Kalendarz tygodniowy 8.10.-15.10.2012

Zamieszczony przez dnia Paź 7, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: ideał a rzeczywistość, realizacja wizji, siła marzeń i obrazów, spełnienie pragnień, nie wszystko jest możliwe, ciosy, rozczarowanie i kubeł zimnej wody, stare rany i urazy; akceptacja istniejącego stanu rzeczy, cierpliwość, wytrwałość i koncentracja na rzeczach najistotniejszych przyniosą sukces

Konstelacje tego tygodnia zapowiadają kalejdoskop najrozmaitszych doświadczeń: ogromny zachwyt, głębokie poruszenie, duchowe wzloty i intensywne kontakty, ale również gorzkie rozczarowanie, otrzeźwienie, konsternację, bezradność albo ból. Wszystkie je połączy jednak wspólny mianownik: nie pozostawią nas obojętnymi, nie pozwolą na zachowanie spokoju i dystansu wobec zachodzących zdarzeń, ponieważ przebieg tych ostatnich będzie po prostu przeczył logice.

W wielu przypadkach pomimo wielkiego nakładu energii i zaangażowania nie zdołamy osiągnąć wyznaczonego celu, w innych na pozór nierozwiązywalne problemy znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i uzyskamy nieoczekiwane wsparcie. Wprawdzie Niebo natchnie nas w tych dniach zapałem i entuzjazmem, które pozornie pozwolą przenosić góry, ale zarazem zostaniemy zmuszeni do zaakceptowania faktu, że nie wszystko jest możliwe. Co rusz będziemy konfrontowani z paradoksalnymi sytuacjami, które zmuszą nas do spojrzenia na dany temat z zupełnie innej perspektywy albo postawią przed dylematem, czy wybrać większe, czy mniejsze zło. W takiej sytuacji trzeba zdjąć okulary własnych dogmatów, pragnień i nadziei, zobaczyć i respektować rzeczywistość taką, jaka ona jest, nie należy natomiast szukać kozła ofiarnego i rezygnować, nawet wówczas jeśli znajdziemy się w bardzo trudnym położeniu. Jeżeli pomimo niesprzyjających okoliczności pozostaniemy wierni naszej Drodze, zaufamy wewnętrznej wizji i skoncentrujemy się na tym, aby wykorzystać realia w możliwie najlepszy sposób, to z jednej strony zdobędziemy więcej energii do podołania zadaniu, z drugiej nieoczekiwanie mogą otworzyć się przed nami jakieś drzwi albo … nastąpią istne cuda.

Jednocześnie istnieje w tym czasie duża szansa na rozległe wglądy, które pozwolą ujrzeć i zrozumieć coś w szerszym kontekście, przy okazji możliwe są głęboko poruszające doznania, m.in. uczucia więzi z innymi ludźmi, miłości i współczucia, uleczone zostaną stare rany i odnajdziemy wewnętrzny spokój. Wyżej opisane doświadczenia mogą nastąpić w różnych dziedzinach, na pierwszy plan wysuną się jednak następujące tematy: zdrowie, przyroda i środowisko naturalne, kwestie wartości, zagadnienia religijne i duchowe, ale również wojna i pokój, życie i śmierć, pierwiastek kobiecy versus pierwiastek męski. Z dostępnych energii skorzystają głównie artyści i osoby kreatywne, ważnych procesów należy też spodziewać się w związkach. W tych ostatnich otwartość pozwoli osiągnąć nowy poziom wzajemnego zrozumienia i szacunku. Zakochani mogą przygotować się na głębokie i intensywne doznania.

Początek tygodnia może nie należeć do łatwych. Tego dnia pobrzmiewać będą jeszcze echa wydarzeń i doświadczeń, jakie przyniósł weekend, ewentualnie zobaczymy teraz, o co w tym wszystkim chodziło. Dodatkowo szybko dojdą do głosu uczucia, ogólnie będziemy bardziej wrażliwi i podatni na zranienie. W związku z powyższym należy liczyć z silnymi emocjonalnymi reakcjami, dodatkowo wiele spraw przyjmie obrót inny od oczekiwanego, dlatego zachowajcie szczególną ostrożność! Aktywizm i próby rozwiązania problemu przy pomocy logiki oraz woli nie zaprowadzą nas tego dnia daleko. Jeśli jednak zdołamy stawić czoła danej sytuacji (zobaczyć ją taką, jaka naprawdę jest), pozostaniemy opanowani i serdeczni, zadbamy też o rzeczy oczywiste i prozaiczne, to wiele spraw pójdzie niemal jak z płatka. Energie tego dnia nadają się szczególnie do rozwiązania istniejących problemów i wyjaśnienia nieporozumień. Niewykluczone, że znajdziecie  nieoczekiwane rozwiązania albo nastąpi uzdrowienie jakiejś starej historii.

We WTOREK (9.10.), w ŚRODĘ (10.10.) i w CZWARTEK (11.10.) powrócą zapał i radość życia, a także ufność we własne siły oraz w wybraną Drogę. Energie tego dnia szczególnie sprzyjają aktywności, szukaniu okazji do rozmowy z innymi ludźmi w celu przedyskutowania niewyjaśnionych kwestii, spraw i życzeń albo znalezienia sojuszników dla realizacji własnego przedsięwzięcia. Skorzystają z nich również projekty o charakterze kreatywnym i twórczym. Wykorzystajcie okazję, aby poświęcić się tematowi, który leży Wam na sercu.

W CZWARTEK wieczorem znowu da o sobie znać rosnąca wrażliwość, o naszą uwagę upomni się też ciało. PIĄTEK (12.10.) i SOBOTA (13.10.) to dwa dobre dni na zajęcie się kwestiami dnia codziennego, porządkami, działaniami związanymi z naturą i środowiskiem naturalnym oraz zdrowiem. Jeśli będziecie postępować ostrożnie i skrupulatnie, to możecie teraz wiele załatwić i osiągnąć. Unikajcie jednak wszelkiego rodzaju przesady i pamiętajcie o zachowaniu umiaru.

W NIEDZIELĘ (14.10.) w centrum uwagi znajdą się związki oraz rzeczy, które czynią nasze życie piękniejszym. Uwaga, może jednak nastąpić starcie przeciwstawnych energii, ponieważ z jednej strony ogarnie nas stan gorączkowego podniecenia, zapał i poczujemy siłę, z drugiej podwyższony poziom wrażliwości  sprawi, że nawet błahostki wywołają nadspodziewanie gwałtowne reakcje. To dobry dzień na wszelkiego rodzaju działania o charakterze społecznym i kulturalnym. W rozmowie z partnerem możecie poruszyć nawet drażliwe tematy, pod warunkiem, że zachowacie się uczciwie, okazując drugiej stronie należny szacunek. Wykorzystajcie okazję, aby definitywnie zamknąć stare historie.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2012 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »