Kalendarz tygodniowy 7.5.-14.5.2012

Zamieszczony przez dnia Maj 6, 2012 | 0 komentarzy

Kalendarz tygodniowy 7.5.-14.5.2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: znalezienie gruntu, umocnienie związków, respektowanie granic, bolesne wnioski i nowe wizje; słowa dobrane z rozmysłem mają wielką moc oddziaływania, ostrożność i wytrwałość bramą do sukcesu

Również w najbliższych dniach wielu osobom udzieli się dość przyjemny nastrój. Odczuwalna jeszcze przed tygodniem presja wyraźnie osłabnie, tempo ulegnie spowolnieniu, jednocześnie wzrośnie gotowość do tego, aby uparcie trzymać się jakiegoś tematu. Kreatywne impulsy i wizjonerskie pomysły znajdą żyzny grunt, wzrośnie także wiara we własne siły i pewność siebie. To dobry czas na konkretne działanie i rzetelne doprowadzenie do końca wcześniej rozpoczętej sprawy. Od dawna opracowywane projekty zaczną systematycznie posuwać się do przodu, również tam, gdzie osiągnięcie jakiekolwiek postępu do tej pory wymagało ogromnego nakładu sił, powoli pojawią się realne alternatywy, a w niektórych przypadkach nawet sojusznicy. O powodzeniu nadal decydują jednak cierpliwość i wytrwałość, pragmatyczna postawa, dobre planowanie oraz jasno określony zamiar. Nie pora na abstrakcyjne idee i teorie albo oderwane od rzeczywistości, dziwaczne eksperymenty. Jednak osoby które wiedzą, czego chcą, i są gotowe bronić swojej sprawy przy pomocy wszelkich środków, jakimi dysponują, mogą w najbliższych dniach zdumiewająco wiele osiągnąć, o ile nie zaniedbają codziennych drobnostek.
Ta ogólnie dość przyjemna atmosfera od czasu do czasu może jednak zostać zakłócona. Niewykluczone, że w pewnych dziedzinach (zwłaszcza zdrowia, kwestii społecznych i organizacyjnych) zaistniałe okoliczności wywołają irytację oraz zastój i pomimo dużego zaangażowania, oczekiwany rezultat nie zostanie osiągnięty. W niektórych przypadkach trzeba będzie zaakceptować bolesny fakt, że nawet najlepsze zamiary i doskonałe pomysły nie gwarantują oczekiwanego spełnienia wizji; w innych, choć sprawy z pozoru sprawy przyjmą właściwy bieg, dręczące wątpliwości wzbudzą w nas niepewność, albo wcześniej zignorowane (nieprzepracowane) obciążenie spowoduje problemy. W takiej sytuacji warto zachować cierpliwość. Nie rezygnujcie od razu i nie wyrokujcie pochopnie: dopiero najbliższe tygodnie pokażą, co jest możliwe, i które nieprzyjemne fakty trzeba zaakceptować.

Zgodnie ze znaczeniem innej konfiguracji astrologicznej nadchodzący tydzień stworzy szanse na wyjaśnienie spraw, które są nierozwiązane w naszym związku, przeprowadzenie negocjacji dotyczących umów albo umocnienie relacji partnerskiej, przyniesie też ważne informacje i zdarzenia w zakresie kwestii wartości; jeśli idzie o ww. zagadnienia, to rozwój wypadków pokaże nam, gdzie skrywa się autentyczny potencjał. Należy jednak mieć na uwadze, że teraz poruszone tematy będą aktualne jeszcze przez długi czas. Wydarzenia najbliższych dni stanowią pierwszy krok w procesie, który zakończy się dopiero pod koniec lipca albo na początku sierpnia.
Poza tym czas sprzyja wszelkim twórczym projektom, jak również przedsięwzięciom związanym z przyrodą i środowiskiem naturalnym. To również odpowiednia pora, aby zadbać o własny organizm i jego potrzeby albo po prostu skierować się ku przyjemnym stronom życia.

Początek tygodnia dla wielu nie będzie zbyt przyjemny. W PONIEDZIAŁEK (7.5.) i we WTOREK (8.5.) nadal dominują sprzeczne energie ubiegłego tygodnia. Pojawi się ogromna potrzeba ruchu, zmiany i wolnej przestrzeni, ale także (zwłaszcza w poniedziałek) ogromna wrażliwość. Dlatego nawet zwykłe drobnostki mogą sprawić, że poczujemy się dotknięci i zirytowani. Najlepiej zadbać o odpowiednią dawkę ruchu i w miarę możliwości unikać delikatnych sytuacji. Konfiguracje tych dni sprzyjają natomiast wyjaśnieniu nierozwiązanych kwestii oraz oczyszczeniu starych spraw, pod warunkiem, że powstrzymacie się od niepotrzebnych, krytycznych uwag albo prób wyjaśnienia problemu, a całkowicie skoncentrujecie na sobie.

W ŚRODĘ (9.5.) energie ulegną wyraźnej zmianie. Impulsywność i duża wrażliwość, które były odczuwalne jeszcze poprzedniego dnia, ustąpią miejsca coraz bardziej rzeczowej i pragmatycznej postawie. Przemożną potrzebę działania zastąpi konkret, czyli zechcemy najpierw sprawdzić możliwość realizacji jakiegoś przedsięwzięcia oraz jego potencjalne konsekwencje, a następnie odczekać na właściwy moment, aby wykonać następny krok.

Środa i CZWARTEK (10.5.) sprzyjają działaniom wymagającym uwagi, koncentracji i wytrwałości. Ponieważ w tych dniach nie zabraknie nam również inspiracji i fantazji, to z dostępnych energii skorzystają także projekty o twórczym i kreatywnym charakterze. Wykorzystajcie okazję, aby popchnąć do przodu ważną dla Was sprawę. Sytuacja zrobi się jednak delikatna, jeśli z powodu nagromadzonej frustracji, lęków czy władczych zapędów spróbujecie coś wymusić albo udaremnić.

W PIĄTEK (11.5.) i w SOBOTĘ (12.5.) wzrośnie potrzeba kontaktów i wymiany myśli oraz chęć, aby wspólnie z innymi poświęcić się urzeczywistnieniu jakiejś idei czy wizji. Tego dnia nie zabraknie nam też inspiracji. Wykorzystajcie okazję, aby porozmawiać o sprawach, które leżą Wam na sercu, zająć się własnym hobby albo zrealizować jakiś niezwykły pomysł. Bądźcie otwarci na to co nowe i nieznane, ale zadbajcie również o rzeczy, które dają Wam poczucie bezpieczeństwa i stabilności. NIEDZIELA (13.5.) sprzyja wszelkim działaniom, które uskrzydlają wyobraźnię. [Słońce w koniunkcji z Jowiszem, 23°10 Byka; Księżyc koniunkcja Neptun 3°01 Ryb]

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »