XX wieku dokonał w Los Angeles serii brutalnych morderstw, gwałtów i innych przestępstw. Atakował głównie nocą albo wczesnym rankiem stąd taki przydomek. Jego bezwzględność i okrucieństwo wywołały w Mieście Aniołów istną psychozę strachu. Ludzie bali się ciemności. Przerażeni zabijali okna deskami i spali przy zapalonym świetle. W końcu zaczęli organizować się w grupy, które przeszukiwały parki i boczne uliczki. Nikt nie wiedział, gdzie Nocny Łowca uderzy po raz kolejny, ale wszyscy mieli pewność, że to zrobi. Ofiarą mógł być każdy.

W związku z rocznicą jego aresztowania, które miało miejsce 31 sierpnia 1985 roku, pojawiły się w prasie artykuły przypominające postać i niezwykłe okrucieństwo czynów Ramireza. Jedni zarzucają mediom, że w ten sposób podsycają tylko fascynację złem, inni akcentują aspekt etyczny i wychowawczy całego zjawiska, a mianowicie fakt, że konfrontacja z takimi postaciami wymusza na masowym odbiorcy pytanie: DLACZEGO człowiek staje się zwyrodnialcem?

Astrolog, patrząc na horoskop, potrafi ocenić siłę napięć, miejsce ich wyładowań, cechy charakteru oraz główne punkty zapalne (strefy problematyczne) w życiu człowieka. W tym przypadku obraz jest jednoznaczny: przekonanie o własnej omnipotencji, bezwzględność i chora wyobraźnia (z przemożnym, maleficznym wpływem gwiazd stałych) pchają urodzonego do ekspansji w świat niewidzialny i zamknięty.

Richard Ramirez urodził się 28 lutego 1960 roku w El Paso, w stanie Texas, jako najmłodszy z piątki rodzeństwa. Surowo traktowany przez rodziców, był dzieckiem cichym i nieśmiałym. Dobrze się uczył i nie sprawiał problemów wychowawczych. Do czasu… Nagła zmiana w jego psychice nastąpiła w wieku kilkunastu lat [źródła podają różnie: między 11 a 13 rokiem życia], za sprawą kontaktu z kuzynem Mike’em, który wrócił z wojny w Wietnamie. Odznaczony za odwagę komandos robił wrażenie na nieśmiałym nastolatku. Wojna zniszczyła go jednak psychicznie, opowiadał Ramirezowi, jak torturował, okaleczał i zabijał przeciwników. Przerażonym ofiarom robił makabryczne zdjęcia, które pokazywał kuzynowi. Któregoś dnia zastrzelił swoją żonę na oczach Richarda. Od tej pory, spokojny i nieśmiały epileptyk zaczął fascynować się złem i wchodzić w konflikt z prawem. W młodości był kilkakrotnie zatrzymywany przez policję w związku z włamaniami, posiadaniem narkotyków i niebezpieczną jazdą samochodem. Trafił do poprawczaka. Interesował się sztukami walki, satanizmem oraz czarną magią.

 

W horoskopie widzimy silną obsadę Ryb w 3. domu natywnika. Ziemski władca tego znaku znajduje się w 1. domu, w 30º znaku Strzelca. W tym samym domu przebywa również Saturn w znaku Koziorożca. Jeśli prześledzimy ciąg dyspozytorów planetarnych, to stwierdzimy, że te dwie planety władają niepodzielnie wszystkimi pozostałymi sygnifikacjami.

Saturn w takim posadowieniu daje bezwzględność, twardość, nieugiętość. O tego typu osobach mówi się człowiek-beton (bardzo podobny układ występuje w horoskopie Biljany Plavšić oskarżonej przez trybunał w Hadze o zbrodnie przeciwko ludzkości dokonane podczas wojny  w byłej Jugosławii).

Jowisz w Strzelcu sygnifikuje ekspansję oraz skuteczność. Człowiek chce dokonać czegoś więcej niż przeciętny zjadacz chleba, czuje się silny i pewny własnej mocy, a nawet wszechmocny. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby Jupiter otrzymywał pozytywne wsparcie ze strony innych sygnifikatorów. Ale w tym przypadku tak nie jest. Jowisz tworzy tu bowiem kwadraturę z Księżycem i gwiazdą SCHEAT oraz koniunkcję z maleficzna gwiazdą SINISTRĄ.

Ni  Ophiuchi (Sinistra) – mała  gwiazda  w prawej ręce Wężownika. Jej nazwa oznacza złowieszcza. To jedna z najstraszliwszych gwiazd, jest związana z czarną magią i prześladowaniem innych  ludzi. Oznacza despotę, mściciela, który stawia sobie za cel zniszczenie totalne, holocaust dla innych. Wg Robson daje ona na naturę amoralną, podłą i niechlujną,  wg Larousse Encyclopedia of Astrology kojarzy się z zepsuciem moralnym.

Podkreślona pierwsza ćwiartka wskazuje na koncentrację na sobie, egocentryzm i wyniosłość. Zainteresowanie duchowością typowe dla Strzelca i Ryb przyjęło tutaj postać fascynacji satanizmem, okultyzmem i czarną magią (dodatkowo: wpływ ww. Sinistry).

Hekate w Rybach przypada w niekorzystnym dla tego znaku 3. domu, co mówi o pobudzeniu a zarazem chaosie mentalnym, a także słabości charakteru. Dominanta jowiszowa o charakterze Strzelca akcentuje skłonność do nadmiaru, zaś Saturn w 1. domu wzmacnia nieustępliwość i okrucieństwo, będące również cechami Ryb (wielu komendantów obozów koncentracyjnych miało podkreślony ten znak; przypomnijmy: Ryby to eskapizm i miejsca odosobnienia). Natomiast Merkury w Rybach oznacza – oględnie mówiąc – słabe zdolności intelektualne.

Księżyc w tym posadowieniu daje wyobraźnię skłonną do złudzeń, marzycielstwo, indolencję, zagubienie w świecie wytworów własnej wyobraźni. Dodatkowo tworzy koniunkcję z gwiazdą SCHEAT, która wzmaga chciejstwa, oznacza „po trupach do celu”. Tutaj wspomniane chciejstwa dotyczą potrzeby doznawania ekstremalnych emocji i odczuć, ponieważ posadowiony w Scheat Księżyc włada domem 8., a agensem jest osoba samego właściciela horoskopu (władca Ryb i Scheat, czyli Jowisz, posadowiony w domu 1).

Wspomnianemu na początku przełomowi w wieku nastu lat prawdopodobnie towarzyszył tranzyt Plutona, który w 1971 roku utworzył kwadraturę z Jowiszem/Sinistrą oraz opozycję z Księżycem/Scheat radix.

W roku 1984, kiedy tę pozycję osiągnął dyrekcyjny Pluton, Ramirez dokonał pierwszego morderstwa (opozycja Księżyc radix), w 1985 roku zaczął seryjnie zabijać i gwałcić (dyrekcyjny Pluton kwadratura Jowisz radix).

Nocny łowca został zatrzymany 31 sierpnia 1985 roku: wysiadł z autobusu, którym przyjechał z Arizony. Nie wiedział, że w ciągu kilku dni, które spędził w innym stanie, policja wpadła na jego trop. Spokojnie przechadzał się po mieście. W małym sklepiku z alkoholami i prasą doznał szoku. Na wszystkich pierwszych stronach gazet widniało jego zdjęcie. Chwycił jedną z nich, po czym przerażony upuścił ją na ziemię i wybiegł ze sklepu. Świadkowie tej sceny natychmiast rozpoznali poszukiwanego i ruszyli za nim w pościg. Po drodze dołączyli do nich kolejni mieszkańcy Los Angeles. W pewnym momencie goniła go niemal cała okolica. Rozwścieczeni ludzie pewnie zlinczowaliby zbrodniarza na miejscu, gdyby nie policja.

Ramirez został skazany na śmierć i czeka na wykonanie wyroku już 22 lata, w tym czasie dostał więcej propozycji matrymonialnych niż jakikolwiek inny mężczyzna…

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »