Kalendarz tygodniowy 6.6. – 12.6.2011

Zamieszczony przez dnia Cze 5, 2011

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiana hierarchii wartości, wiele spraw przybierze obrót inny od oczekiwanego, spotkanie z przeszłością, wyjaśnienie otwartych kwestii; sprawdzenie wartości, ideałów i wyobrażeń pod kątem ich prawdziwości – odpowiedzi zależne od punktu widzenia; tęsknota za więzią i zrozumieniem.

 

Konstelacje tego tygodnia proponują mieszany program. Zależnie od horoskopu należy oczekiwać różnych doświadczeń. Z jednej strony wzrośnie zainteresowanie informacjami, ochota na kontakty oraz wymianę myśli, jak również gotowość do flirtów i radosnych eksperymentów; osoby zorientowane przede wszystkim na takie doświadczenia mogą cieszyć się na beztroskie i inspirujące  dni.

Z drugiej strony atmosfera będzie przesycona zadumą i refleksją. Coraz mocniej odczujemy, że rzeczy nie są już takie jak wcześniej. Stare przyzwyczajenia i wzorce rozwiązywania problemów okażą się nieprzydatne w obliczu nowych wyzwań, ponieważ dotychczas pożyteczna wiedza wysłużyła się albo rzeczywistość jest znacznie bardziej złożona niż uważaliśmy. Pojawiające się teraz informacje mogą rzucić nowe światło na kogoś, kto był wzorem do naśladowania i uwydatnią jego słabości oraz błędy.

W tych dniach mimo dużej potrzeby będzie nam trudniej niż zwykle postawić na swoim. W związku z tym możliwe są różne scenariusze: jednym zabraknie siły i zachęty potrzebnych do tego, aby poważnie zająć się projektem. Ciekawe pomysły i marzenia skutecznie odciągną ich uwagę od rzeczy naprawdę istotnych. Część osób wgryzie się w jakąś sprawę, tracąc przy tym z oczu dodatkowe fakty oraz informacje. Jeszcze inni zaś będą skłonni do odrzucania wszystkiego, co nie pasuje do ich obrazu świata, zwłaszcza, gdy w grę wejdą sprawy trudne do zrozumienia i wyjaśnienia. We wszystkich wymienionych przypadkach istnieje niebezpieczeństwo chybienia celu albo dotarcia do niego drogą okrężną.

Jeśli pracujecie nad jakimś ważnym przedsięwzięciem, zachowajcie więc szczególną ostrożność. Poświęćcie odpowiednio dużo czasu na pozyskanie szczegółowych informacji oraz sprawdźcie, czy wasze pomysły i wyobrażenia odpowiadają zewnętrznym realiom.

Jednocześnie nadchodzące dni sprzyjają temu, aby zająć się niezałatwionymi sprawami („ogonami” przeszłości) albo jakimiś niewyjaśnionymi kwestiami. Spotkania i kontakty mogą dostarczyć wiadomości, których od dawna szukaliście, a które pozwolą dopełnić obrazu sytuacji. Niewykluczone, że w efekcie przyjdzie wam również zweryfikować swoje dotychczasowe zdanie na dany temat. Jeśli jednak jesteście gotowi, to mogą odsłonić się przed wami nowe drogi i sposoby rozwiązania problemów.

Również w związkach możliwe są ambiwalentne doświadczenia. Łatwo będzie zakochać się oraz przeżywać romantyczne wzloty. Czas sprzyja także tym, którzy mają twórcze, artystyczne ambicje, inspiracji bowiem nie zabraknie. Z drugiej strony wzniosłe ideały, ukryte pragnienia i tęsknoty niosą ze sobą niebezpieczeństwo rozczarowań, zwłaszcza w przypadku braku komunikacji między partnerami. Problem pojawi się również wtedy, kiedy w oparciu o zgromadzony bagaż doświadczeń wyciągnięte zostaną wnioski, które mają się nijak do aktualnej sytuacji. Dlatego piszcie i mówicie o tym, co was absorbuje, a w kontaktach z innymi wystrzegajcie się pochopnych konkluzji i osądów. Największe niebezpieczeństwo wyciągnięcia fałszywych wniosków i pojawienia się frustracji grozi wówczas, kiedy uznacie, że sami najlepiej wiecie, o co chodzi. Bądźcie otwarci, weźcie pod uwagę fakt, że każda sytuacja ma swoje niuanse, wykażcie gotowość do wkroczenia na nowe, nieznane obszary, a wtedy możecie liczyć na głębokie, wzbogacające wglądy i doświadczenia.

Byłoby idealnie, gdybyście znaleźli w tych dniach czas na spokojne zajęcie się własnymi myślami, a przy okazji skorzystali z inspiracji płynącej ze świata marzeń. Zadbajcie o kontakty z ludźmi, którzy odgrywają w waszym życiu istotną rolę. Wystrzegajcie się pochopnych wniosków, ponieważ wiele spraw zmienia się jak w kalejdoskopie i dopiero czas pokaże, o co w tym wszystkim chodzi.

PONIEDZIAŁEK i WTOREK zaprezentują się wielu osobom ze swojej najlepszej strony. Na początku tygodnia będziemy mogli czerpać pełnymi garściami z radości życia i inspiracji. Również w sprawach erotyki trudno o powody do narzekań. W kontaktach z innymi należy jasno formułować swoje pomysły, niewykluczone, że znajdziecie również wsparcie dla ważnego dla siebie projektu. Trudności pojawią się jednak wtedy, jeśli spróbujecie manipulować ludźmi albo osiągnąć cel przy pomocy fałszywych informacji, pogróżek czy unikania rozmowy. W takim przypadku należy liczyć się z nieprzyjemnościami. We wtorek wieczorem klimat ulegnie zmianie. Będziemy bardziej skłonni do zadumy, wzrośnie wrażliwość, a nawet dadzą o sobie znać wątpliwości oraz niepewność.

ŚRODA i CZWARTEK proponują mieszany program. Dominować będzie nastrój melancholijny, potrzeba porządku i klarowności. Naszą uwagę zaabsorbują również kwestie fizyczności i zdrowia.  Jednocześnie w powietrzu pojawi się jakaś dziwna tęsknota. Z jednej strony uda nam się zajrzeć do innego świata; wtedy możemy liczyć na doświadczenia głębokiej więzi z  całym istnieniem, a nawet wizjonerskie wglądy. Pozwoli nam to zobaczyć jakiś temat w pełnym kontekście i na nowo go zrozumieć. Z drugiej strony sprzeczne informacje oraz tajemnicze zdarzenia mogą powodować dezorientację. Pamiętajcie o dewizie: krok po kroku i nie próbujcie za wszelką cenę niczego zrozumieć ani rozwikłać. Rzeczy same wyjaśnią się i uregulują. Uważność i dokładność przyniosą profity.

W piątek nastrój znowu ulegnie zmianie. Nabierzemy ochoty na kontakty z innymi oraz wymianę myśli. W PIĄTEK i w SOBOTĘ naszą uwagę zaabsorbują rozmaite związki, sztuka, kultura, ale również kwestie prawne oraz dotyczące równouprawnienia. Niewykluczone, że wydarzenia i doświadczenia tych dni przyniosą przełom w trwającym procesie, aczkolwiek jego prawdziwe znaczenie dostrzeżemy dopiero później. Przy tym spełnienie i rozczarowanie, wzloty i upadki staną tuż obok siebie. W związkach objawi się w pełni istniejący potencjał, ale również wyjdą na jaw wszystkie słabości. Liczcie się z nieoczekiwanymi zwrotami akcji i bądźcie gotowi wykonać krok w nowym kierunku. Zachowajcie przy tym zimną krew i nie dajcie się nakłonić do zachowania, którego potem będziecie żałować.

Również w NIEDZIELĘ centralne miejsce zajmie temat związku, jednak wyraźnie odczujemy narastającą intensywność emocji. Dadzą o sobie znać głębokie uczucia i silne namiętności, do tego dojdzie silne dążenie do jasności i przejrzystości. Jeśli zdołacie otwarcie i z szacunkiem omówić problematyczne kwestie, to możecie położyć tego dnia podwaliny pod przyszłe rozwiązanie problemu. Jednak uparte obstawanie przy swoim i próby czerpania korzyści z istniejących zależności sprawią, że sytuacja stanie się trudna. Pozostańcie na swoim stanowisku, zachowajcie spokój i postępujcie uczciwie, nawet wówczas, jeśli ogarnie was przemożna pokusa, aby odgrzać stare historie albo zaspokoić żądzę zemsty.

 

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »