Kalendarz tygodniowy na 4.7. – 10.7.2001

Zamieszczony przez dnia Lip 3, 2011

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiana hierarchii wartości po raz trzeci, co ma znaczenie i solidne podstawy? co jest warte opieki, pielęgnowania i ochrony? bezpieczeństwo i spokój wystawione na próbę; zmiana ról w związkach; kwestia kobiecości

W tym tygodniu na pierwszy plan wysuną się wartości oraz związki. Wciąż powracać będą następujące pytania: Na czym można polegać? Gdzie znajdę bezpieczną przystań? Co daje mi oparcie?

Procesy, które zostały uruchomione w poprzednich tygodniach, wejdą w kluczową fazę i znajdą swój tymczasowy finał.

Układy planet z jednej strony wspierają teraz dążenie do stabilizacji oraz kontynuacji rozpoczętych już wątków, podkreślają, tendencję do zachowania i utrzymania (niemal za wszelką cenę) tego, co już istnieje, z drugiej strony dojdą do głosu siły, które szukają zmian lub przełomu i dla osiągnięcia celu nie cofną się nawet przed radykalnymi rozwiązaniami.

Ponieważ trudno jednocześnie stworzyć przestrzeń dla tak sprzecznych energii, dominować będzie raz jedna z nich, raz druga. Przy tym nasze główne zadanie polega znalezieniu sposobu, który pozwoli sprostać obydwu siłom. Dla wszystkich tych, którzy będą uparcie obstawać tylko przy jednej z nich, druga zamieni się w nie lada wyzwanie.

Osoby szukające w życiu bezpieczeństwa oraz pewności i przywiązane do istniejącego stanu rzeczy, powinny liczyć się z nieoczekiwanymi incydentami, które wymuszą na nich pożegnanie z tym, co swojskie i dobrze znane. Zaś ci, którzy walczą o wprowadzenie zmian i stoją po stronie rebelii, natrafią na silny opór, będą przez cały czas czuć się hamowani albo nawet przyblokowani.
Cała sztuka polega na tym na tym, aby umieć odróżnić rzeczy, które mają w sobie treść, podstawy i dalszy potencjał rozwojowy od tych, które muszą zostać zmienione, odnowione albo wręcz porzucone, a następnie wyciągnąć odpowiednie wnioski. W najlepszym razie może nastąpić teraz decydujący przełom.

Jeśli jednak lęki, niecierpliwość albo tłumione frustracje będą wzmacniać jednostronne czy skrajne zachowania i utrudniać obiektywne spojrzenie na sprawę, to sytuacja zrobi się nieprzyjemna i grozi destrukcją.

Tak czy owak na każdym kroku liczcie z niespodziankami. Dotyczy to zarówno związków, jak również różnego rodzaju wartości.

W związkach nadeszła pora klarowania pozycji. Chodzi o sprawdzenie (przetestowanie) układów sił i władzy, uświadomienie sobie istniejących zależności oraz wprowadzenie koniecznych poprawek tam, gdzie panuje chora nierównowaga.

W niektórych przypadkach okaże się, że wspólna droga dobiega końca i nadeszła pora tymczasowego albo definitywnego rozstania, natomiast w innych ważne będzie rozpoznanie prawdziwej wartości związku i wiążące wejście w niego w nowy, inny sposób. Otwarta, partnerska rozmowa, szczerość, konsekwencja oraz gotowość do kompromisów na pewno bardzo w tym pomogą.

Jeśli wspomniane procesy będą przebiegać według wzorca relacji rodzic – dziecko, czyli do głosu dojdzie dziecięca przekora, postawa roszczeniowa, skłonność do rebelianctwa czy negacji albo druga strona, działając z pozycji rodzica, zacznie kontrolować, podporządkowywać sobie czy szantażować partnera – wtedy pojawią się problemy.

Powściągnijcie takie zapędy, ponieważ w ten sposób nie dojdziecie do celu, tylko zaszkodzicie sobie bardziej niż myślicie.

Poza tym wydarzenia nadchodzących dni przypomną nam o starych porzekadłach: Jeden traci, drugi się bogaci. Radość dzielona – podwójną radością, boleść dzielona – połową boleści.

Również w odniesieniu do kwestii wartości czekają nas ważne decyzje. Teraz okaże się, co tak naprawdę jest wypełnione treścią, gdzie mamy do czynienia z pragmatyczną postawą oraz gotowością i wolą do podjęcia koniecznych kroków – spełnienie tych wymogów pozwoli doprowadzić do decydującego przełomu. Jeśli jednak będziemy igrać z lękami, unikać współpracy albo zagramy o zbyt wysoką stawkę, to sytuacja zrobi się niebezpieczna. W takim przypadku grozi teraz załamanie.

W dziedzinach, w których nie czekają nas zasadnicze rozstrzygnięcia, możemy liczyć na całkiem przyjemne i interesujące doświadczenia. Nie zabraknie wśród nich ekscytujących chwil wypełnionych zmysłową erotyką, radosnych uciech i ciekawych spotkań. Beztroskie, kokieteryjne utarczki słowne ożywią atmosferę i dostarczą inspiracji. Z tych energii skorzystają również kreatywne projekty.

PONIEDZIAŁEK zaprezentuje się nam ze swojej najlepszej strony. Zapanuje ogólne pobudzenie, będziemy mogli rozbudzić naszą wyobraźnię i kreatywność, a satysfakcja z beztroskich działań dodatkowo stworzy pogodną atmosferę. Wykorzystajcie sposobność, aby zająć się tematem, który sprawia wam radość. Z energii tego dnia profitować będą szczególnie różnego rodzaju twórcze przedsięwzięcia. [Wenus ingres w znak Raka, Księżyc w Lwie]

We WTOREK i w ŚRODĘ atmosfera zrobi się nieco bardziej rzeczowa. Z jednej strony wzrośnie napięcie, z drugiej – wrażliwość. Na dodatek pomysły, oczekiwania, tęsknoty i nadzieje mogą ograniczać zdolność jasnego i rozsądnego myślenia. W efekcie zwykłe błahostki będą wyzwalały gwałtowne reakcje, przede wszystkim złość, wściekłość, poczucie rozczarowania i zranienia. Potraktujcie to jako okazję do przyjrzenia się swojej aktualnej sytuacji. Niewykluczone, że stwierdzicie, które zachowania i codzienne nawyki wymagają dopasowania do waszych faktycznych potrzeb. Powstrzymajcie skłonność do dąsów, krytykowania i osądzania innych, nie dajcie się również wciągnąć w gierki o władzę. Jeśli będziecie szczerzy i uważni oraz wygospodarujecie trochę czasu na dotarcie do źródła problemu, wtedy wystarczy zaledwie kilka małych poprawek, żeby naprawdę dużo osiągnąć. [Księżyc w Pannie trygon Jowisz w Byku trygon Pluton w Koziorożcu] [Merkury kwadratura Jowisz/ kwinkunks Pluton] [Mars 10°53 trygon Saturn]

W CZWARTEK i PIĄTEK w centrum naszej uwagi znajdą się różnego rodzaju związki. Dużej potrzebie kontaktu oraz wymiany myśli towarzyszyć będzie żądza przygód oraz nastrój ekscytacji, jaki zwykle odczuwamy przed podróżą.

W tych dniach istnieje możliwość poruszenia w konstruktywny sposób fundamentalnych kwestii czy pytań i znalezienia kreatywnych rozwiązań, pod warunkiem, że potraktujecie drugą stronę po partnersku, a także odważycie się na coś nowego. W niektórych przypadkach uda się nawet osiągnąć decydujący przełom.
Energie płynące teraz „z nieba” mogą również zostać wykorzystane do realizacji artystyczno-muzycznych projektów, a także wszelkich przedsięwzięć, w których potrzebne są kreatywne i niekonwencjonalne rozwiązania. W każdym razie bądźcie otwarci na to co nowe, a także liczcie się z nieoczekiwanymi zwrotami akcji.[Księżyc 10°57 koniunkcja Saturn] [Jowisz 5° 57 Byka trygon Pluton] [Wenus 4°33 Raka kwadratura Uran/ opozycja Pluton]

Relacje będą przykuwać naszą uwagę również podczas WEEKENDU, zmienią się jednak obszary zainteresowania; na pierwszy plan wysuną się tajemnice, seksualność oraz różnego rodzaju zależności. Rozbudzona zostanie namiętność.[Księżyc w Skorpionie]

Osoby zaangażowane w zdrowe związki mogą przygotować się na głębokie, poruszające doświadczenia i magiczne chwile, u innych do głosu dojdą zazdrość, lęki i żądza zemsty wraz z całą gamą innych, równie problematycznych uczuć.

Bądźcie szczerzy wobec samych siebie i gotowi stawić czoła nieprzyjemnym emocjom. Powściągnijcie skłonność do prowadzenia gierek o władzę. Groźbą, szantażem czy negacją niewiele wskóracie, a skutki takiego zachowania mogą być destrukcyjne.

W obliczu prowokacji bądźcie spokojni, zdecydowani i fair. Wtedy zdołacie zapanować nad najbardziej drażliwą i niebezpieczną sytuacją, możecie nawet liczyć na nieoczekiwany przełom albo zaskakujące rozwiązanie.

W niektórych przypadkach będzie chodziło o to, aby zobowiązać się i faktycznie całym sobą wejść w relację. W głębi duszy wiecie, co jest słuszne.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »