Amanda Knox – diabelski aniołek

W poniedziałek, 4 października, około godziny 22:00 Sąd Apelacyjny w Perugii uniewinnił Amandę Knox i jej włoskiego przyjaciela, Raffaele Sollecito, którzy w pierwszej instancji zostali skazani za zamordowanie brytyjskiej studentki Meredith Kercher (oboje nie przyznali się do winy). Na wyrok wyczekiwano ze zniecierpliwieniem, wiele włoskich stacji telewizyjnych i radiowych przerwało nadawanie programów, aby na żywo przekazać odczytanie decyzji ławy przysięgłych.

Tym samym dobiegł końca medialny cyrk pt. „Czy ten anioł mógł zabić?”. Na ławie oskarżonych oprócz Knox i Sollecito zasiadł również włoski wymiar sprawiedliwości, a przede wszystkim media, które praktycznie zlinczowały oskarżonych na długo zanim w grudniu 2009 r., po ponad dwóch latach od tragedii, zapadł wyrok pierwszej instancji: 26 lat więzienia dla niej i rok mniej dla niego. Trzeci oskarżony, pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej Rudi Guede, dostał 16 lat (przyznał co prawda, że feralnej nocy był w mieszkaniu studentek i spędził z Kercher romantyczny wieczór, ale stanowczo zaprzeczał, jakoby pozbawił ją życia).

Obrona wskazywała na poważne uchybienia w śledztwie, szczególnie jeśli chodzi o badania DNA mające świadczyć o obecności Knox i Raffaele na miejscu zbrodni; eksperci potwierdzili to, lecz nie zostali dopuszczeni do głosu w pierwszej instancji.

Ociekający krwią mord z seksem i narkotykami w tle, rzekomy rytuał satanistyczny i piękna femme fatale sprawiły, że proces wywołał medialną histerię. Wiele wskazywało jednak na to, że włoscy policjanci, prokuratorzy i śledczy przy okazji głośnego zabójstwa po prostu chcieli siebie wypromować. Ochoczo przyjmowali zaproszenia do uczestnictwa w telewizyjnych programach we Włoszech, USA i Wielkiej Brytanii. To z prokuratury wyciekła informacja, że chodziło o satanistyczny mord rytualny popełniony podczas seksualnej orgii „na rozkaz” diablicy Amandy. Włoska i brytyjska prasa natychmiast ochrzciły dziewczynę mianem „Lucyferki” i „Anioła Śmierci”. Co więcej, śledczy okłamali ją, że jest nosicielką wirusa HIV. Przerażona młoda kobieta w prowadzonym w więzieniu pamiętniku zaczęła zastanawiać się, kto mógł ją zarazić, wymieniając przy okazji sześciu partnerów, których miała w swoim 20-letnim życiu. Dziennik zarekwirowano i natychmiast trafił w ręce dziennikarki „Corriere della Sera” Fiorenzy Sarzanini, a ta napisała przebojową książkę „Amanda i inni”.

W poniedziałek przedstawienie dobiegło końca, Knox po czterech latach spędzonych w więzieniu może wrócić do domu.

W horoskopie Amandy (zamieszczony obok; aby go powiększyć, proszę kliknąć grafikę) uwagę przykuwają:

półkrzyż: złożony z opozycji Neptun (władca domu 11.) – Merkury (władca ascendentu) tworzącej kwadraturę z węzłami księżycowymi (przeznaczenie, karma), w domach 11.-5.;

Palec Diabła z descendentem na wierzchołku (7. dom) i kwadraturą Jowisz-Lilith u podstaw;

Palec Boży (Pluton kwinkunks: AC – wstępujący węzeł księżycowy 11. dom);

satelicjum w domu 7. (Saturn, Uran, Księżyc);

• Antares na descendencie (dodatkowo wzmacnia fatalistyczne działanie Palca Diabła); jest to gwiazda czarnej magii oraz satanizmu, często eksponowana w horoskopach morderców i psychopatów albo ich ofiar, na niskim poziomie silnie maleficzna, sygnifikuje m.in. przemoc, gwałtowność, autodestrukcję (wspominałam o niej m.in. w kontekście radixu Warrena Jeffsa);

• Aldebaran na ascendencie; jedna z tzw. świętych gwiazd, której tradycja przypisuje również związek ze złem oraz z Szatanem. Warto zwrócić uwagę na fakt, że właśnie na osi AC-DC tego natywnika, czyli w koniunkcji z wyżej wymienionymi gwiazdami stałymi przypadają węzły księżycowe przyjaciela Amandy Knox, Raffaelle Sollecito (grafika nr 2, horoskop synastryczny). Jest to tzw. aspekt przeznaczeniowy albo karmiczny (tzn. takie osoby nie przejdą obok siebie obojętnie, występuje między nimi bardzo silne oddziaływanie, którego charakter w tym przypadku determinują gwiazdy stałe).

Posługując się metodą określania zdarzeń wg wieku zainteresowanego lub Münchner Rhytmenlehre (MRL) możemy wyraźnie wskazać, że w 20 roku życia właścicielki tego horoskopu zostaną zaktywizowane nieharmonijne aspekty władców Ryb (Jowisza oraz Neptuna), czyli wspomniane Palce (Boży i Diabła) oraz półkrzyż w znakach stałych. Ryby władają tutaj domem 11., który sygnifikuje przyjaciół, wspólne plany, zamiary, perspektywy na przyszłość, gorące pragnienia i nadzieje.

I tak zaćmienie Słońca z 11 września 2007 roku uruchomiło Palec Diabła, tzn. tranzytujący Jowisz dotarł do DC, tworząc półtorakwadraturę z Lilith i swoją pozycją natywną (węzły księżycowe stanęły wówczas na wierzchołkach domów 5.-11., tranzytujący Chiron na MC a Lilith w koniunkcji z Plutonem; samo zaćmienie wypadało natomiast w natywnym midpunkcie Marsa i Plutona!). Właśnie wtedy Amanda przyjechała na studia do Perugii.

Co istotne, do zabójstwa doszło w dniu Wszystkich Świętych, zaraz po Samhain i Halloween, które Kościół katolicki potępia jako najważniejszy dzień w roku Kościoła Szatana. Dawniej wierzono, że tego dnia duchy zmarłych zstępują na ziemię, a granica między zaświatami i doczesnością zaciera się.

1 listopada tranzytujące Słońce poruszyło kolejną figurę w tym natywniku Amandy, czyli Palec Boży z Plutonem na wierzchołku oraz węzłem wstępującym i AC u podstaw.

Pluton:

przebywa tutaj wprawdzie w swoim znaku, ale ten jest zamknięty (tzn. okoliczności spraw z nim związanych pozostają ukryte, nie wychodzą na jaw; w tym przypadku dodatkowo mamy znak Skorpiona, który per se oznacza tajemnice, tabu, seks, śmierć itd.);

tworzy kwinkunks z węzłem księżycowym w domu 11. (przyjaciele) oraz ascendentem („ja”, osoba właściciela horoskopu);

zajmuje dom 6., a zatem dotyczy codzienności, pracy, zdrowia, ale również (gwałtownej, tajemniczej, związanej z seksem, tabu, gwałtem) śmierci przyjaciół (6. dom jest domem 8. dla 11.!; Amanda wyznała w sądzie: Straciłam przyjaciółkę w najbardziej straszliwy i niewytłumaczalny sposób. Gdybym tamtego feralnego wieczoru nie była z Raffaele, pewnie podzieliłabym jej los).

Dodatkowo widzimy, że przyjaciele będą powodem poważnych problemów właścicielki horoskopu, ponieważ dwaj władcy domu 11. przebywają w domach uchodzących za najbardziej trudne i problematyczne (Jowisz w 12. domu = poważne kłopoty, uwięzienie; Neptun w domu 8. = analog znaku Skorpiona, tajemnice, śmierć, transformacja itd; straciłam przyjaciółkę w najbardziej straszliwy i niewytłumaczalny sposób).

Satelicjum (Saturn, Uran, Księżyc) w domu 7. w znaku Strzelca zapowiada nagłe zdarzenia na obczyźnie (Strzelec) związane z kobietami, które grożą poważnymi problemami prawnymi oraz więzieniem (władca 7. domu – Jowisz – w 12.).

Pozostała jeszcze koniunkcja Merkurego (władca ascendentu) ze Słońcem i Wenus (przypadająca w pierwszej ćwiartce horoskopu) – to za sprawą tego aspektu dziewczyna wydaje się miła, wrażliwa i sympatyczna. Adwokat mężczyzny, którego fałszywie oskarżyła o zamordowanie Kercher powiedział jednak w sądzie, że Knox jest osobą dwulicową, dobrą i miłą dla jednych, ale „szatańsko złą” dla innych. [Słońce w koniunkcji z Lilith]

Reasumując, prominentne posadowienie gwiazd stałych uczestniczących wraz z węzłami księżycowymi w układzie Palca Bożego i Palca Diabła wskazuje na mocno przeznaczeniowy i fatalistyczny charakter tego horoskopu. Pytanie: Czy ten anioł mógł zabić..? – chyba już na zawsze pozostanie bez odpowiedzi.

Co ciekawe ten horoskop należy do grupy horoskopów związanych z krzyżem kardynalnym (o którym tak często ostatnio mowa w AstroKalendarzu i innych wpisach). Zaćmienie Słońca z 1 lipca 2011 roku tworzyło koniunkcję z Merkurym w radixie Amandy (po powrocie do USA napisze pewnie książkę o swoich przeżyciach, będzie udzielać wywiadów i weźmie udział w niejednym talk-show), Pluton znajduje się obecnie w opozycji do Wenus, a w przyszłym roku razem z Uranem zaktywizuje  wspomniany wcześniej półkrzyż węzeł – Merkury – Neptun. Czyli ciąg dalszy nastąpi…

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »