Kalendarz tygodniowy 6.8.-12.8.2012

Zamieszczony przez dnia sie 5, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: przygotowanie do następnego kroku, poruszenie tematów, które wcześniej uległy zastojowi; nastrój decyduje o zachowaniu

W trakcie tego tygodnia nastąpi zmiana trendu, coraz bardziej zaczniemy odczuwać, że astrologiczne wakacje zbliżają się ku końcowi. Początkowo bieg spraw nie będzie zbytnio odbiegał od dotychczasowego rytmu; ogólnie rzecz biorąc nadal panuje otwarta, przyjazna atmosfera. Jednak zależnie od poziomu wrażliwości albo indywidualnego horoskopu na pierwszy plan wysuną się teraz różne tematy: radość odkrywania nowych rzeczy, żądza przygód i pęd badawczy, wielkie gesty oraz odpowiednio duże wymagania, ochota na kontakty towarzyskie i rozmowy albo niepewność i zamieszanie. Niewykluczone, że wszystkie one będą zmieniały się jak w kalejdoskopie, następując jeden po drugim; w efekcie rozrywkowa atmosfera w oka mgnieniu ustąpi miejsca powadze, a radość i żywiołowość – niecierpliwości.

Osoby, które mają jeszcze wakacje, albo w jakikolwiek sposób są aktywne twórczo, mogą wykorzystać ten czas; pamiętajcie tylko o tym, aby nie reagować zbyt nierozważnie, jeśli Wasze oczekiwania nie zostaną spełnione. Znacznie trudniej będzie tym, którzy szukają klarowności, stabilizacji i spokoju, muszą skoncentrować się na trudnym zadaniu albo wykazać samodyscypliną. Duży niepokój i podatność na rozproszenie sprawią, że konkretne, logiczne i klarowne myślenie przysporzy nam teraz nie lada problemów. Jeśli to możliwe, przesuńcie działania lub projekty, w których jest ono potrzebne, na następny tydzień lub następne tygodnie. Dodatkowo od czwartku wzrośnie skłonność do gwałtownych reakcji emocjonalnych. W większości przypadków o zachowaniu zadecydują indywidualne potrzeby oraz przeczulenie na jakimś punkcie; będzie nam znacznie trudniej niż zwykle w sposób racjonalny i obiektywny ocenić daną kwestię czy temat. W zdrowych związkach dostępne energie przyniosą głębokie i poruszające przeżycia, a twórcom dodadzą skrzydeł; wszyscy, którzy są pewni siebie i mają jasno określone cele, mogą  teraz dokonać naprawdę wielkich rzeczy. W sprawach zasadniczych o dużym znaczeniu i długofalowych skutkach pojawią się jednak trudności. Istnieje spore niebezpieczeństwo wyciągnięcia przedwczesnych wniosków i podjęcia impulsywnych działań naruszających istniejące okoliczności albo interesy innych osób. Dlatego odczekajcie jeszcze trochę, jeśli idzie o ważne decyzje dotyczące przyszłości. Wykorzystajcie ten czas, aby bliżej i głębiej zająć się rzeczami, które straciły rację bytu lub nie odpowiadają już wymogom czasu. Przygotujcie się do wykonania następnych kroków albo zadbajcie o wyjaśnienie nierozstrzygniętych kwestii czy tematów z przeszłości.

W drugiej połowie tygodnia na tapetę powróci temat przełomów i zmiany hierarchii wartości.  W związku z tym wzrośnie napięcie (wewnętrzne i zewnętrzne), będziemy również musieli (w najbliższym czasie) podjąć istotne decyzje. Ponieważ w wielu dziedzinach klamka jeszcze nie zapadła i nie wiadomo, gdzie to wszystko zmierza, lepiej nie zobowiązywać się do niczego. Jeśli poświęcicie nieco czasu na to, aby zająć się zaległościami i ustanowić własne priorytety, wówczas możecie wykorzystać silne energie do podjęcia stosownych działań.

W PONIEDZIAŁEK (6.8.) i we WTOREK (7.8.) ogarnie nas gorączkowa ekscytacja. Poczujemy przemożną potrzebę zrobienia czegoś niezwykłego, spożytkowania własnych sił i wykazania się. Te dynamiczne energie najlepiej wykorzystać przede wszystkim w sporcie i w kreatywnych dziedzinach. Możliwe są imponujące osiągnięcia! Sytuacja zrobi się jednak problematyczna, jeśli z jakiegoś powodu nie będziemy mogli wykonać żadnego ruchu albo nastąpi spiętrzenie energii. W takim przypadku istnieje większa tendencja do nieoczekiwanych, niekontrolowanych i gwałtownych reakcji. Wzrośnie również buntowniczość i skłonność do agresywnych zachowań, wystarczy byle błahostka, aby wywołać kłótnię. Świadomie poszukajcie takiego rodzaju aktywności, która będzie wentylem dla dostępnych energii. Szczególnie nadają się do tego wszelkie formy aktywności fizycznej. Jeżeli obudzi się w Was duch wojownika, to postarajcie się (pod kontrolą) dopuścić go do głosu. Unikajcie niepotrzebnych prowokacji.

W ŚRODĘ (8.8.) Merkury, patrząc z perspektywy Ziemi, zatrzyma się, a następnie przejdzie do ruchu prostego. W związku z powyższym tego dnia nasza zdolność myślenia wyraźnie zwolni. Jednocześnie po dwóch dość nerwowych dniach poczujemy potrzebę spokoju, przytulności i bezpieczeństwa. Idealnym rozwiązaniem byłoby po prostu uwolnić się od codziennego stresu, cieszyć wolnym czasem, poświęcić przyjemnym stronom życia albo zatrzymać i przyjrzeć własnym pragnieniom oraz kreatywnym pomysłom.

Od CZWARTKU (9.8.) nareszcie będziemy mogli poruszyć  (z miejsca) sprawy, które w minionych trzech tygodniach uległy stagnacji oraz podjąć konieczne decyzje. Ogólnie rzecz biorąc CZWARTEK i PIĄTEK (10.8.) to dwa dobre dni na konkretne zajęcie się wszystkimi rzeczami, które leżą Wam na sercu. Możecie spełnić swoje ukryte pragnienie oraz zadbać o ważny związek; z tych energii skorzystają również wszelkie formy aktywności na świeżym powietrzu, kreatywne projekty oraz wszystko, co cieszy zmysły – w tych dziedzinach istnieją spore szanse na ciekawe, wzbogacające  przeżycia.

WEEKEND zdominują dwie różne tendencje. Z jednej strony poczujemy wyraźnie większą ochotę na kontakty i wymianę myśli. Flirty, ciekawe spotkanie, ale również rozmowa o Bogu i świecie mogą zainspirować ducha i uskrzydlić serce. Mówcie o tym, co Was porusza. Stawiajcie pytania, które od dawna Was nurtują i uważnie słuchajcie opowieści innych ludzi. Opłaci się! Jednocześnie w tle powoli zacznie wzrastać napięcie. Podskórnie poczujemy, że nadchodzą wielkie zmiany. Bądźcie otwarci na nowe impulsy i pomysły – unikajcie jednak podejmowania przedwczesnych kroków i wydawania pochopnych sądów.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »