Kalendarz tygodniowy 6.2. – 12.2.2012

Zamieszczony przez dnia Lut 5, 2012

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: wiśta wio i prrr albo jazda na zaciągniętym hamulcu ręcznym; postęp czy regres, zmiana hierarchii wartości (kolejny rozdział), zmiana punktu widzenia, test dla związków, przystopowanie

Konstelacje nadchodzącego tygodnia zawierają bardzo różne jakości, które wcale nie tak łatwo ze sobą pogodzić. Dlatego wielowarstwowe będą również doświadczenia, jakie przyniosą, oraz ich ekwiwalencje. Zależnie od indywidualnego horoskopu oraz zakresu tematycznego na pierwszy plan wysuną się rozmaite kwestie. W wielu dziedzinach tempo ulegnie wyraźnemu spowolnieniu albo wręcz nastąpi przejściowy zastój. W związku z tym osoby impulsywne i niecierpliwe muszą spodziewać się frustracji. Żeby teraz osiągnąć cel, potrzebne będą świadome zaangażowanie, wysiłek oraz wytrwałość; liczą się wyczucie szczegółu, precyzja i uważność.

Kto jednak poświęci czas na to, aby podejść do zadania w sposób rozważny i dokładny, a dodatkowo będzie gotowy odczekać na właściwy moment i działać stopniowo, krok po kroku, ten może zajść nadspodziewanie daleko. Dostępne energie najbardziej sprzyjają opracowaniu już od dawna istniejących, ambitnych tematów albo wyjaśnieniu otwartych kwestii; skorzystają z nich również wszelkiego rodzaju naprawy.

Trudności pojawią się wówczas, jeżeli pozwolimy, aby zawładnęły nami niepohamowane impulsy albo spróbujemy coś wymusić swoim zachowaniem; to samo dotyczy również nowych projektów. W tym ostatnim przypadku należy liczyć się z większą ilością błędnych posunięć, nieoczekiwanymi przeszkodami albo uciążliwymi zakłóceniami. W tym kontekście na szczególną uwagę zasługują następujące tematy i dziedziny: przyroda, środowisko naturalne, zdrowie, kwestie społeczne, umowy, zasady i ustawy. W tych sprawach uzbrójcie się w cierpliwość, bądźcie uważni, szanujcie istniejące granice i okoliczności.

Inna konstelacja przyniesie niepewność i gorączkowe podekscytowanie, a dotyczyć będzie następujących tematów: związki, umowy, wszelkiego rodzaju kwestie wartości, ogólnie kwestie prawne, a zwłaszcza prawa człowieka. W tych dziedzinach należy liczyć się z niespodziankami i nieoczekiwanymi przełomami. Jednak na brak kreatywnych pomysłów na pewno nie będziemy tutaj narzekać. Ekscentryczne życzenia i nieoczekiwane spotkania mogą wywołać duże poruszenie, ale również zainspirować nas do wysokich lotów i dostarczyć nowych impulsów do działania.

Te energie wniosą także powiew świeżego powietrza, ożywią związki i pobudzą osoby aktywne twórczo do działania. Z drugiej strony spowodują dużą niecierpliwość i skłonność do irytacji. Na bunt i sprzeciw natrafią przede wszystkim różnego rodzaju ograniczenia i przejawy niesprawiedliwości  – również tej odczuwanej subiektywnie. Dlatego w wymienionych dziedzinach zadbajcie o odmianę, zadziałajcie w sposób  szalony i niekonwencjonalny albo poszukajcie inspiracji; z czystej chęci buntu nie zróbcie jednak czegoś, za co nie możecie naprawdę ręczyć.

Sytuacja stanie się drażliwa tam, gdzie jednocześnie działają sprzeczne energie. Aby zwrócić na siebie naszą uwagę, na światło dzienne wyjdą stare, niezałatwione konflikty oraz błędy przeszłości. Z jednej strony wciąż istnieje przemożna potrzeba bezpieczeństwa, kontroli i struktury, z drugiej do głosu próbuje dojść silne parcie ku wolności i zmianom, które kwestionuje istniejący stan rzeczy. W takich przypadkach trzeba dokonać rozróżnienia, oddzielić sfery wymagające zmian i odnowy od tych, gdzie lepiej cierpliwie poczekać i zająć się tym, co jest. Całkiem możliwe, że w niektórych  obszarach nastąpią teraz zupełnie nieoczekiwane przełomy i reakcje.

Już PONIEDZIAŁEK (6.2.) i WTOREK (7.2.) stoją pod znakiem zupełnie różnych energii. Z jednej strony odczuwalna będzie silna potrzeba pobudzenia, zabawy i rozrywkowych działań, z drugiej duża powaga, zgaszenie czy wręcz lekko depresyjny nastrój.

W PONIEDZIAŁEK na pierwszy plan wysuną się optymistyczna euforia, skłonność do szerokich gestów ale również zbyt wielkie oczekiwania. We WTOREK nastąpi konfrontacja z trzeźwą rzeczywistością. Tego dnia wieczorem (o godzinie 22.54) przypada pełnia Księżyca, która dodatkowo nasili zmienność nastroju, pokaże jednak, co stało się z pomysłami, które wypłynęły w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Frustracje czekają przede wszystkim tych, którzy kierują się głównie wyobrażeniami i koncepcjami albo odwrotnie – żyją niefrasobliwie z dnia na dzień.

We WTOREK poświęćcie trochę czasu na to, aby zadać sobie pytanie: Co jest w moim życiu ważne? Co daje mi bezpieczeństwo i oparcie? Czego będę bronił i za co mogę wziąć odpowiedzialność?  A następnie bądźcie gotowi świadomie, z całą powagą zadbać o to, co faktycznie ma dla Was znaczenie i  nie traćcie z oczu swoich wartości również wtedy, kiedy sytuacja zrobi się trudna. Warto! [Księżyc w znaku Lwa; 7.2. Słońce w koniunkcji z Merkurym 17°59 Wodnika]

W ŚRODĘ (8.2.) do głosu dojdzie chęć bycia aktywnym i zorganizowania czegoś wspólnie z przyjaciółmi. Jednak już pod wieczór da o sobie znać rosnąca wrażliwość. Dlatego ŚRODA, CZWARTEK (9.2.) i PIĄTEK (10.2.) stoją pod znakiem bardzo zmiennych tendencji. Spontaniczność, impulsywność i gotowość aktywnego zaangażowania się we wszystko ożywią atmosferę i wniosą w nasze życie dużo dynamiki [ingres Wenus do znaku Barana]. Z drugiej strony wrażliwość, trzeźwość i skłonność do patrzenia na sprawy krytycznym okiem mogą znacząco ostudzić zapał i przyhamować wszelkie zapędy [Saturn w stacji przechodzi do ruchu wstecznego]. Energie nadają się doskonale do tego, aby poruszyć i oczyścić istniejące konflikty oraz różnice, pod warunkiem, że jesteście gotowi podejść do drugiej strony z pełnym szacunkiem. Mogą też pojawić się całkiem nowe i nieoczekiwane rozwiązania. Bądźcie otwarci na inspirację! Sytuacja zrobi się drażliwa, jeśli krytyka wypadnie małostkowo i obraźliwie albo wykorzystacie okazję do tego, aby bezpardonowo wyrównać stare rachunki. [10.2., Wenus w koniunkcji z Uranem 2°10 Barana]

Od PIĄTKU w centrum zainteresowania znajdą się wszelkiego rodzaju relacje i układy. Piątek i SOBOTA (11.2.) pozwolą wnieść nieco świeżego powietrza w istniejące związki. Bądźcie gotowi przejąć inicjatywę i wyrazić własne pomysły oraz pragnienia – opłaci się. Z tych energii skorzystają również kreatywne projekty lub przedsięwzięcia kulturalne (w szerokim tego słowa znaczeniu).

Nie prowokujcie jednak z czystej potrzeby buntu, nie wdawajcie się również w niepotrzebne gierki o władzę. Tylko tam, gdzie jesteście pewni swego i gotowi ponieść konsekwencje, warto bronić sprawy przy pomocy wszelkich możliwych środków. Tak czy owak liczcie się z nieoczekiwanymi zmianami.

W NIEDZIELĘ emocje nieco opadną, pora uzyskać jasny obraz sytuacji. W każdym razie okaże się, na kim możecie polegać [Księżyc w koniunkcji z Saturnem]. To dobry dzień na pielęgnowanie przyjacielskich więzi i innych związków. [Księżyc w Wadze]

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »