Kalendarz tygodniowy 5.9. – 12.9.2011

Zamieszczony przez dnia Wrz 4, 2011

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: życzenie a rzeczywistość, sformułowanie wizji, wyjaśnienie nieporozumień, skorygowanie błędów przeszłości; zdrowy rozsądek, powściągliwość i skromność opłacą się

W tym tygodniu chodzi przede wszystkim o zaprowadzenie porządku i uzyskanie jasnego obrazu sytuacji. Nie czas na wielkie projekty, trzeba zabrać się do mrówczej pracy. Zatem powściągnijcie swoją ambicję i zadbajcie o prozę życia. W ten sposób osiągniecie znacznie więcej niż sądzicie; może niespodziewanie otworzą się nawet przed Wami jakieś drzwi, zostanie spełnione Wasze skryte pragnienie albo okaże się, że pielęgnowana od dawna wizja ma szansę na urzeczywistnienie – wszystko to jednak pod warunkiem, że nie zignorujecie uciążliwych drobnostek i szczegółów. Pilność i uważność zapowiadają sukces.

Na pierwszy plan wysuną się tematy, które pozostają aktualne już od końca lipca. Wcześniej w wielu przypadkach nie było możliwości uzyskania jasnego obrazu sytuacji, subiektywne oczekiwania, myślenie życzeniowe oraz osobisty interes utrudniały obiektywną ocenę stanu rzeczy, teraz przychodzi jednak pora odróżnienia wewnętrznej rzeczywistości od zewnętrznych realiów.

Prawdopodobnie wyjdzie na jaw, że Wasze reakcje na zewnętrzne fakty i wydarzenia oraz ich interpretacja były mocno zabarwione idealistycznym wyobrażeniem, tęsknotami, pragnieniami i lękami, co doprowadziło do błędnych decyzji lub nieporozumień. W tym tygodniu nadarzy się okazja rozpoznania i skorygowania popełnionych błędów, aby można było stworzyć dobrą podstawę dla dalszych posunięć. Zatem liczcie się z rozczarowaniami, a nawet kubłem zimnej wody, który zostanie wylany na Waszą głowę.

Zobaczymy, że ideały mają rysy, różowe okulary wysłużyły się, zaś realiom, a przede wszystkim ludziom, daleko do doskonałości. Bądźcie gotowi zauważyć istniejące słabości oraz błędy i spróbujcie nie potępiać za nie siebie ani innych! Wtedy dostrzeżecie, co tak naprawdę ma w sobie treść oraz potencjał i na czym można budować.

Naszą uwagę przykują następujące tematy: komunikacja, przyroda i środowisko, kwestie społeczne, zdrowie, porządek. Nieustająco nasuwać będzie się pytanie o użyteczność i praktyczne wykorzystanie idei oraz projektów. Zajdziecie najdalej, jeśli ograniczycie swoje wymagania i zadowolicie się tym, co jest, zamiast dywagować, co mogłoby być, gdyby nie… Zrezygnujcie z wszystkiego, co niepotrzebne, skoncentrujcie uwagę na rzeczach, które naprawdę mają dla Was znaczenie i bądźcie gotowi spojrzeć na świat z zupełnie nowej perspektywy, a osiągniecie zdumiewająco wiele!

Tydzień rozpocznie się z wykopem! W PONIEDZIAŁEK ogarnie nas przemożna chęć snucia planów na przyszłość i sondowania nowych możliwości, będziemy również bardziej skorzy do darzenia innych zaufaniem i wpadania w zachwyt. To dobry dzień, żeby zatroszczyć się o wyjaśnienie otwartych kwestii, sformułować cele, do których dążymy, i zaplanować następne kroki przybliżające nas do realizacji projektu. Nie zapomnijcie jednak o swoich codziennych obowiązkach! Nawet jeśli otworzą się przed Wami drzwi i objawią nieznane możliwości, to zdołacie w pełni wykorzystać nowe szanse tylko pod warunkiem, że zadbacie o sprawy prozaiczne i oczywiste.

We WTOREK i w ŚRODĘ trzeba będzie przejść do rzeczy. W tych dniach liczy się konkret! Chwyćcie byka za rogi i zrealizujcie to, co zamierzacie. Ewentualnie wrócą na tapetę sprawy, które szeroko omawialiście latem, będziecie zmuszeni postawić sobie zasadnicze pytania i uświadomić własne intencje oraz własną motywację.

W tych obszarach, gdzie na pierwszym planie stoją rewolucyjne idee oraz reformy, chodzi teraz o to, aby wypowiedzieć jasno swoje zdanie, przejąć odpowiedzialność i zająć się konsekwencjami dotychczasowych zdarzeń. Jeśli jesteście gotowi postępować w sposób zdyscyplinowany, dokładny i odpowiedzialny, to siła i wytrwałość, których potrzebujecie do konstruktywnego urzeczywistnienia swoich zamiarów, będą do Waszej dyspozycji. Weźcie jednak pod uwagę, że w tych dniach mogą nastąpić nieoczekiwane przełomy i zwroty akcji.

W CZWARTEK najważniejsze będą ideały, wizje oraz inspiracje. Niebo zasili nas sporą dawką fantazji i kreatywności; z dostępnych energii skorzystają otwarte i lekkie dyskusje poświęcone omówieniu jakiejś idei albo kreatywne i twórcze projekty. Sytuacja wygląda jednak bardziej problematycznie w przypadku konieczności podjęcia konkretnych kroków albo sprecyzowania planów. Istnieje duża tendencja do kierowania się wizjonerskimi ideami oraz koncepcjami i w efekcie zapominania o trzeźwej rzeczywistości (co z kolei grozi potem rozczarowaniem).

W czwartek i w PIĄTEK przyjdzie nam również zająć się doświadczeniami, wydarzeniami i projektami, które były aktualne na przełomie lipca i sierpnia. W razie konieczności trzeba będzie skorygować błędne założenia i wyjaśnić nieporozumienia. Osoby, które mają skłonność do bujania w obłokach, życia w sferze potencjału, możliwości czy ideałów i oddawania się marzeniom o tym, co „mogłoby być”, zostaną w sposób niekoniecznie łagodny sprowadzone na ziemię. Jeśli w tych dniach zachcecie przedyskutować ważne tematy, to dajcie sobie czas na rozważenie wszelkich niuansów z nimi związanych i zamiast wychodzić z jakiegoś założenia, upewnijcie się, iż znacie wszystkie fakty. W ten sposób unikniecie nieporozumień i błędnych posunięć.

WEEKEND zdominują marzenia, tęsknoty, ale również zwykłe bycie, tu i teraz. Ogólnie rzecz biorąc da nam się we znaki podwyższona sensytywność. Ciało i dusza są teraz szczególnie wrażliwe i reagują bardzo szybko. Bądźcie ostrożni, zarówno w stosunku do siebie, jak i do innych oraz zadbajcie o to, aby poświęcić odpowiednio dużo czasu wszystkiemu, co zamierzacie zrobić. Byłoby idealnie, gdybyście mogli pozwolić sobie w tych dniach na odpoczynek, zadbać o komfort psychiczny i fizyczny. Pobyt na łonie natury może teraz zdziałać prawdziwe cuda!

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »