Kalendarz tygodniowy 9.7.-16.7.2012

Zamieszczony przez dnia Lip 8, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: przełom i przemiana: świadoma konfrontacja z wydarzeniami z przeszłości i rozważenie następnych posunięć; wyznaczenie granic, dostrzeżenie skutków, wzięcie odpowiedzialności, sprawdzenie pomysłów i kontaktów

W tym tygodniu kończy się okres względnego spokoju. Powoli zarysowują się następne posunięcia i rozdziały trwającego procesu zmian. Zanim jednak podejmiemy konkretne działania, w wielu sprawach będziemy musieli najpierw zastopować, przemyśleć zmiany, jakie dotychczas zaszły, a także pozwolić okrzepnąć poszczególnym doświadczeniom, pomysłom i uczuciom (znaleźć czas i miejsce na to, aby się wyklarowały). Należy gromadzić informacje, fakty i rezultaty, odróżnić to co korzystne i pożyteczne od tego co drugorzędne i niepotrzebne, a w rozmowie z innymi sprawdzić własne oczekiwania, koncepcje, wizje i pomysły pod kątem ich użyteczności. Tam gdzie to możliwe, zostaną w następnym tygodniu przeprowadzone dalsze, ważne działania, wyciągnięte wnioski i podjęte kolejne zadania oraz tematy.

Pierwszą połowę tygodnia zdominuje bardzo przyjemny nastrój. Radość z kontaktów towarzyskich, ochota na lekkie rozmowy i zainteresowanie tym, co nowe ogólnie stworzą otwartą, luźną atmosferę. Również osoby lubiące flirty nie będą miały powodów do narzekań. Jednocześnie zaczniemy przejawiać większą gotowość do prowadzenia poważnych i konstruktywnych rozmów. Dlatego istnieją spore szanse, iż podjęte w najbliższych dniach dyskusje przyniosą rozwiązania akceptowalne przez wszystkie strony. Napływ dobrej woli sprawi, że inni zechcą nas wysłuchać i porozmawiać nawet na najtrudniejsze tematy.

Pod koniec tygodnia pojawi się jednak coraz więcej krytycznych pytań, będziemy zmuszeni dostrzec konsekwencje własnego działania i wziąć odpowiedzialność za to, co zostało powiedziane i uczynione, jak również za to, czego nie zrobiliśmy. Przede wszystkim wszelkiej maści autorytety powinny liczyć się z podważeniem ich osiągnięć i kompetencji. W tym samym czasie inna konstelacja astrologiczna wywoła niepokój i nasili gorączkowy entuzjazm. Jedni zdołają wykorzystać dostępne energie do realizacji twórczych projektów i zachwycą się dziwacznymi pomysłami, natomiast inni zaczną przejawiać coraz większe zniecierpliwienie i skłonność do irytacji, zwłaszcza w sprawach związanych z trwającym procesem przemian. W wielu przypadkach będzie nam trudno zaakceptować, że upragnione zmiany nie następują tak szybko, jak sobie wyobrażaliśmy. Uwaga, sytuacja zrobi się nieprzyjemna, jeśli nagromadzone frustracje znajdą ujście w rebelianckich i nieprzemyślanych działaniach.

Jednocześnie w drugiej połowie tygodnia nasze myślenie wyraźnie spowolni. Będzie nam znacznie trudniej skoncentrować uwagę na jednym temacie – umysł zrobi sobie urlop. Kto faktycznie ma teraz wakacje, może pozytywnie wykorzystać tę energię, łatwiej poświęci się przeżywaniu chwili i zostawi za sobą problemy dnia codziennego. Ta konstelacja nie sprzyja jednak zadaniom wymagającym racjonalnego, logicznego myślenia oraz umysłowej elastyczności. Jeśli to możliwe, załatwcie takie sprawy w pierwszej połowie tygodnia albo przesuńcie ja na późniejszy czas.

Tydzień rozpocznie się z werwą, entuzjazmem i będzie nas rozpierać żądza przygód. Po dość refleksyjnym poranku, już po południu zechcemy przejść do działania i przejąć inicjatywę. Nie zabraknie nam również kreatywnych pomysłów. Dlatego PONIEDZIAŁEK (9.7.) i WTOREK (10.7.) doskonale nadają się do realizacji wszelkich projektów wymagających odwagi, siły woli i gotowości eksperymentowania. W dyskusjach i pertraktacjach może dojść do nagłego przełomu. Z dostępnych w tym czasie energii skorzystają również sporty, natomiast osoby szukające spokoju i odprężenia raczej nie będą usatysfakcjonowane. Najlepiej świadomie zaplanujcie na te dwa dni działania wymagające fizycznej i umysłowej aktywności, a spokojniejsze sprawy przesuńcie na później. Jeśli w minionych tygodniach zabrakło Wam odwagi do świadomego podjęcia jakiejś decyzji czy wykonania jakiegoś kroku albo strach przed zmianami stworzył wewnętrzne lub zewnętrzne blokady, mogą teraz nastąpić mniejsze lub większe erupcje. Nie dajcie się sprowokować i unikajcie niepotrzebnego demonstrowania władzy.

ŚRODA (11.7.) i CZWARTEK (12.7.) to dni przejściowe. Przede wszystkim w środę wciąż aktywne dynamiczne energie pozwolą nam zakasać rękawy i z werwą zająć jakąś sprawą. To również doskonała pora na wszelkie formy aktywności, które wymagają zapału albo konkretnego działania. Ogólnie nastrój będzie jednak nieco refleksyjny, wyraźnie zobaczymy granice tego co jest możliwe oraz wykonalne i będziemy musieli potraktować je poważnie. W czwartek chwilowo na pierwszy plan wysunie się potrzeba bezpieczeństwa, spokoju i rozkoszy. Najlepiej jeśli tego dnia zrobicie sobie krótką przerwę i na moment zapomnicie o gorączce dnia codziennego. Pofolgujcie sobie, zadbajcie o własne ciało, rozpieśćcie je i cieszcie się tym, co oferuje Wam życie. Z astrologicznych konstelacji czwartku skorzystają również wszelkie formy aktywności na świeżym powietrzu oraz twórcze projekty.

Potrzeba zwolnienia tempa będzie silna również w PIĄTEK (13.7.). Ten dzień sprzyja tematom wymagającym wyciszenia i spokoju. Uwaga, wewnętrzny niepokój albo nieprzewidziane zmiany mogą jednak wywołać irytację i zakłócenia. Świadomie przeznaczcie więcej czasu na realizację swoich zadań, tak aby żadne niespodzianki nie wytrąciły Was  równowagi.

W czasie WEEKENDU wiatr zmieni kierunek. Nabierzemy ochoty na spotkania towarzyskie i rozmowy. Ogarnie nas letni, imprezowy nastrój, ale zarazem wzrośnie napięcie. Padną krytyczne pytania, na które często nie będzie szybkiej odpowiedzi. Wyraźnie dadzą o sobie znać również lęki i słabości. To, jaka tematyka wysunie się na pierwszy plan, zależy już od indywidualnego horoskopu. Cieszcie się tym, co podsuwa Wam życie, uważajcie jednak, aby nie przeciągnąć struny. Konstelacje doskonale nadają się do prowadzenia poważnych rozmów z przyjaciółmi, dyskusji na duchowe tematy albo wyjaśnienia wszelkich niejasności w związku. Unikajcie pouczania innych albo stawiania żądań. Od NIEDZIELI do 8 sierpnia Merkury będzie w retrogradacji. Uważajcie, w tym czasie może częściej dochodzić do nieporozumień oraz komunikacyjnych pomyłek.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »