Frances Bean & Kurt Cobain

W lutym 1992 roku Courtney Love i Kurt Cobain pobrali się na Hawajach, a 18 sierpnia przyszła na świat ich córka, Frances Bean. Wkrótce potem magazyn Vanity Fair napisał, że Courtney, będąc w ciąży, brała heroinę. W wyniku nagłośnienia sprawy przez media rodzicom odebrano tymczasowo prawa rodzicielskie, odzyskali je dopiero po długiej i kosztownej bitwie…

Czy z horoskopu Frances Bean Cobain (grafika poniżej) można odczytać tragiczną śmierć ojca i wybryki matki, które w sposób determinujący wpłynęły na losy dziecka? Owszem. W tym celu nie musimy nawet mnożyć bytów nad potrzebę, tzn. posiłkować się nadmierną ilością planetoid, punktów arabskich czy midpunktów, wystarczy skoncentrować uwagę na Słońcu oraz sygnifikatorach uczestniczących w Palcu Bożym.

SŁOŃCE:

przy urodzeniu dziennym Słońce jest sygnifikatorem ojca, w 12. domu i jako władca tegoż domu, ponieważ wierzchołek przypada w znaku Lwa, oznacza, że ojciec będzie nieobecny albo (i) wiążą się z jego osobą poważne problemy (taka sygnifikacja dodatkowo wskazuje na potężnych ukrytych wrogów);

koniunkcja Chiron/Słońce akcentuje bolesność relacji (ten temat stanowi dla właścicielki horoskopu niegojącą się ranę);

opozycja Słońce/Lilith – napięcia związane z osobą ojca, które prowadzą do wchodzenia w sytuacje kuszące, uzależniające i zwodnicze na poziomie życia codziennego, co odbija się niekorzystnie na zdrowiu dziewczyny (6. dom) i ostatecznie wymusza(-si) odosobnienie w szpitalu, klinice odwykowej czy więzieniu (12. dom) z powodu nadmiernej ekscentryczności (Wodnik = Uran/Neptun w domu 5.) albo używania sobie (Lew).

PALEC BOŻY utworzony przez Jowisza, Plutona i Księżyc.

Jowisz jako władca 4. domu jest drugim sygnifikatorem ojca. Jego obecność w 1. domu i koniunkcja z AC mówi o istotnym wpływie Kurta na losy córki (Jupiter stanowi główną dominantę tego natywnika, poza nim dominują również Wenus i Mars jako planety posadowione na szczytach domów kardynalnych);

Jowisz działa na AC czyli sposób bycia, dyspozycje fizyczne, skłonność do konkretnych chorób, prezencję, doświadczanie „ja”. Można stąd wnosić, że Frances będzie fizycznie upodabniać się do taty (co ciekawe, w swoim liście pożegnalnym Kurt napisał: Mam cudowną żonę, pełną ambicji i empatii… i córeczkę, która za bardzo przypomina mnie takiego, jakim kiedyś byłem.)

Jowisz (wielkie dobro) jest atakowany przez Marsa (agresor, broń palna! – Cobain przed śmiercią zażył dawkę heroiny, po czym wycelował remingtona w stronę twarzy i strzelił).

Mars jest władcą domu 8., znajduje się w 10., czyli właścicielka horoskopu zasłynie z powodu śmierci (własnej oraz ojca – o tym dalej), tajemnic, seksualności, tabu itd. (Mars w Bliźniętach wskazuje, że będzie paplać o tym bez opamiętania, o kompulsywnej gadatliwości możemy też wnosić z posadowienia Plutona w 3. domu = analog Bliźniąt).

Mars włada Księżycem, który z kolei jest władcą domu 11, zaś ten w kontekście omawianego zagadnienia sygnifikuje śmierć ojca (jako 8. dom od 4. domu). Ogólnie zaś Księżyc symbolizuje matkę i żonę. W tym miejscu można przypomnieć, iż swego czasu próbowano udowodnić, to Courtney Love ponosi odpowiedzialność za śmierć męża (ponoć miała wynająć w tym celu płatnego mordercę).

Księżyc jako planeta ogniskowa wskazuje na konieczność wprowadzenia korekt w rozwoju emocjonalnym. Człowiek z takim układem może pozostawać uwikłany w chaotyczne, zniekształcone wrażenia z przeszłości, które wymagają wyjaśnienia i zobiektywizowania. Uraz emocjonalny nie pozwala mu normalnie funkcjonować i zadbać o swoją potrzebę bezpieczeństwa. Taka osoba potrzebuje bliskości i intymności przeżywanych wspólnie z tymi, którym ufa i powinna pozwolić im zatroszczyć się o siebie, ale nie potrafi. Szuka schronienia i ucieczki. (za: Tierney, Dynamika aspektów)

Frances może odbierać relację rodziców jako harmonijną (Słońce trygon Księżyc), aczkolwiek obydwa Światła przebywają w tzw. domach trudnych: Słońce w 12. (izolacja, narkotyki, nieszczęścia), Księżyc w 8. (śmierć, kredyty, transformacja, choroby ciężkie, tajemnice, spadki). Nałogi i problemy Cobaina oraz Courtney były i są powszechnie znane, dodatkowo pozycję Księżyca w 8. domu, doskonale ilustruje prezent, jaki Courtney sprawiła córce trzy lata temu: otóż na 16-te urodziny zorganizowała imprezę „RIP Childhood”, której motyw przewodni stanowiło… samobójstwo taty. Party wzbudziło sporo kontrowersji. Wszystkie dekoracje przyjęcia były czarne i czerwone, a goście przybyli ubrani jak na pogrzeb. Nastolatka kazała zrobić sobie gotycki makijaż i zamiast życzeń urodzinowych przyjmowała kondolencje. Tradycyjny tort ze świeczkami zastąpiła ciastem przypominającym mauzoleum, które miało symbolizować grób jej odchodzącego dzieciństwa i „imitować smak zgniłego ciała”. Upiorne przyjęcie kosztowało ponad 323 tysiące dolarów. Najwięcej mama zapłaciła za sukienkę córki. Frances wystąpiła bowiem w oryginalnej sukni z planu Rodzina Adamsów. Ciekawe, co wymyśli tym razem…

W horoskopie na uwagę zasługuje jeszcze Merkury, władca ascendentu, pozbawiony dużych aspektów z innymi sygnifikatorami, ale w koniunkcji z gwiazdami Asellus Borealis i Praesepe.

ASELLUS BOREALIS – władza i autorytet po wielu trudnościach. Małe zyski, liczne wydatki, straty z powodu pism, hipotek i obligacji.

PRAESEPE – ma naturę Marsa i Księżyca; przynosi choroby, hańbę, przygody, arogancję, bezwzględność, brutalność, ślepotę, porządek i płodność; poza tym wskazuje na nadużywanie środków pobudzających, luksusowych artykułów spożywczych, lekarstw, narkotyków i nałogowe palenie papierosów, a także podatność na choroby zakaźne. (Ebertin). Wewnętrzny napęd, samotnictwo, ślepota, morderstwo, tragedie, niebezpieczeństwo od ognia, homoseksualizm, gwałtowna śmierć. Brama duszy (dusze inkarnują przez nią na ziemi). Pomyślność w biznesie, chociaż narażenie na straty i niesławę.

Merkury włada również domem 10. (MC Bliźnięta), co oznacza, że właścicielka horoskopu dzięki swojej karierze i pozycji społecznej nawiązuje liczne, aczkolwiek krótkie i przelotne przyjaźnie.

 

 

Powyżej jedno z najnowszych zdjęć Frances, wykonane przez Hedi Slimane. W ostatnim czasie „Fasolka” z brzydkiego kaczątka przeobraziła się w pięknego łabędzia. Schudła, zafarbowała włosy. Coraz bardziej przypomina swojego ojca. „Dużo pali, nie przejmuje się zasadami i żyje dla sztuki.” Dziewczyna zamierza zrobić karierę modelki. Wszystkiego najlepszego, Frances!

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »