Kalendarz tygodniowy 9.1. – 15.1.2012

Zamieszczony przez dnia Sty 8, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: moc słowa, nieoczekiwane zmiany i demaskacje, prowokacyjne pytania i zaskakujące spostrzeżenia; wizja nowego, lepszego świata

W tym tygodniu istotną rolę odegrają wiedza oraz informacja. Mogą one przynieść nieoczekiwane przełomy w najróżniejszych sferach życia i nadać zupełnie nowy kierunek trwającemu procesowi zmian. Pomijając ten fakt, będzie jednak panować dosyć przyjemna, raczej trzeźwa i rzeczowa atmosfera. Okażemy większą gotowość do przedyskutowania nowych pomysłów, a także szukania porozumienia dla realizacji wspólnych celów. Poza tym łatwiej przyjdzie nam skoncentrować się na danej sprawie, nie zabranie też kreatywności ani inspiracji.

Ogólnie rzecz biorąc, dla wielu to bardzo dobry czas. Jeśli przykładowo spotkacie się z innymi, aby omówić ważne kwestie, to istnieją spore szanse na znalezienie rozwiązania, które zadowoli wszystkie strony.

Z tych energii skorzystają ponadto osoby zaangażowane w projekty wymagające koncentracji, klarowności oraz kreatywności; wszędzie tam, gdzie do głosu dojdą powaga oraz respekt, a także fantazja i współczucie, można liczyć na sukces. Profitować będą też działania o charakterze organizacyjnym oraz wszelkie przedsięwzięcia, które służą uporządkowaniu określonej dziedziny.
Pamiętajcie o tym, aby działać metodycznie, krok po kroku i zadbać o sprawy oczywiste, zwykłe, prozaiczne – dzięki temu poczynicie znaczne postępy i nawet zaskakujące zmiany nie wyprowadzą Was z równowagi.

Konstelacje tego tygodnia przyniosą jednak nie tylko pobudzenie, ale również podenerwowanie. Pojawi się tendencja do prowadzenia kontrowersyjnych dyskusji, stawiania prowokacyjnych pytań  oraz udzielania zuchwałych odpowiedzi. W niektórych przypadkach wnikliwe dociekania ujawnią pieczołowicie skrywane tajemnice, w innych odmowa udzielenia informacji albo manipulacja wywoła gwałtowne reakcje. Zwłaszcza tam, gdzie chodzi o władzę i wpływy, rozwój wypadków wzbudzi powszechną sensację, przynosząc nieoczekiwany finał.

Dodatkowo na początku tygodnia mogą wystąpić zakłócenia w transmisji danych. Przede wszystkim urodzeni w pierwszej dekadzie znaków Barana, Raka, Wagi i Koziorożca muszą liczyć się z rozdrażnieniem i niespodziankami.

Nie dajcie się niepotrzebnie sprowokować, zachowajcie spokój i zimną krew. Niech wydarzenia tego tygodnia będą dla Was okazją do przyjrzenia się własnym schematom myślowym oraz wyobrażeniom (albo dotychczasowemu stylowi życia) – sprawdźcie czy nadal Wam odpowiadają i ewentualnie bądźcie gotowi wziąć pod uwagę zmianę kursu.

W miarę upływu czasu zaczniemy coraz bardziej tęsknić za lepszym, idealnym światem, wzajemnym zrozumieniem, współczuciem i tolerancją. Niewykluczone, że większą uwagę zwrócą na siebie pomysły albo zdarzenia zapowiadające nową, społeczną świadomość. Z niebieskich konstelacji skorzystają głównie wszelkiego rodzaju związki i wspólne przedsięwzięcia. Gotowość do otwartej wymiany myśli oraz tolerancja stworzą przyjazną atmosferę, w której dojdą do głosu inspiracje, ideały oraz marzenia. Ten, kto zechce porozmawiać z innymi o swoich wizjach, snach czy tęsknotach, może liczyć na zrozumienie, a nawet wsparcie. W drugiej połowie osobom kreatywnym i artystom nie zabraknie twórczego natchnienia.

Tydzień rozpocznie się astrologicznym fajerwerkiem. W PONIEDZIAŁEK (9.1.) rano nastąpi pełnia, a inny układ planetarny dodatkowo podgrzeje atmosferę, zatem będzie dosyć niespokojnie i nerwowo. Tego dnia zaskakujące informacje mogą wywołać wzburzenie lub niebywałe emocje. W niektórych przypadkach wyjdą na jaw skutki zdarzeń, które nastąpiły od 24 grudnia albo zainicjowanych wtedy procesów, a wiele spraw przybierze raczej nieoczekiwany obrót. Uzbrójcie się w cierpliwość: zwłaszcza w dziedzinie komunikacji, transferu danych, ale również na drodze może dojść do nieoczekiwanych incydentów. [Słońce 18°25 Koziorożca opozycja Księżyc; Merkury 01°01 Koziorożca w kwadraturze do Urana]

We WTOREK (10.1) i w ŚRODĘ (11.1.) nabierzemy ochoty na wszystko, co inspiruje i sprawia frajdę. W tych dniach na pewno nie zabraknie kreatywności oraz mocy tworzenia osobom działającym twórczo. Radość życia może w nas wzbudzić również własne hobby, spotkanie z przyjaciółmi czy fantastyczna impreza. Opanujcie jednak skłonność do przesady. Kto będzie zbyt wspaniałomyślnie obchodził się ze swoimi środkami (finansowymi) oraz siłami, ten wkrótce dostanie rachunek. Najpóźniej w czwartek zabawa dobiegnie końca i wróci szara, prozaiczna rzeczywistość. [Księżyc w znaku Lwa]

Tematy CZWARTKU (12.1.) oraz PIĄTKU (13.1.) wyznaczają bardzo różne konstelacje oraz ich energie. Z jednej strony da o sobie znać wyraźnie podwyższona wrażliwość i sensytywność, w efekcie odczujemy nawet najmniejsze zakłócenia i dysharmonie. Jednocześnie do głosu dojdą wszelkiego rodzaju tęsknoty i pragnienia, przede wszystkim w sferze związków; nasze serca poruszą również historie opowiadające o idealizmie, tolerancji i współczuciu. [13.1., Wenus w koniunkcji z Neptunem 29°15 Wodnika, Merkury w koniunkcji z Plutonem 7°46 Koziorożca]

Jeśli będziemy działać w tym duchu, to możemy liczyć na głęboko poruszające, ale również uzdrawiające doświadczenia. Z taką tendencją kontrastuje wyraźne dążenie do prawdy i absolutnej perfekcji, potrzeba zgłębienia czegoś i dotarcia do sedna problemu. Kto ostrożnie i odpowiedzialnie wykorzysta dostępne energie, ten może teraz wiele zyskać, a nawet osiągnąć przełom w ważnej dla siebie sprawie.

Liczcie się jednak również z tym, że zostaną ujawnione tajemnice albo podjęte próby sprowokowania innych poprzez specjalnie rozpowszechniane w tym celu czy zmanipulowane informacje. Niektóre wydarzenia albo dokonane teraz wglądy mogą zainicjować długofalowy proces. Dlatego bądźcie ostrożni i rozważcie potencjalne skutki swojego postępowania.
Koniec tygodnia stoi pod znakiem wszelkiego rodzaju związków. W SOBOTĘ (14.1.) i NIEDZIELĘ (15.1.) zawładnie nami  przemożna tęsknota za miłością i harmonią. Do tego dojdzie większe wyczucie dobrego smaku i wyczulenie na punkcie uczciwości. Najlepiej, jeśli spędzicie ten czas z ludźmi, którzy wiele dla Was znaczą, spotkacie się z przyjaciółmi, zorganizujecie sobie święto miłości albo zajmiecie się upiększaniem swojego otoczenia, sztuką czy kulturą. Tego rodzaju działania skorzystają z dostępnych energii. Sytuacja zrobi się jednak drażliwa tam, gdzie panuje nierównowaga sił i spróbujecie wykorzystać istniejące zależności dla własnych korzyści. Nieuczciwość i niesprawiedliwość nie będą tolerowane i mogą wywołać gwałtowne reakcje. [14.1. o 6:47 Wenus wchodzi do znaku Ryb; Księżyc w znaku Wagi]

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »