Kierunek na przyszłość 16. – 22.9.2019

Zamieszczony przez dnia Wrz 15, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: kierunek na przyszłość / określić swoją pozycję: gdzie jestem i dokąd zmierzam? / wyjaśnić sytuację w związku, zweryfikować własne wartości / zatrzymać się / wizje, obietnice i oczekiwania wystawione na próbę / cienie i słabe punkty

 

W tym tygodniu musimy po raz kolejny dokonać kompleksowej oceny sytuacji. Na pierwszy plan wysuną się związki umowy i ustalenia, a także regulacje, prawa i obowiązki w tym zakresie. Zapewne czeka nas też konfrontacja z własnymi granicami i lękami.

 

Kierunek na przyszłość


Zebrane teraz doświadczenia, decyzje, jakie zapadną, oraz związane z nimi zachowania znacząco wpłyną na dalszy bieg spraw. Prawdopodobnie zarówno na poziomie indywidualnym, jak i globalnym będzie chodzić o wyparte, nierozwiązane problemy czy stare, niewyjaśnione sprawy.
Przede wszystkim to, co się wydarzy, będzie stanowić pierwszy rozdział dłuższego procesu. Kolejne tygodnie dopiszą do niego ciąg dalszy.

Dodatkowo pogłębią się kryzysy związane z obietnicami, ideałami i ideologiami, które dały o sobie znać w minionych tygodniach, a także wynikające z nich oczekiwania względem siebie oraz innych. W tym przypadku chodzi o zakończenie jakiejś trwającej od początku roku sprawy.

W obu tematach zadziała ten sam mechanizm. Otóż gotowość stawienia czoła bolesnym, nieprzyjemnym aspektom danego tematu oraz konsekwencjom wydarzeń ostatnich dziewięciu miesięcy, podjęcia stosownych decyzji i wzięcia na siebie odpowiedzialności, pozwoli nam pozbyć się bagażu przeszłości i wykonać pierwszy krok w nowym kierunku. Całkiem możliwe, że tam, gdzie sytuacja wydaje się bez wyjścia lub ugrzęzła w martwym punkcie, teraz otworzą przed nami nieoczekiwane możliwości albo odkryjemy dotychczas niewykorzystane zasoby.

 

Oddzielić przeżytek od rzeczy istotnych


Jednocześnie kryzys, który nastąpi, może nam uzmysłowić, że nie sposób dotrzymać złożonych obietnic i danego słowa. W takiej sytuacji postarajcie się zachować spokój, rozważcie istniejące możliwości oraz ich konsekwencje, a potem dokonajcie wyboru. Bądźcie gotowi przyznać się do swoich słabości oraz wziąć odpowiedzialność za popełnione błędy.

Poza tym spróbujcie odróżnić stare nawyki i wzorce, które nie przystają już do aktualnej sytuacji, pozorne pewniki i obowiązki od tego, co wciąż jest ważne, konieczne i istotne. Pożegnajcie się z tymi pierwszymi i – wykorzystując wszelkie posiadane środki – zaangażujcie w te drugie. Okażcie gotowość do podjęcia rozmów i zawarcia kompromisu!
Osoby, które będą teraz chciały zbyt wiele i spróbują coś wymusić, muszą liczyć się z niepowodzeniami. Natomiast ten, kto wykaże się odwagą, siłą woli i zaufaniem, cierpliwie poczeka na odpowiedni moment i ograniczy do tego, co możliwe, ma spore szanse pokonać przeszkody, słabości i kryzysy, uleczyć stare rany oraz znaleźć nowe drogi.

We wtorek Saturn – patrząc z perspektywy Ziemi – zatrzyma się. A w sobotę ostatecznie ruszy „do przodu”. W efekcie powoli zacznie rozchodzić się jego koniunkcja z węzłem księżycowym. Praktycznie ten aspekt trwa od maja i wysuwa na pierwszy plan stare sprawy oraz wzorce zachowań. Czas rozliczyć się z przeszłością i wyznaczyć kierunek na przyszłość!

 

Tydzień w szczególe


Opisane na wstępie procesy zostaną uruchomione już na początku tygodnia. PONIEDZIAŁKOWE wibracje nie będą zbyt łatwe do wykorzystania. Zacznie nas rozpierać energia, zechcemy sprawdzić swoje siły albo skonfrontować się z kimś. Jednocześnie do głosu dojdą lęki, poczucie niepowodzenia, wewnętrzne otchłanie i słabe punkty. Powiązana z tym duża wrażliwość sprawi, że pozorne drobnostki wywołają nad wyraz gwałtowną reakcję. Jeśli zdołamy zachować spokój i koncentrację, to możemy osiągnąć przełom w ważnej dla nas sprawie. Gorzej, jeżeli w trudniej chwili uznamy, że najlepszą metodą obrony jest atak albo spróbujemy uniknąć konfrontacji.
W obu przypadkach grozi eskalacja konfliktu. Spróbujcie wykorzystać ten dzień, żeby świadomie zająć się jakimś nieprzyjemnym zadaniem, które od dawna czeka na swoją kolej. Zadbajcie też o odpowiednią dawkę fizycznego ruchu!

 

Saturn ruszy „do przodu”!


Od WTORKOWEGO popołudnia chęć aktywnego działania ustąpi miejsca potrzebie bezpieczeństwa i stabilności. Przede wszystkim w związkach, ale również w sprawach dotyczących negocjacji, wartości i posiadania dadzą o sobie znać lęki przed stratą i niepewność. Niewykluczone, że do głosu dojdą też rozmaite urazy lub poczucie doznanej niesprawiedliwości. Nie dajcie się wyprowadzić z równowagi. Bądźcie uważni i nie działajcie pochopnie. Warto zadbać o rzeczy proste i codzienne, a także poświęcić trochę czasu swojemu ciału oraz zdrowiu.

Poruszone we WTOREK tematy, będą aktualne również w ŚRODĘ i w CZWARTEK. Przede wszystkim w tych dniach wzrośnie szansa na wykonanie ważnych kroków. Jeżeli zdołamy zatrzymać się na moment i na spokojnie przyjrzeć sytuacji, to możemy teraz podjąć istotne decyzje i skutecznie przystąpić do realizacji jakiegoś zadania. Niewątpliwie gotowość do zajęcia się otwartymi kwestiami i znalezienia pragmatycznych rozwiązań pozwoli nam zamknąć nawet najtrudniejsze sprawy. Wykorzystajcie sprzyjający moment, aby posunąć do przodu projekty, które szczególnie leżą Wam na sercu. Z jakości czasu skorzystają też działania organizacyjne oraz związane z przyrodą, środowiskiem naturalnym, ciałem i zdrowiem.

W PIĄTEK i SOBOTĘ główny punkt nacisku przesunie się na kontakty i rozmowy. W efekcie chętnie podzielimy się swoimi pomysłami i wyrazimy własne zdanie w mediach społecznościowych. Dlatego zwłaszcza piątek sprzyja ponownemu podjęciu rozmów i negocjacji oraz dyskusjom z przyjaciółmi. Jest szansa wyznaczyć kierunek na przyszłość!
Z kolei w sobotę możemy dać się zwieść zbyt idealistycznym wizjom, istnieje też niebezpieczeństwo oszustw i rozczarowań. Zatem bądźcie otwarci na inspiracje, ale zanim podejmiecie konkretne decyzje, sprawdźcie dokładnie fakty i możliwości. W przypadku zawiedzionych oczekiwań, nie dajcie się speszyć, ale wyciągnijcie na przyszłość wnioski z odebranej lekcji.

W NIEDZIELĘ poczujemy potrzebę ciepła, bezpieczeństwa, serdeczności, przynależności i domowego ogniska. Zatem warto spędzić ten czas z ludźmi bliskimi naszemu sercu albo zadbać o sprawy domowe. Z wibracji dnia skorzystają projekty służące uprzyjemnieniu sobie życia. Raczej nie jest to pora na męczące działania, wytężoną pracę ani aktywność zorientowaną na sukces.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »